Dizide 3 dakika göründüm herkes 'Emine Abla' diyor

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Dizide 3 dakika göründüm herkes 'Emine Abla' diyor

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisine 12'nci bölümde dahil olan oyuncu Sevil Akı: Dizi o kadar çok izleniyor ki, ilk bölümlerde sadece üç dakika göründüm ama sokakta 'Emine Abla' diyerek yolumu çevirdiler

Tiyatro sahnelerinin deneyimli ismi Sevil Akı, atv'nin fenomen dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' ile izleyiciyle buluşuyor. Dizide 'Emine' isimli bir 'ağır abla'yı canlandıran Akı, gerçekte rolünün tam aksine çok yumuşak ve komik biri olduğunu söylüyor. Akı, hem dizisini, hem de rol aldığı 'Nadide Hayat' filmini anlattı...

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın fenomen olmasını bekliyor muydunuz?
Ben 12'nci bölümde girdim diziye. Bir oyuncu olarak şanslıyım; çok güzel bir ekip var, herkes çok mutlu. Allah bu diziyi gönlüme göre verdi. Fenomen oldu çünkü oyuncuları, yönetmeni ve yapımcısıyla ekranda ilginç bir sıcaklık yakaladı. Klasik bir mafya dizisi gibi görünse de ben öyle düşünmüyorum. Dizideki karakterler, gerçekten yaşıyor. Aslında herkes gibi onların da dertleri var. Bence başarıdaki en büyük sebep bu. Oturmuş bir diziye sonradan girmek risklidir ama ben de bu takımın bir oyuncusu oldum.

'Emine', mafya anası gibi, ağır bir karakter...
Klasik ağır abla gibi değil... Kardeşine çelik yelek giydiriyor ama bir yandan da tatlı bir tontonluğu var. Seyircinin bizi sıcak ve samimi bulması önemli. Dizi o kadar çok izleniyor ki; ilk bölümlerde toplam üç dakikalık sahnem vardı ama sokakta 'Emine Abla' diye yolumu çevirdiler. 'Bu, benim başarım olamaz' dedim. Beni kaçırmamak için diziden gözlerini ayırmamaları lazım çünkü. Yıllardır oyunculuk yapıyorum, bu diziyle TV seyircisine ulaştığım için mutluyum.

KADRO ÇOK GENİŞ

Nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Çok enterasan ama beni tiyatrodan da tanıyorlar. Bu şekilde tanınmak çok kıymetli bir şey. Gerçek oyuncular, onlarla buluşan her seyirciye kucak açar. Oynadığı rolle sizi samimiyetine inandıran bir oyuncu varsa, kuliste de aynı şekilde samimidir.

Dizideki 'Emine' gibi dominant bir karakter misiniz?
Hiç öyle değilim. Son derece ciddi görünürüm ama dünyanın en komik, en eğlenceli insanıyım sanırım. Normal hayatımda çok yumuşak biriyim.

Dizide sürprizler olacak mı?
İnanın bilmiyorum. Dizide sürekli rol alan 41 oyuncu var ve herkes hikayenin içinde. Her hafta akış değişiyor. Hikaye ve oyuncu kadrosu çok geniş. Bizde senaryo çok güzel saklanıyor, o yüzden çok bilgi sahibi değiliz.

ÇOK FİLM OLMASI KÖTÜ DEĞİL

'Nadide Hayat', nasıl bir film oldu?
Çok maceralı oldu. Hem prodüksiyon, hem de oyunculuk olarak birçok şeyi bir arada yaptık. Yazın Dalyan'da teknede ve İstanbul'da çekimler yapıldı. Dalyan'da güneş, tekne ve deniz... Seyrederken çok güzel ama o teknede 100 kişi çalıştı! Çağan Irmak'la çalışmak çok heyecan verici. Çok güzel bir takım oluşturuyor ve güzel bir çalışma ortamı oluşuyor. Yetkin Dikinciler, Demet Akbağ ve ben dalış eğitimi aldık. Dublörlerimiz olmasına rağmen kendimiz daldık.

Yerli filmlerin artmasını nasıl buluyorsunuz?
Bir şeyin çok olması, kötü değildir. Bir dönem Türkiye'de pop patlaması olmuştu. Sonra kendi içinde elendi. Sinema filmlerinin de bir süre sonra azaldığını göreceğiz; azaldıkça netleşecek.

DENİZ'İN HALKLA DUYGUSAL BAĞI VAR

"Deniz Seki'nin 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da rol alması konusunu araştırdım ve Adalet Bakanlığı'nın açıklamasını okudum. Mahkumların sosyal ortama kazandırılması konusunda... Deniz Seki ünlü birisi; halkla duygusal bağı var. Onun samimiyetine sonuna kadar inanıyorum. Yasal olarak herhangi bir engel olsaydı, zaten böyle bir şey yapılamazdı. Her şey yasal izne bağlı. Bunun dünyada bir ilk olması, çok enteresan. Deniz Seki'yi orada görsem çok duygulanırdım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizide 3 dakika göründüm herkes 'Emine Abla' diyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN