Araklayan Yonca değil, sosyal medyanın azizliği

Giriş Tarihi: 15.1.2016 13:13
Araklayan Yonca değil, sosyal medyanın azizliği

Yonca Evcimik'in çıkardığı son albüme yönelik sosyal medyadan 'Full albüm arak' ifadelerini kullandığı iddiasıyla 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Hande Yener, "Ben o yorumu yaparken Yonca Evcimik'i kast etmedim. Benim o yorumum başka müzisyenle ilgiliydi. Yonca Hanım üzerine alındı. Sosyal medyanın azizliğine uğradım ve kimseye de hakaret etmedim" dedi.

'FULL ALBÜM ARAK' SÖZÜNE DAVA AÇILDI

İstanbul 81.Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın iddianamesiyle dava dosyasına yansıyan bilgilere göre Yonca Evcimik, Hande Yener'in Harbiye Açıkhava konserinde söylediği bir şarkıyı dinledi. Yonca Evcimik daha sonra sosyal medya hesabından 'Yallah Sevgilim' adlı şarkının linkini verip 'Haberin Var mı?'nın orjinalini dinleyin arkadaşlar' şeklinde yorum yaptı. Hande Yener de Evcimik'e ait 'Yonca Evcimik 15' adlı albümde 'Burası İstanbul' şarkısının çalıntı olduğunu öne sürerek "Full albüm arak" diye yazdı. Yonca Evcimik de 'full albüm arak' sözleri üzerine Hande Yener den şikayetçi oldu. Evcimik savcılık şikayetinde kendisine hakaret edildiğini iddia etti. Soruşturma sırasında ifade veren Hande Yener, sosyal paylaşım sitesi üzerinden attığı mesajda herhangi bir hakaret kastının olmadığını öne sürdü. Ancak savcılık, 'full albüm arak' ifadesinin hakaret niteliği taşıdığını belirterek Hande Yener'e hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

BENİM O YORUMUM BAŞKA BİR MÜZİSYENLE İLGİLİ

Hande Yener önceki gün mahkemeye gelerek ifade verdi. İfade sonrası bir açıklama yapan Hande Yener, "Ben o yorumu yaparken Yonca Evcimik'i kastetmedim. Hiç bir hakaretim olmadı. İnternette sadece müzikle ilgili birtakım yorumları oluyor. Benim o yorumum başka müzisyenle ilgiliydi. Yonca Hanım da üzerine alındı. Ona karşı herhangi bir hakaret kastım yoktur. Sadece sosyal medyanın azizliğine uğradım. Hakaret de etmedim. Kimseye de hakaret etmem. Mahkemenin çağırması üzerine de ifade verdim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araklayan Yonca değil, sosyal medyanın azizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN