Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerjik, pozitif Büyüküstün Sıcak, cana yakın Koçyiğit

Model United Nation (MUN ) Universities programı kapsamında 2015 yılının barış elçileri seçilen Hülya Koçyiğit ve Tuba Büyüküstün, üniversiteli gençlerle buluştu. Büyüküstün, enerjik, kaprissiz, pozitif halleriyle dikkat çekti. Koçyiğit ise sıcak, samimi ve cana yakındı

Giriş Tarihi: 17.12.2015
Enerjik, pozitif Büyüküstün Sıcak, cana yakın Koçyiğit
Biri Tük sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, diğeri Türkiye'deki ününü Ortadoğu'ya da taşıyan genç yıldız Tuba Büyüküstün... İkiliyi Süleyman Şah Üniversitesi bir araya getirdi. Büyüküstün ve Koçyiğit, Birleşmiş Milletler Model United Nation (MUN) Universities programı kapsamında 2015 yılının barış elçileri ilan edildi. İki ünlü isim, geçtiğimiz günlerde üniversitenin Crowne Plaza Hotel Asia'da gerçekleşen etkinliğe katıldı. Koçyiğit, program başlamadan yarım saat önce gelip yetkililerle buluştu. Her zamanki gibi samimi haliyle herkesle sıcak bir iletişim kurdu. Ardından Tuba Büyüküstün odaya girdi. Genç oyuncu, Koçyiğit'in konuşmasını bölmemek için arkada bir koltuğa oturup sessizce bir süre bekledi. Sonrasında Koçyiğit, "Buraya bir güzellik gelmiş" diyerek Büyüküstün'e seslendi. Bunun üzerine oyuncu, hemen Koçyiğit'in yanına gidip ona sıkıca sarılıp doğum gününü kutladı.

MÜTEVAZI YILDIZLAR
İki yıldızın da en belirgin ortak özelliği, mütevazı olmalarıydı. Herkesle tek tek konuşup kimseyi kırmamaya çalıştılar. Büyüküstün, ekranlarda görmeye alışık olduğumuz halinin çok dışında bir profil çizdi. Oynadığı dramalardaki rollerinin aksine kıpır kıpır tavırlarıyla etrafa pozitif enerji saçtı. Ekrandaki soğuk ve mesafeli duruşundan eser yoktu. Büyüküstün, üniversite öğrencilerinin enerjisini de kendisine katıp etrafa gülücükler dağıttı. İkili, kapıdan çıktığı anda etraflarını onlarca öğrenci sardı ve onların heyecanına ortak oldu. Davetin gerçekleştiği salona geçen Koçyiğit ve Büyüküstün, yan yana oturup ara ara sohbet etti. Birbirlerine olan sevgilerini de dile getiren ünlü oyuncular, barış mesajları verdi. Öğrencilerin heyecanı ise ünlü yıldızlarla tanışıp fotoğraf çektirebilmekti. Bütün etkinlik boyunca sessiz sedasız oturan gençler, tören bittiği anda iki oyuncunun etrafını sardı. Onlarca öğrenci, bir anda Koçyiğit ve Büyüküstün'le selfie çektirme yarışına girdi. Oyuncular ise hallerinden memnundu. İkisi de sadece gülücükler saçıp öğrencilerle bir arada olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Öğrencilerle tek tek ve gruplar halinde selfie çektiren Büyüküstün, dakikalarca fotoğraf çektirse de yüzünden gülümseme hiç eksik olmadı. Törenin bitmesinin ardından 15 dakika fotoğraf çektiren genç oyuncu, evine gitmek için salondan çıkarken bile öğrencilerin yakın markajındaydı. Büyüküstün de, Koçyiğit de; samimi, sıcak, cana yakın, mütevazı tavırlarıyla gençlerin bir kez daha gönlünü fethetti. İkisinin de yüksek enerjisi herkesi çok mutlu etti. İki ünlü oyuncu törende şu konuşmaları yaptı:
* Hülya Koçyiğit: "Bu değerli ve çok anlamlı ödüle beni layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Ülkemde 30 küsür yıldır terör var ve bunlara müdahale hep askeri şekilde olmuştu. İlk defa bir hükümet bunun barış yoluyla çözülebileceğine inandı ve çalışma başlattı. Amaç devletle halkın arasında köprü kurmak ve barış yolu bulmaktı. Ben de 'Yurtta sulh cihanda sulh' heyecanıyla görevi kabul edip sahaya indim. Benim içimdeki heyecan hep birlikte barışa yürümekti. Ancak zamanla gördüm ki bu heyecan zayıfladı. Fark ettim ki barış sağlamak savaş kadar kolay değil. Bireysel hak ve özgürlüklere saygılı olalım. Tekrar duygularımızı hatırlayalım. Her vesileyle her yerde bunları hatırlatıyorum. Bu onurlu heykeli savaşta mağdur olan insanlar ve anneler adına alıyorum."
* Tuba Büyüküstün: "Bu ödül benim aldığım en özel ödüllerden biri. Umarım layık olmuşumdur ve bundan sonra da olabilirim. İnsanız bu kadar basit. Dünyanın en önemli yaratıklarıyız. Bir yandan küçücük ama bir yandan büyüğüz. Eyleme geçmeye çalışıyoruz Öncelikle bence eylemsiz kalıp kendinle barışmak, kendine saygı duymak gerekiyor. Ancak bu şekilde istediğimiz barışa ulaşabiliriz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerjik, pozitif Büyüküstün Sıcak, cana yakın Koçyiğit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN