Türk kadınları çok egzotik ama idaresi de çok zor

Giriş Tarihi: 3.1.2016
Türk kadınları çok egzotik ama idaresi de çok zor

'Elin Oğlu' programında yer alan sekiz yabancı adamdan biri olan Emrach Uskovski, Türk kadınları hakkında konuştu: Bizim Slovakya'da kadınların yüzde 90'ı sarışın, mavi gözlü ancak, hiçbirinde Türk kadınlarınınki kadar tutku yok. Türk kadınları egzotik ama idareleri zor

Atv'de cumartesi günleri yayınlanan sekiz yabancı adamın talkshow programı 'Elin Oğlu', çoktan kendi ünlülerini yarattı bile. Slovak kökenli Emrach Uskovski de programdan sonra ünlenen isimlerden. Genç kızların sevgilisi olan Uskovski, programla ve kendisiyle ilgili merak edilenleri Cosmopolitan dergisine anlattı...
'Elin Oğlu' unvanını nasıl aldınız? Nerelisiniz? Ben Slovakya'dan geliyorum. Ailem Trakya Babaeski'de iş kurunca, lise dönemimde Türkiye'ye geldik. O zamana kadar hiç Türkçe bilmiyordum. Liseye başlayınca çok zorlandım. Bir yıl içinde Türkçe öğrendim. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği'ni kazandım. Burası fırsat dolu bir şehir, tercümanlıktan tutun da mankenliğe kadar birçok iş yaptım. Kendime harçlık çıkardım. Hatta hiç televizyon programına çıkacağımı düşünmüyordum. Önüme hep böyle fırsatlar çıktı.

İNGİLTERE'YE GİDECEKTİM

Annenizin şarkıcı Emrah'ı çok sevdiği ve bu yüzden adınızı Emrah koyduğunu duyduk; bu doğru mu? Kesinlikle doğru. Çok beğendi sanırım o yüzden koymuş. Ama çok zorluk çekiyorum çünkü araya 'c' harfi koymuş bir de. Ne Türkçe'de, ne Slovakça'da böyle bir isim yok.
'Elin Oğlu' ekibine nasıl dahil oldunuz? Eğitimim için İngiltere'ye gidecektim. O dönem kayıtlı olduğum ajanstan aradılar, 'Böyle bir proje var katılmak ister misiniz?' diye sordular. En başta 'Adım Türk ismi, Türkçe de konuşuyorum, çok 'Elin Oğlu' sayılmam' diye düşündüm. Yine de zamanım vardı, görüşmeye gittim. En küçük bendim, halen de öyleyim. 500 kişi vardı yaklaşık, hepsi de Türkçe konuşabilen ve eli yüzü düzgün tiplerdi. Beni seçmeyeceklerini düşünüyordum. Yurt dışına çıkmadan önce aradılar ve kabul edildiğimi söylediler.
Program nasıl gidiyor? İlgiden memnun musunuz, sokakta tanınmaya başlamışsınızdır artık... Valla moralim bozukken dışarı çıkıyorum; şefkat görmek için! Biri gelsin fotoğraf çektirmek istesin, mutlu oluyorum. Geçen gün biri geldi, "Kızım seni çok seviyor. Arasam telefonla konuşur musun?" diye sordu. Bu çok güzel çünkü o baba bize güveniyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Gerçi yanıma gelmeye çekiniyorlar, biraz ağırbaşlı olduğum için soğuk görünüyorum sanırım.
Aslında şarkıcı değilsiniz, oyuncu değilsiniz; ünlü değilken ünlü gibi hissetmek nasıl bir duygu? Bazıları benimle tanışınca heyecandan titriyor, "Rahat ol! Sonuçta ben de insanım" diyorum. Çok değişik, ben bunu halen kavrayamadım. Geçenlerde bir üniversiteye söyleşi için gittik, çok kalabalıktı. Çok fazla dışarı çıkmıyorum, 'Bu insanlar bizim için mi geldi?' diye çok şaşırdım.

'MESSI'NİN TÜRK VERSİYONU'

Sizi Tom Cruise'a benzettiğimizi söylesek... Tom Cruise'dan çok Messi'ye ve Jim Carrey'e benzetiyorlar. Yolda bir çocuk durdurup "Aa Messi" dedi, ben Türkçe konuşunca "Messi'nin Türk versiyonu" dedi.
Program dışında neler yapıyorsunuz? Şimdilik üniversiteye ara verdim. Kendime vakit ayırıyorum, spora gidiyorum, resim çiziyorum...
İlerisi için oyunculuk ya da fotomodellik gibi planlarınız var mı? Açıkçası yoktu ama artık var; ufak tefek teklifler geliyor. Kendimi geliştirmek adına Şebnem Özinal'dan oyunculuk dersi alıyor, oyunculukla alakalı kitaplar okuyorum. Bence çok zor bir meslek, yakışıklı olunca hemen oyuncu olamıyorsun, karaktere bürünmek hiç kolay değil.
Türk kadınlarıyla aranız nasıl? Yabancı bir erkek olarak bizi nasıl tanımlarsınız? İnanılmaz tutkulu görünüyorlar. Bizim Slovakya'da kadınların yüzde 90'ı sarışın, mavi gözlü olmasına rağmen, hiçbirinde öyle tutku yok. Bana soğuk geliyorlar. Türk kadınları çok egzotik, o tutku gözlerinde var. Onları idare etmesi de çok zor. Sadece, Türk kadınlarının kendini bulması biraz uzun sürüyor; bunun sebebi de aile baskısı olabilir. Benim dört senelik Türk bir sevgilim vardı. Boğa burcu, inanılmaz kıskançtı ama tatlıydı. Sahiplenilmek güzel bir şey. Aslında kadın her yerde kadın, hepsi trip atıyor ama Türk kadını daha rahat; açıkça söylüyor, saklamıyor.

KENDİMİ YAKIŞIKLI BULMUYORUM

Slovak erkeklerin hepsi sizin kadar yakışıklı mı? Ben kendimi çok yakışıklı bulmuyorum. Slovak erkekleri genelde daha uzun, ben biraz kısa kaldım. Sarışın, mavi gözlü ve yapılı oluyorlar genelde. Ama kendilerine bakmıyorlar, tek sıkıntı o. Siz Türk erkeklerini beğenmiyorsunuz ama orta Avrupa erkekleri daha odun!
Slovak erkeklerinin en belirgin bir tane artı, bir tane eksi yanını söyler misiniz? Güçlülerdir, ellerinden her iş gelir, kendilerine bakabilirler. Çünkü orada küçük yaşlardan itibaren ormancılık yapıldığı için odun kesme, toplama işlerini yapıyorsun. Negatif yanlarııise daha önce söylediğim gibi kendine bakmaması...
Bir gün kendi ülkenize dönmek gibi niyetiniz var mı? Şu anda öyle bir niyetim yok açıkçası. İstanbul'a alıştıktan sonra dönmek zor. Bizim şehrimiz çok güzel; yeşillikler içinde ama yeterince insan yok. Her gün daha fazla aşık oluyorum İstanbul'a.

MODELLİK YAPTIĞIM İÇİN DÖVMEM YOK!

Türkiye'de ve dünyada en beğendiniz kadınlar kimler? Birce Akalay, Eva Green.
En son kime ne hediye aldınız? Ablama çikolata aldım.
Bir kadında neye asla tahammül edemezsin? Çok ufak şeyleri tartışmasına.
Vücudunuzda dövme var mı? Çok isterim ama modellik yaptığım için yok.
En çok neden korkarsınız? Hedeflerime ulaşamamaktan.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk kadınları çok egzotik ama idaresi de çok zor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN