Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Biz gazozu iftardan sonra içiyoruz!'

Cem Yılmaz; başrolünü oynadığı 'İftarlık Gazoz' filminin galasında espriyi patlattı: Bizim filmimizin Nuri Alço'nun gazozuyla bir ilgisi yok. Biz gazozu iftardan sonra içiyoruz!

Giriş Tarihi: 29.1.2016
'Biz gazozu iftardan sonra içiyoruz!'
Yüksel Aksu'nun yazıp yönettiği, Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar'ın başrolünü oynadığı 'İftarlık Gazoz' filminin galası, önceki gece Kanyon'da yapıldı. Galanın konukları arasında; Şevval Sam, Leman Sam, Yonca Evcimik, Hatice Aslan, Zafer Algöz ve Çetin Altay gibi isimler vardı. Cem Yılmaz, filmdeki gazozun Nuri Alço'nun gazozuyla ilgisi olup olmadığını soran gazetecilere, "Biz gazozu iftardan sonra içiyoruz" diye esprili bir yanıt verdi. Yılmaz, "Devam filmi gelecek mi?" sorusuna ise 'Vizontele Tuuba' filmine atıfta bulunarak "İftarlık Gazoz Tuuba' yapacak halimiz yok" yanıtını verdi.

'CEM , 10 NUMARA İNSAN'
Filmde Muğla şivesi yaparken zorlandığını belirten ünlü komedyen, "O şiveyi konuşamayacak kadar iyi Türkçe konuşuyorum" dedi. İlçe ve köylerde kendisini kimsenin tanımadığını da belirten Yılmaz, "Rahat rahat gezdim. Orada en çok Yılmaz Erdoğan'ı tanıyorlar" diye konuştu. Filmin yönetmeni ve senaristi Yüksel Aksu, Cem Yılmaz hakkında "O, 10 numara bir insan ve oyuncu. Cem'i yöre halkından kimse tanımadı. O da kamyoncu Rıza gibi gezdi" diye konuştu. Yılmaz'ın dram türünde de başarılı olacağını söyleyen Aksu, "Cem, her rolün üstesinden gelir. Çok başarılı bir oyuncu" dedi. Cem Yılmaz'ın babası Arif Yılmaz ile abisi Can Yılmaz'a galada Ozan Güven ve Zafer Algöz eşlik etti. Güven, Can Yılmaz'la tokalaştıktan sonra zorla elini öperek herkesi güldürdü.

CEM YILMAZ, ATV'YE KONUŞTU


'Şivem sırıtmadı sanırım'

Cem Yılmaz ile Yüksel Aksu, önceki akşam canlı yayında atv Ana Haber'in sorularını yanıtladı. 'İftarlık Gazoz'un çekim aşamasında yaşadıklarını anlatan Cem Yılmaz, şöyle konuştu: "Tatillerimi Bodrum'da geçirdiğim için Muğla'ya yabancı değilim. Şive yeteneğim yok. Yüksel sayesinde kulak dolgunluğum oldu. Ona yoğunlaşınca şivemin çok sırıtmadığını düşünüyorum. Bundan sonra Muğla'da tatil yaparken, bu yabancı dilimi kullanacağım, esnafla kaynaşmak için... Çocukluğumda seyyar yoğurt ve dondurma arabaları gördüm. O kadar yaşım var. Ama gazoz arabasını hatırlamıyorum. Bizim sütçünün arabasına benziyor. Yanlış anlaşılmasın; aile içine giren bir sütçü yoktu!" Yılmaz, seyyar gazoz arabası kullandığı sahneleri ise esprili bir dille anlattı: "Tamamen bilgisayarla yaptık. Ben İstanbul'daydım, araba Muğla'daydı. Bizi birleştirdiler."

'BİR ORUÇ TUTMA HİKAYESİ'
Yüksel Aksu ise "Cem Yılmaz'la binlerce film yapmak isterim" diyerek ünlü komedyenin inanılmaz bir karakter yarattığını anlattı: "İftarlık Gazoz', Ege filmi gibi değil; bir çocuğun oruç tutma hikayesini anlatıyor. O bölgenin çok güzel bir coğrafyası var. Bir gönül filmi oldu. Duygusu ve oyunculuklarıyla çok güzel bir film."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Biz gazozu iftardan sonra içiyoruz!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN