'Müziğe bir 20 yıl daha devam edip emekliye ayrılacağım’

Giriş Tarihi: 4.2.2016
'Müziğe bir 20 yıl daha devam edip emekliye ayrılacağım’

20'nci sanat yılında 10'uncu albümünü çıkaran Kubat'ı, gala gecesinde dostları yalnız bırakmadı. Ünlü türkücü "Bu heyecanla bir 20 yıl daha devam edeceğim ve sonra emekliye ayrılacağım" dedi

Halk müziğinin sevilen sesi Kubat, sanat hayatının 20'nci yılında çıkardığı 'Al Ömrümü' adlı 10'uncu albümünü Sahne İstanbul'da düzenlenen gala gecesinde kutladı. Gecede Ziynet Sali, Sıla, Murat Dalkılıç, Funda Arar, Demet Akbağ, Zara, Hatice ile Ali Kocatepe de Kubat'ı yalnız bırakmadı. Kubat'ın yakın arkadaşı Beyazıt Öztürk'ün geceye katılmaması ise dikkat çekti. Sahne performansından önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kubat, şunları söyledi: "Bu heyecanla bir 20 yıl daha devam edeceğim ve ondan sonra da emekliliğe ayrılacağım. Yeni albümümde dört tane türkü ve beş tane yeni beste var. Cem Karaca, Neşet Ertaş gibi üstadları da yad ettik." Davete katılanlar arasında bulunan Demet Akbağ, "Ailemizde hastalıklar var, hastaneden çıkıp geldim" dedi.

CAZ ALBÜMÜ GELİYOR

Kubat'ın yakın dostu Funda Arar, geceye eşi Febyo Taşel ile katıldı. Transparan kıyafetiyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı, kendisinin de 16'ncı sanat yılı olduğunu belirterek "Ayakta kaldıkça sanatımı icra edeceğim; pop ve caz albümü de yapacağım" dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sıla, yeni bir albüm çıkaracağını söyledi. Murat Dalkılıç ile düet yapacağı konuşulan şarkıcı, "Sürprizler olacak ancak düet yok" dedi. Ziynet Sali ise mekana girerken ufak bir aksilikle karşılaştı. Tam içeri girmek üzereyken, topuklu ayakkabısının kemeri çözülünce görevlilerden yardım istedi. Hemen yanına gelip ayakkabısının kemerini bağlayan Funda Arar'ın menajerine teşekkür eden şarkıcı, "Sizden bir şey kaçmıyor" dedi. Geçtiğimiz günlerde "Ben dünyanın sekizinci harikasıyım" açıklamasıyla dikkat çeken Sali, gazetecilere "Beni sekizinci harika olarak gördüğünüz için teşekkür ederim. Lafı çarpıtmışsınız ama yine de sizleri seviyorum" dedi.

'BANA ELİNİ İLK UZATAN OYDU'
Kubat'ın yakın dostlarından Zara şunları söyledi: "Meslek hayatımda bana ilk kucak açan ve beni onore eden kişi Kubat olmuştur. O günden bu zamana kadar sıkı ve devam eden bir dostluğumuz var. 20 yıldır kendini bu piyasaya kabul ettirmek büyük bir başarı."

KUBAT'LA TÜRKÜ SÖYLEYECEK
TOÇEV'in düzenlediği 'Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları', çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için sanat ve spor dünyasının ünlü isimlerini aynı sahnede buluşturacak. Bu proje kapsamında milli futbolcu Emre Belözoğlu da yer alacak. Belözoğlu, 9 Şubat'ta TİM'de gerçekleşecek konserde Kubat'la aynı sahneyi paylaşıp birlikte türkü okuyacak. Türkü tutkunu olduğunu belirten Belözoğlu, özellikle Karadeniz türkülerini çok sevdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Müziğe bir 20 yıl daha devam edip emekliye ayrılacağım’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN