Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annemin, evlilik programı yapacak kadar portföyü var

Bir şirket kurup yapımcılığa soyunan Alişan, birlikte olduğu kadınların 'Neredesin aşkım?' diye sormasından hiç hoşlanmadığını söylüyor. Artık evlenip çocuk sahibi olmak isteyen ünlü şarkıcı, "Annemin şu anda evlilik programı yapacak kadar geniş bir portföyü var. Annemde 100-150 tane kız var; o da benden bıktı" diyor

Giriş Tarihi: 12.12.2015
Annemin, evlilik programı yapacak kadar portföyü var
Müzik piyasasındaki 20'nci yılını kutlayan Alişan'ın 10 parmağında 10 marifet var. 'Aynalı Tahir' ve 'Cennet Mahallesi' gibi dizilerde de rol alan ünlü şarkıcı, sabah programıyla da geniş bir hayran kitlesine sahip. Kafe işletmeciliği yapan Alişan, şimdi de bir yapım şirketi kurdu. Alişan'la sahibi olduğu Mis Kahve'de buluşup iş ve özel hayatıyla ilgili merak edilenleri konuştuk...
İşletmeciliğe soyundunuz. Patron olma fikri nasıl doğdu?
Üç yıl önce Mis Kahve'yi satın aldım. Dönerimiz çok meşhur, bu konuda mütevazı olamayacağım. Amacım; Mis Kahve'de acemiliğimi üzerimden atıp tüm Türkiye'ye yayılan kafe zinciri kurmaktı. Franchise almak isteyenler oldu ama kaliteyi sağlamak için satmadım. Çünkü yapılacak kötü hizmet benim ismimi lekeler. İşin başında ben olmak istiyorum.
Peki, patronluk mu daha zor, müzik mi?
Müzikte de, kafede de hiçbir zaman patronluk yapmadım; ben patronluk yapamam. Kafeye gittiğimde paramı öderim, 'Dükkanın sahibi benim, en güzel ikram benim olsun' demem. İşçilere de asla karışmam, ara sıra onlara yardımcı oluyorum. Yaz aylarında siparişe çıkıyorum.
Sizi karşısında gören müşteriler ne yapıyor?
Kamera şakası zannediyorlar. Kredi kartını slipten geçirince acı gerçeklerle karşılaşıyorlar. (Gülüyor)
Bu yıl farklı bir konseptle ekrana geliyorsunuz. Sabah programı yapmaktan sıkıldınız mı?
Sabah programı yapmaktan sıkılmadım, çok seviyorum. Bu sene yarışma programı yapıyoruz. Konuk bulmakta zorlanıyorduk. Sabah programına çıkmak istemeyenler oluyor, neden istemediklerini anlamış değilim. Biz Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Muazzez Ersoy ve Hande Yener gibi pek çok ismi ağırladık.
Sahne hayatınız da devam ediyor. Bu işe başladığınız günden bu yana neler değişti?
Artık çok fazla konser olmuyor, popçular daha çok tercih ediliyor. Gece hayatını çok sevmediğim ve alkol kullanmadığım için gece sahnesini tercih etmedim. Ama her hafta bir adresim olsun isterim. Sahneye çıkmak için teklif alıyorum ama karar vermedim.

BENİM İÇİN ADAM OLMAK ÖNEMLİ

Dinleyici kitlesi değişti mi?
Bu yıl müzik piyasasında 20'nci senem. Beni 1997 yılında 'Aynalı Tahir'de tanıyan çocuklar şimdi 30 yaşında. 'Cennet Mahallesi'ni izleyen çocuklar ise 20-25 yaşına geldi. Benimle büyüyen üç kuşak var neredeyse. Maalesef yeni nesil, halk müziği ve Türk sanat müziği dinlemiyor. Gençler pop müzik dinliyor; onlara saygı duyuyorum. Eğer Türkiye'de radyoların yüzde 90'ı pop çalıyorsa, gençler de pop dinler. Ben ve benim gibi fantezi müzik yapan sanatçıların en büyük şikayeti bu.
Sanat dünyasında size 'Ailemizin delikanlısı' gözüyle bakılır. Ancak küslükleriniz ve kırgınlıklarınız var. Sizin hatalarınız neler?
Benim için kariyer önemli değildi, şu anda da öyle. Benim için adam olmak önemli. Milyon satan albümlerim, seneler süren dizilerim ve televizyon programlarım oldu. Ama beni sordukları zaman 'Adam satmaz, delikanlı adamdır, gerçekten doğru bir insandır' demeleri beni daha çok mutlu eder. Ama 'Sinema filmi çok izleniyor, sesi çok güzel, şarkıları muhteşem, harika sanat kariyeri var. Ancak boş bir adam, adam değil' demeleri beni çok üzer. Yanlış yaptığım insanlar olmuştur. Hatalarımdan sonra dönüp özür dilemesini bilmişimdir.
Yeğenlerinizi sevmekten yorulmadınız mı? Ne zaman evleneceksiniz?
'Neredesin aşkım?' sorusu beni bitiriyor; buzdolabı gibi soğuyorum hemen. Ya da 'Niye aramadın aşkım?' gibi kelimeler beni ilişkiden soğutuyor. Arkadaşlarımla plansız seyahatlere gidebiliyorum. Ama evlendiğim zaman bu kısıtlanacak. Belki çok sevmediğim için batıyor. Çok sevsem gözüm bir şeyi görmez. O yüzden hayatımda birisini istemiyorum. Ama bu konuştuklarımız bir hafta sonra değişebilir. 'Neredesin aşkım?' diye sorduğunda 'Kapındayım' diyebilirim. (Gülüyor) Ama çocuk çok istiyorum. Eğer evlenirsem, kaybettiğim zamanı çok kısa bir süre içerisinde sıkıştırıp hızlandırılmış turda, üç çocuk isterim.
Peki, evleneceğiniz kız nasıl olmalı?
İyi bir ailesi olması lazım, en önemlisi bu. Ağırbaşlı, oturup kalkmasını bilecek biri olmalı. Ev hanımı olabilecek, çocuklarına annelik yapabilecek biri olmalı. Annemin şu anda evlilik programı yapacak kadar fazla portföyü var. Annemde 100-150 tane kız var. Annem de benden bıktı artık.
Yapımcılığa soyunmuşsunuz, doğru mu?
Yeni bir firma kurdum. Deneyimlerimi yapımcılığa aktaracağım. Şimdi ekip kuruyorum. Önce televizyon programı hazırlayacağım. Elimde çok güzel formatlar var. Dizi ve televizyon filmi yapacağım; yönetmen değil, yapımcı olacağım.
Arabalara meraklısınız. Bunun için çok fazla para harcadığınız söyleniyor, doğru mu?
Evet. Çok fazla alıp sattım. Para kaybettiğim tek şey arabalardır. Çok meraklıyım.
Ece Erken size 'Pinti' diye takılıyordu, pinti misiniz?
Arkadaşlarıma gidip sorarsan farklı oluğumu söylerler. Şu anda evi, arabası olmayan sanatçı o kadar fazla ki... Sanatçı güzel yaşamalı; güzel yaşamazsan yıllar sonra bir bakıyorsun şöhretin geçmiş, kimse kapını çalmıyor. Paran da bitince ortada kalırsın.

CUMHURBAŞKANI NEREYE BEN ORAYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine katılmanız olay olmuştu... Bunun nedeni kıskançlık mıydı?
Bu tamamen Cumhurbaşkanımız'a yönelik bir tavırdı. O anda onu destekleyen sanatçı, işadamı ya da basından birine karşı ortak bir tavırdı.

Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanının yanında yer almayan ama geçen yıl resepsiyona katılan pek çok isim gördük. Ancak siz o dönem yıllar önce çekilmiş fotoğrafınızla cevap vermiştiniz... Tepkilerden dolayı mı o fotoğrafı paylaştınız?
Beni tanımayanlar Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmamı ve resepsiyonuna gitmemi yanlış anlayabilir. Ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğundan beri Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayım. Hiçbir zaman samimi olmadık ama ben onu çok seviyorum. Geçmişte Prestij Müzik döneminde; Mahsun (Kırmızıgül) başka bir partinin, ben başka bir partinin, Özcan (Deniz) başka bir partinin konserlerine gittik. O dönemler kimse 'O partinin konserine gidiyorsun, o partinin yalakasısın' demiyordu. O dönem Cumhurbaşkanı çağırır resepsiyonlara giderdik. Ben hiçbir partiyi desteklemiyorum. Ben Türkiye'liyim. Bugüne kadar Erdoğan Türkiye için çok şey yaptı. Bundan sonra da yapacaktır. Recep Tayyip Erdoğan neredeyse ben oradayım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annemin, evlilik programı yapacak kadar portföyü var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN