Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vizyondaki iddialı filmler sinemaseverleri bekliyor

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Vizyondaki iddialı filmler sinemaseverleri bekliyor

Bu hafta sinemalar, vizyona giren beş filmle hareketlenecek. 7'den 70'e herkese ve her zevke hitap eden filmler, izleyiciyi sevindirecek

İYİ BİR DİNOZOR

'Arlo' ve sıra dışı arkadaşları

Bob Peterson'ın yönettiği animasyon türündeki 'İyi Bir Dinozor' filmi, konusu kadar renkli görselliğiyle de dikkat çekiyor. Film, 'Dinozorların yok olmasına yol açan meteor dünyayı ıskalamış olsaydı ve biz hâlâ dinozorlarla birlikte yaşıyor olsaydık nasıl olurdu?' sorusuna cevap arıyor. Pixar Animasyon Stüdyoları, sinemaseverleri 'Arlo' isimli bir Apatozorun, içlerinden birini arkadaş edindiği dinozorlar dünyasında destansı bir yolculuğa çıkartıyor. 'Arlo', zorlu ve gizemli arazide yolculuk ederken, korkularıyla yüzleşmenin gücünü öğreniyor ve gerçekte neler
yapabileceğini keşfediyor.

KARDEŞİM BENİM

Kardeşlerin hayatı vasiyetle değişiyor


Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver'in başrollerini paylaştığı 'Kardeşim Benim' filmi; babalarının cenazesi için yıllar sonra bir araya gelen rock yıldızı 'Hakan' ile pop yıldızı 'Ozan'ın öyküsünü konu alıyor. Her ikisi de son görevlerini yerine getirip bir an önce kendi hayatlarına geri dönmeyi planlarken, geride kalan vasiyet her şeyi değiştiriyor.

DİREN!

Feminist hareketi başlatan kadınların öyküsü

Yönetmen Sarah Gavron'ın ikinci uzun metrajlı filmi 'Diren!', tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, hükümete karşı yürüttüğü mücadeleye odaklanıyor. Başrollerinde Carey Mulligan, Helena Bonham Carter ve Merly Streep'in oynadığı 'Diren!' filminin konusu şöyle: Gizli buluşmalarla bir araya gelen işçi sınıfından kadınlar, hareketin ilk safhalarında barışçıl yöntemler izlerler. Ancak hem çalışma koşulları, hem de kişisel hayatları için verdikleri eşitlik savaşı, zamanla daha radikal bir boyuta taşınmak zorundadır. Bir paketi teslim etmeye giderken eylemcilerin arasında kalan 'Maud', kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan 'Violet'i görür. 'Maud'un harekete olan ilgisini fark eden 'Violet', onu, oy haklarını savunmaya ikna etmeye çalışır. Bu hakkı kazanmadan kadınlar için iyi bir gelecek olmayacağını anladığında 'Maud'un hayatı değişir.

BİZANS OYUNLARI

Mayalar Bağcılar'a yerleşirse...

Yönetmenliğini Gani Müjde'nin üstlendiği 'Bizans Oyunları' filminin başrollerinde Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman ve Gonca Vuslateri gibi ünlü isimler yer alıyor. Bağcılar civarına yerleşen Mayalar, Türk boylarıyla kaynaşır. Bizanslılar, bir yandan Maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken, bir yandan da düşük profilli kendi kadınlarla birleşir ve ortalık iyiden iyiye karışır.

THE CLUB

Bir grup rahibin hayatı sinemada

'Tony Manero', 'Post Mortem' ve 'No' filmleriyle tanınan yönetmen Pablo Larrain yeni filmi 'The Club'ın başlıca rollerinde; Roberto Farias, Antonia Zegers, Alfredo Castro ve Alejandro Goic yer alıyor. Film, Şili'de bir sahil kasabasında aynı evi paylaşan bir grup rahibin hayatını konu alıyor. Film, Berlin'de Büyük Jüri Ödülü almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyondaki iddialı filmler sinemaseverleri bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN