Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Game of Thrones' tadında bir dizi yapıyoruz’

'Eve Dönüş' dizisinin 'Oflaz'ı Ümit Olcay, Danimarka'da yayınlanan bir gazeteye diziyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu: 15'inci bölümü çekiyoruz ve 'Game of Thrones' tadında 'Aaa bu da mı öldüüü!' dedirtecek aksiyonda ilerliyoruz

Giriş Tarihi: 29.1.2016
'Game of Thrones' tadında bir dizi yapıyoruz’
atv'nin beğenilen dizisi 'Eve Dönüş'te rol alan Ümit Olcay, Danimarka'da Türkçe yayınlanan Gazete Kuzey için bir yazı kaleme aldı. Ünlü oyuncunun, atv Avrupa kanalından diziyi izleyenler için yazdığı yazı şöyle: "Bu ay size atv Avrupa kanalında severek izlediğinizi duyduğum, çarşamba akşamları yayınlanan 'Eve Dönüş' dizisinin değerli oyuncuları ve oynadıkları karakterler hakkında yazacağım. Pardon! Ben ne diyorum yaa? Böyle süslü püslü kelimeler falan... Ben, bayağı bayağı oynadığım dizi ve dizideki arkadaşlarım hakkında dedikodu yapacağım, özür dilerim ama gerçek bu! Bir annenin çocuğuna kavuşma ve bir kadının intikam hikayesidir 'Eve Dönüş.' Kardeşi öldürülen öfkeli bir adamın, kadınıyla karşılaşma hikayesidir.

BİR İHTİRAS SAVAŞI

Aynı zamanda, hiçbir zaman tam olamamış bir kadının ihtiras savaşıdır 'Eve Dönüş.' Dönüşümünü ancak pisliğin içine battığı zaman sağlayacak bir adamın da hikayesi olduğu gibi... Ve annesinin ölmediğini hisseden küçük bir kız çocuğunun hikayesidir 'Eve Dönüş'. İntikam dediysem, sakın yabana atmayın söylediklerimi. Yazıyı yazdığım şu günlerde 15'inci bölümü çekiyoruz ve 'Game of Thrones' tadında 'Aaa bu da mı öldüüü!' dedirtecek aksiyonda ilerliyoruz! Ve bu vesile ile de tabii ki aramızdan ayrılan çok değerli oyuncu arkadaşlarımıza teşekkür etmeden geçemem... İnanın bana, dizide şu ana kadar hayatı yolunda giden tek bir karakter yok; onun için kim öle kim kala demek mantıklı. Ben bir ara, hikayenin dört esas karakterini öldürmeye çalışıyordum. Siz düşünün, g... nasıl zor kurtardım ölmeden.

ŞEREFSİZ KARAKTER
Tabii kendimi tanıtmadım; ben 'Oflaz'. Dizinin kendi tarzındaki en şerefsiz karakteri; her an herkesle iş birliği de yapabilir, düşmanlık da! Parayı vurmak ve 'Canan'la kaçmak şu an en büyük motivasyonu olarak gözükse de henüz haklı bir sebebe rastlayamadık, niye bu kadar kötü! Madem ki 'Eve Dönüş' oyuncularını ve oynadıkları karakterleri konuşacağız, o zaman oyuncuların hemen hemen tamamının, projedeki en başarılı oyuncu ilan ettiği küçük aktris Leya ile başlayalım:

Leya Kırşan (Elif):
Leya inanılmaz bir yetenek. Psikolojik olarak yıpratıcı bir rol oynuyor ve işine inanıyor ama yaptığının bir rol olduğunun farkında. Şimdiden sokakta gördüğü ilgi ve beğeni karşısında, bu kadar küçük bir çocuğun duygularını kontrol etmesi hiç kolay değil; hem de kocaman insanların nasıl saçmaladıkları düşünülürse bu meslekte! Leya çalışkan, sürekli sahnesine hazırlanıp ezber yapma derdinde. Ayrıca tecrübeli oyuncu arkadaşlarından ne görse, hemen uyguluyor. Ama tam bir yemek canavarı. Pilav karşılığında oyuncaklarını bile takas eder!

Cansel Elçin (Yusuf):
Setimizin mösyösüdür. Fransız kibarlığını asla bırakmaz. Her zaman bir salon adamı gibi davranır ve sakindir, en sevmediği şey paniktir. İş disiplini yüksek, iç disiplini rüzgarlıdır... Sette beklediği anları hiç sorun etmez, soğukkanlılığını korur. Benim için en değerli olanı; diziden kazandığı parayla sinema filmi yapıyor olması ve sinema arzusudur. Fransızlar ne der 'Le respect', yani saygı...

Dilşad Çelebi (Leyla):
Eminim 'Leyla' gibi mutsuz ve hiç gülmeyen birini oynamak, Dilşad'ı çıldırtıyordur. Çünkü gerçekten samimi, sıcak ve içten bir kadın Dilşad Çelebi! Farklı iki karakteri, aynı ruh ve bedende oynamaya çalışmak kolay bir iş değil, onun için de çok çalışıyor. Rapunzel'den sonra saçlarından en çok o çekmiştir! Bak şimdi yaa Rapunzel deyince bir an serbest çağrışım oldu; kendisi çocuk kitapları da yazmaktadır. Bir gün karşınıza fantastik sinema senaristi Dilşad Çelebi olarak çıkarsa hiç şaşırmayın.

Tardu Flordun (Kürşad):
Yüksek enerji ve düşünme potansiyelinin karşılığı neyse kafanızda, işte onu koyabilirsiniz Tardu Flordun'un tanımına. Dünya onun için çok uygun bir yer değildir! Salaklığa ya da vicdansızlığa dayanamaz. Ayrıca başkasının hakkı için kavga eder. Tanındığı gibi değil, tanınmadığı gibi bir emekçidir! Sahne başlamadan 10 dakika önce, gülmekten hepimizin dalağını düşürür. Bu yüzden sahne 30 dakika sonra başlar. Daha iyi olması için saatlerce bir sahneyi tartışabilir ve sonra bir bakmışız ki vakit dolmuş, paydos olmuş. Lafını esirgemez, bodoslama düşünür, hızla söyler.

'Canan' tehlikeli bir zekaya sahip

İpek Erdem (Canan):
Her gün yanınıza "Yeni bir şeyi çözdüm" diye gelebilir. Belki hepsini çözememiştir ama önemli olan, İpek'in hiç durmadan iyi ve doğru olanı bulmak için kafa yormasıdır. İpek Erdem; kendisiyle mutlu, kulağında müzik saatlerce sokaklar, parklar, bahçeler gezen acayip bir enerjidir. Cazsever hatta festivalini bile düzenler. Tanısanız bir seversiniz ki anlatamam. Biliyorum nefret ediyorsunuz onun 'Canan' olmasından ama öyle değil işte... O kendisinin bizzat oyunculuk başarısıdır. Hatta Leya'nın (Elif) sette en iyi anlaştığı oyuncu diyebilirim! 'Canan'a hayat vermek için çok uğraşıyor, çok çalışıyor. Yeter ki siz, ondan keyifle nefret edin diye! Benim için 'Eve Dönüş' dizisinin lokomotifi, 'Canan'la 'Elif' ikilisidir. 'Canan' çok tehlikeli bir zekaya sahip, bir bakmışsınız beni bile öldürmüş!

'Cavidan'a asla güvenmem


Ayten Uncuoğlu (Hacer):
Yaşlı kurttur kendisi. Üstatlığını sadece oyunculukta değil, eğlence üslubu ve adabı ile de gösterir. Onunla gece dışarı çıkmak, yemek, içmek, eğlenmek, muhabbet güzeldir.

Filiz Taçbaş (Cavidan):
Diziye girdiği andan itibaren, malikanenin havasını değiştiren Filiz Taçbaş, gerçek bir kadın enerjisiyle capcanlı biri. 'Cavidan' karakteri, 'Canan'ın annesi olsa da, ona kötü davrandığı için izleyici tarafından sevilen bir karakter. Fazla tehlikeli, para için kızını bile satar gibi görünse de, 'Elif'i koruma çabası vicdanlı olduğunu gösteriyor. 'Cavidan'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Game of Thrones' tadında bir dizi yapıyoruz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN