Fox Tv'de neler oluyor?

Sacit Aslan: Fox Tv'de yayınlanan, evlilik programında neler oluyor bitiyor Zuhal Topal hanımdan ciddi bir açıklama bekliyoruz...

Giriş Tarihi: 21.1.2016 17:02 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 17:03
Fox Tv'de neler oluyor?
Sacit Aslan bugünkü köşe yazısında Fox Tv'de yayınlanan, Zuhal Topal'ın sunuculuğunu yaptığı evlilik programını kaleme aldı. Evlilik programında neler olup bittiğini anlamak için Zuhal Topal'dan ciddi bir açıklama beklediğini belirten Aslan, programda yaşananların gerçekliğine vurgu yaparak halkı kandırmanın bir suç olduğunu dile getirdi.

İşte Sacit Aslan'ın o yazısı:

Zuhal Topal'ın, kendi Facebook sayfasında gizem dolu bir açıklamayı koymasıyla kaldırılması bir oldu, burada tekrar etmek istemediğim son nahoş olaylardan sonra.Zuhal Topal'ın 'Sahte Nikah Memuru' şeklindeki haberlere tepkisi var, nikah memuru kılığına sokulan nikah memuru değil de şöför ise, ve bizzat kendisi bunu söylüyorsa o zaman nikah memuru sahte olmuyor mu? Nikah memurunun sahte çıktığı nikahın gerçek olacak hali zaten yok, ancak haberde 'sahte nikah memuru nikah kıydı' diye bir cümle olmadığı halde neden 'sahte nikah memuru, nikah kıydı' diye yazdı bilmiyoruz!..

Bu programla ilgili önemli ayrıntı gerçek olup olmadıkları hususudur. Eğer yayının başında "Burda yaşanan olaylar ve şahıslar, gerçektir" diye yazı geçiyorsan, gerçek olmak zorundadır. Aksi halkı kandırmak olur ki; bu ciddi bir suçtur, reklamlarda da kandırmacanın suç olduğu gibi.

Yok ben burada kurmaca yapıyorum dersen Mahsuscuktan Evlilik Programı olur ve halk bile bile izler.

Ama bir programı gerçekmiş gibi sunup, iddialara göre kurgular yapıp sonra rakiplerimi yendim kızdılar demenin mantığı yok.

Eğer rakip olunacaksa rekabetin ve kamu yayıncılığının kurallarına uymaktan geçer, aksi takdirde rekabetten söz etmek habire kolundan kart çıkaran kumarbazın hilesine döner.

Oyun kurallarına göre doğru oynanınca rekabet oluşur.

Oyunu kurallarına göre oynayanın ismini rakibim diye ortaya koyup gerçeği kurmaca ile yarıştırmaya kalkmak akıllıca değil, doğru hiç değil.

Zuhal Topal yapımcısının kurbanı mıdır, bu işin ekranda gördüğümüzün ötesinde neresindedir bilemem, ama ortada çok ciddi bir yanlışlık, rekabet hatası (unfair trade practice) ve ne yazık ki yazılanlar doğruysa kandırmaca var.

Dolayısıyla, Zuhal Topal hanımdan ciddi bir açıklama bekliyoruz.

FOX TV'DEKİ SKANDALDA SON PERDE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fox Tv'de neler oluyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN