'a mahkemeden iyi haber!

Bozcaada’da restoran olarak kullanılan gayrimenkulü satın almak isteyen , satıcının, sözleşmeyi feshetmesine rağmen aldığı parayı vermemesi üzerine açtığı davayı kazandı.

Giriş Tarihi: 17.12.2015 13:32 Güncelleme Tarihi: 17.12.2015 13:33
Feridun Düzağaç'a mahkemeden iyi haber!
Ünlü şarkıcı , Çanakkale Bozcaada'da restoran olarak kullanılan bir gayrimenkulü satın almak için anlaştığı satıcının, sözleşmeyi feshetmesine rağmen aldığı 115 bin TL'yi geri vermemesi üzerine açtığı davayı kazandı.

İCRAYLA GERİ ALACAK


Bozcaada'da restoran olarak kullanılan gayrimenkulü satın almak isteyen Düzağaç, mal sahibi Necmettin Ali Hacıalioğlu ile 575 bin TL karşılığında anlaştı. Anlaşmaya göre Düzağaç 220 bin TL'lik arsasını takas edecek, kalan 355 bin TL'yi de 3 taksitte ödeyecekti. Düzağaç, ilk iki ödemenin toplam tutarı olan 115 bin TL'yi Hacıalioğlu'na verdi. Ancak mal sahibinin iddiasına göre üçüncü taksit olan 240 bin TL'yi zamanında ödemedi. Bunun üzerine Hacıalioğlu satış sözleşmesini feshetti.

Sanatçının 115 bin TL'sini de protokol şartlarını gerekçe göstererek geri vermedi. Bunun üzerine Feridun Düzağaç, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Mahkeme Düzağaç'ı haklı buldu ve 115 bin TL'lik alacağın üzerindeki itirazın iptaline karar verdi. Düzağaç, parasını icra yoluyla geri alabilecek.

Kaynak: Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feridun Düzağaç'a mahkemeden iyi haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN