Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Engin ile güçlü lığımız var"

Giriş Tarihi: 8.2.2016 11:27 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 11:35
Engin ile güçlü arkadaşlığımız var

'' sinde oynayan , canlandırdıkları karakterlere hazırlanmak için çok sayıda yazılı tarih ile ilgili anektotları okumaya çalıştıklarını ancak, davranışları, nasıl yaşadıkları, nelerden hoşlandıkları konusunda tarihi notlar bulunmadığını söyledi. Taşaner, rol ı ile aralarında çok güzlü bir arkadaşlık bağı bulunduğunu söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden yayın yapan MBC4 kanalında soruları yanıtladı. '' sinde 'Gündoğdu' karakterini canlandıran Taşaner, yapımın başarılı olmasının nedenlerini sıralarken atmosferin doğru kurulmuş olması ve oyuncularının kendilerini bu işin içinde hissedip sahiplenmesi, senaryo ve karakter ilişkilerinin doğru kurulmasının yanı sıra insanların o dönemi merak etmesi, kültürlerinin doğduğu toprakların ne kadar zor bir süreçten geçtiğini görme arzusunun önemli rol oynadığını söyledi.

, dizide 'ın ağabeyini canlandırdığı için doğal olarak çok fazla çekiştiklerini anlatırken, "İkimiz de dizinin güçlü figürleri olarak çok karşı karşıya geliyoruz. Ama günlük hayatta herkesle olduğumuz gibi çok güçlü bir lık bağımız var. Böyle olmasa bu iş başarıya ulaşmazdı. Önemli olan dizi kahramanları olarak kavga etmek değil. Günlük hayatta barışık olmak" dedi. Kaan Kaşaner, diziye hazırlıklı olabilmek için mümkün olduğunca yazılı tarih ile ilgili anektotları okumaya çalıştıklarını ancak karakterlerin nasıl davrandıkları, nasıl yaşadıkları, nelerden hoşlandıkları gibi tarihi notların bulunmadığını belirtirken şöyle devam etti:

"Bu noktada kendi güdülerimize güvenerek karakterin hatlarını belirlemek zorundayız. Ben de herkes gibi o döneme ait eserleri okumaya çalıştım. Onun dışında bu ortam, bu atmosfer ister istemez insanı kendi içine de çekiyor. Yarısı benden, yarısı mekanın kendinden geliyor karakterin hazırlık süreci. Sonrasında da zaten akışına bırakıyorsunuz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Engin ile güçlü arkadaşlığımız var"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN