'Amacım kuracağım takımla ahlaklı futbol oynamak'

Köyceğiz'de futbol takımı kurmak isteyen Yılmaz Erdoğan: Ben futbolu mahallede sevdim, orada hakemsiz oynardık. Şimdi yenmek için her yol mubah oldu; belki bunu değiştirebiliriz

Giriş Tarihi: 7.1.2016
'Amacım kuracağım takımla ahlaklı futbol oynamak'
Vizyonda kaldığı ilk üç haftada 5 milyondan fazla kişi tarafından izlenen 'Düğün Dernek 2: Sünnet' filminin ekibi, önceki akşam Nişantaşı Frankie'de başarılarını kutladı. Geceye filmin başrol oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in yanı sıra Yılmaz Erdoğan, Eser Yenenler, Rasim Öztekin ve Tarık Ünlüoğlu da katıldı. Suzan Kardeş'in müzikleriyle renk kattığı gecede; Ahmet Kural ile Murat Cemcir de sahneye çıkarak 'Entarisi Dım Dım Yar' türküsünü seslendirdi.

'EŞİMLE AYRI KALMIYORUZ'
Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz Erdoğan, Muğla'nın Köyceğiz ilçesine yerleşmesiyle ilgili şunları söyledi: "Orada çok mutluyuz. İstanbul bizim işimizin, hayatımızın merkezi. Bir yere gitmek, burayı terk etmek anlamına gelmiyor ama orada başka bir dünya, başka bir oluşum var. O da beni heyecanlandırıyor." Köyceğiz'de futbol takımı kuracağı konuşulan Yılmaz Erdoğan, bu yönde çalışmalarının olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Futbolu seviyorum. Futbolda yenmek için her şeyin mubah olduğu, ahlakın zedelendiği bir yol var. Onu belki kendi çizgimizde değiştiririz. Futbolu mahallede, asfaltta sevdim; orada top kimden çıktıysa söylerdi. Hakemsiz oynayabilirdik. Futbolun adil ve ahlaklı oynanması önemlidir; amaç bu. Onun ötesinde takım ne olur, ne olmaz çok da önemli değil." Köyceğiz'e yerleşmesinin, eşi Belçim Bilgin Erdoğan ile arasında sorun yaratmadığını vurgulayan Erdoğan, "Ayrı falan kalmıyoruz. O dizide çalıştığı için sık görüşemiyoruz. Yanıma gelip gidiyor" dedi. İki saati aşan dizi sürelerinden şikayetçi olan Erdoğan, "24 saat çalışıyorlar. 150 dakikalık dizilerde delicesine çok zor, olmaması gereken şartlarda çalışıyorlar. İnşallah sonuçlarını alırlar ama bu böyle olmaz" dedi. Çıkışta Yılmaz Erdoğan ile karşılaşan Eser Yenenler, "Hocam nasılsınız?" diyerek Erdoğan'ın hatrını sordu. Köyceğiz'deki projeden haberinin olduğunu belirten Yenenler, "Hocamın kurduğu takıma ben de teknik direktör olarak başvurdum ama bana lisans vermediler. Köyceğiz'de BKM Spor Kulübü büyük bir hayaldi. Keşke ben de orada olabilseydim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Amacım kuracağım takımla ahlaklı futbol oynamak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN