Programdaki amacımız çok fazla eve şifa taşımak

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Programdaki amacımız çok fazla eve şifa taşımak

atv'de yayınlanan 'Sağlıklı Mutlu Huzurlu' programının sunucusu Nilüfer Bereket: Program sağlıklı olmak isteyen herkese hitap ediyor. İlkokul öğrencisinden 90 yaşındaki kişiye kadar herkes tarafından izleniyoruz. Amacımız çok fazla eve şifa taşımak

Nilüfer Bereket'in sunduğu, hafta içi her gün 13.40'ta canlı olarak yayınlanan 'Sağlıklı Mutlu Huzurlu' isimli programda, alanında uzman kişilerle hem modern tıbbın gerekleri anlatılıyor, hem de doğal tedavi yöntemleri ile sağlık sorunlarına çözümler üretiliyor. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile ruh sağlığı için gerekli manevi gücün nasıl elde edileceği ve beden sağlığı için gerekli tıbbi tedavi yöntemleri paylaşıyor. Nilüfer Bereket, programı anlattı...

ÇÖZÜM ARIYORUZ

Programın ismi de pozitif enerji veriyor. Adını 'Sağlıklı Mutlu Huzurlu' koymaya nasıl karar verdiniz?
Programın ismi birçok alternatif isim arasından seçildi. Program ekibiyle yapılan toplantılarda herkes fikrini söyledi ve en son bu isme karar verdik. Hem programın içeriğini çok iyi anlatıyordu, hem de insanların birbirine iyi dileklerini söylemek için en çok kullandığı kalıptı. Çok içimize sinen bir isim oldu. İyi ki böyle olmuş, bu ismin pozitif enerjisine çok inanıyorum.

Programda Nihat Hatipoğlu merak edilen soruları yanıtlıyor. İbrahim Saraçoğlu sağlığa yönelik bilgiler veriyor. Her gün farklı bir konu işleme fikri nasıl oluştu?
Bu programın formatı belirlenirken amaç; karışıklıktan uzak, sade, anlaşılır ve maksimum bilgi içermesiydi. Programın ilk bölümünün beden sağlığı, ikinci bölümünün Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile doğru din bilgileri ile ruh sağlığı olmasına karar verildi. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile de sabit bir gün doğanın şifalı ilmini konuşmaya karar verdik. Yine her gün Kalp ve Damar Cerrahı Dr. Halit Yerebakan sabit olarak programa katılıyor. Onunla da pratik sağlık bilgilerini hem konuşuyor, hem de uyguluyoruz. Alanında uzman başka hekimleri de ağırlıyoruz tabii. Çünkü herkesin başka bir sağlık sorunu var ve hepsi çözüm arıyor. Amacımız çok fazla eve bedenen ve ruhen şifa taşımak.

Program sadece ev hanımlarına yönelik değil, herkese hitap ediyorsunuz...
Evet, program zinde ve sağlıklı olmak isteyen herkesi kapsıyor. Yaş aralığımız da çok geniş. İlkokul öğrencisinden 90 yaşındaki seyirciye kadar herkes tarafından izleniyoruz.

Hafta içi beş gün ekrandasınız. Bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz?
Günüm çok yoğun geçiyor. Ekrandaki yayın saatinin dışında da büyük bölümü programa hazırlanmakla geçiyor. Bazen canlı yayından sonra bir de bant yayınlar çekiliyor. İşte o zaman 24 saat bana zor yetiyor.

HER KONUĞU ARAŞTIRIRIM

Programın sunucusu olmanızın yanı sıra kamera arkasında neler yapıyorsunuz?
Programın içeriğine her zaman hakim olmak isterim. O yüzden gelen konuğu araştırır, tanırım. Mesleki özelliklerini bilirim ve yine ekiple hazırlanan sorulara da mutlaka çalışırım. Prodüksiyonda yardım edilecek bir şey varsa, ekip arkadaşlarıma yardım ederim. Konuklarla da önden sohbet eder, onların heyecanını önlemeye çalışırım.

Program saat 13.40'ta. Kanala kaçta geliyorsunuz? Hazırlık sürecinde neler yapıyorsunuz?
Yayından en az iki saat önce mutlaka kanalda olurum. Saç, makyaj ve kostüm hazırlığı biter bitmez yayın akışını ve soruları son kez kontrol ederim. Stüdyodaki prodüksiyon malzemelerini de kontrol ederim ki, yayında ne nerede diye aramayayım.

GÜZELLİK YETERLİ DEĞİL

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Sinema Televizyon okumuşsunuz. Sunuculuk deneyiminiz nasıl başladı?
Üniversite okurken, NTV'de stajyer olarak haber muhabirliği yaptım. Daha sonraki süreçte haber spikeri oldum. Uzun süre dış haberler üzerine programlar yaptım. Aynı zamanda reklamcılık sektöründe de çalıştım. Çünkü mezun olduğum ikinci dal da reklamcılık. Sonra Star TV'de sağlık programlarına başladım. Altı senedir de bu konuda programlar yapıyorum.

Güzel bir kadın olmanın sunuculuk alanında avantajı ve dezavanatajı var mı?
Önce iltifatınız için teşekkür ederim. Ben güzel olmanın televizyonculukta ilk kriter olmaması gerektiğine inanıyorum. Evet, görsel bir iş yapıyoruz, fiziksel özellikler avantaj belki ama tek başına yeterli değil. Ben sürekli 'Kendime başka ne katabilirim?' diye eğitimler aldım. Açıkçası bana biri 'Ne kadar doğru sorular soruyorsunuz, diksiyonunuz çok güzel' dediğinde, 'Ne kadar güzelsiniz' demesinden daha fazla seviniyorum.

ŞÜKÜRLER OLSUN GERÇEKTEN SAĞLIKLI, MUTLU VE HUZURLUYUM

Bu yoğunlukta özel hayatınıza nasıl programlıyorsunuz?
O düzeni oturtabildiğime inanıyorum. İşimden kalan zamanı eşimle kaliteli bir şekilde geçirmeye çalışıyorum. O da televizyoncu olduğu için birbirimizi anlamamız kolaylaşıyor. Ailelerimize de mutlaka zaman ayırırız. Hafta içi düzenli aile yemeklerimiz vardır. Hafta sonu da yakın yerlere seyahat etmek için fırsat yaratmaya çalışıyoruz.

Siz programda verdiğiniz bilgileri gündelik yaşantınızda kullanıyor musunuz?
Evet, gerçekten uygulamaya çalışıyorum. Nihat Hocamla manevi yönüm çok daha arttı, verdiği duaları düzenli bir şekilde ibadetlerimin arasına kattım, yanlış bildiklerimi düzelttim. İbrahim Hocamın kürleri hayat kolaylaştırıyor. Zaten 'Mutlaka düzenli yapın' derim. Ben çok faydasını gördüm. Eşime, dostuma da doktor konusunda yardım edebilmek çok başka bir mutluluk tabii. Şu an Allah'ıma şükür gerçekten sağlıklı, mutlu ve huzurluyum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Programdaki amacımız çok fazla eve şifa taşımak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN