Eski söz yazarı yaşam mücadelesi veriyor

Sinan Özen'den, Selahattin Özdemir'e, Alişan'dan, Derviş'e kadar birçok ünlü sanatçının söz yazarlığını yapan Süleyman Akova, şimdilerde İstiklal Caddesi'ne koyduğu tartıyla geçimini sağlıyor.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 13:05 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 13:09
Eski söz yazarı yaşam mücadelesi veriyor
Caddede çok sevdiği kedileriyle bir arada yaşam mücadelesi veren Akova, "20 seneden fazla oldu kayıplara karıştım. Belki de çoğu beni ölmüş biliyordur" dedi.Bir dönemin arabesk müzik dünyasına damgasını vurarak ünlü sanatçıların söz yazarlığını yapan 64 yaşındaki Süleyman Akova, şimdilerde ise İstiklal Caddesi'nde kedileri ile birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Hayvanları çok sevdiğini belirten Akova, caddeye koyduğu tartıyla insanları tartarak geçimini sağlamaya çalışıyor. Akova kazandığı parayla, hem baktığı kedilerine mama alıyor hem de ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.
80'li yılların sonunda ve 90'lı yılların başında Sinan Özen'den, Selahattin Özdemir'e, Alişan'dan, Derviş'e kadar birçok ünlü ismin seslendirdiği şarkıların söz yazarlığını yapmış olan Süleyman Akova'nın verdiği yaşam mücadelesi yürek burkuyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Eski söz yazarı yaşam mücadelesi veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN