Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile olmayı hem istiyorum hem bundan korkuyorum

Son klibinde sevgilisi Hakan Kutal ile birlikte oynayan Burcu Güneş, yıllardır aile olma arayışı içinde olduğunu söyledi ve ekledi: Annem ve babam, ben küçükken ayrıldıkları için sıcak bir ortamda büyüyemedim. Aile olmayı en çok ben isterim ama en çok da ben korkarım; ayrılmaktan ve bunun çocuğa yansımasından...

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Aile olmayı hem istiyorum hem bundan korkuyorum
Son şarkısı 'Yakın Mesafe'nin klibinde gerçek hayattaki erkek arkadaşı Hakan Kutal ile kamera karşına geçen ünlü sanatçı Burcu Güneş, özel hayatıyla ilgili ilk defa bu kadar açık konuştu. Müstakil evden Nişantaşı'nda bir apartman dairesine taşınan ve "Malikâne tarzındaki evler insanı ağırlaştırabiliyor ve özellikle beni daha izole bir moda sokuyor. Ben daha sıcak, dinamik ve hareketli olmayı özlediğimi fark ettim" diyen Güneş ile Shangri-La Bosphorus Hotel'de buluştuk. Ünlü şarkıcıyla Sevgililer Günü'ne özel bir sohbet gerçekleştirdik...
Son şarkınız 'Yakın Mesafe'nin klibinde herkesten sakladığınız sevgiliniz Hakan Kutal ile oynamışsınız. Bu fikir nereden çıktı?
Evet, gerçek aşkım klipte. (Gülüyor) Özel hayatını açık yaşamayan biri olduğum için benden çok beklenilen bir hareket değildi. Klip için birkaç farklı senaryo vardı ve erkek oyuncunun gerekeceği safhada, 'Nasıl biri olsun?' diye düşünürken, biraz Hakan'ı tarif eden kimliğe doğru gitmeye başladık. Hakan ile beraber yer almamızın daha samimi olacağını düşündüm; zaten şarkının sözlerini gerçek hayatta da yaşayabiliyoruz.

GURURUMUN KÖLESİ OLABİLİRİM


Aşkınıza, şarkınızın sözleri gibi; 'Yakın mesafe bitmiş olsa da, ara! Ara ara hiç uyma sen gurur yapanlara' der miydiniz?
Herhalde yani, tabii ki derim ama bana da denebilir bu. Bu arada ben Aslan burcu kadınıyım ve bazen gururumun kölesi olabilirim. Eskiden çok daha zor bir tiptim, artık 'Üç günlük dünya, boş ver!' diyorum. Tasavvufla ilgili bu kadar bilgiyi okurken, bunu uygulamaya koymuyorsan ve saçma bir gururun kölesi oluyorsan bir şeyler yanlış gidiyor demektir.
Bu birliktelik ne kadar zamandır sürüyor?
Aşağı yukarı üç senedir birlikteyiz. Hakan, benim ekibimdeydi ve tur menajerimiz olarak çalışıyordu. Ama 10 senedir sektörde ara ara gördüğüm biriydi...
Göz kontağı eskilere dayanıyor anlaşılan...
Evet, çok yakışıklıydı ve her gördüğümde gözüme kestiriyordum. (Gülüyor) Şaka bir yana, her zaman çok hoştu. Hakan da eskiden beri, beni her gördüğünde "Burcu ne güzel, ne hoş bir insan! Tam aşık olacağım tip" dermiş. Zaman içinde bu duygular ortaya çıktı; bir süre sonra ben de karşı koyamadım.
Peki, klipte oynamaya ikna etmek zor oldu mu?
Hayır, samimiyetle söylediğim için zor değildi. "Şimdi oyuncu arama derdine girmeyelim, seninle daha rahat olurum" dedim.
Oyunculuk ücreti aldı mı? Yok canım, hiç para ister mi? Geldi, canla başla yardımcı olmaya çalıştı. Çekim bütçemize katkı sağlamış olduk. (Gülüyor)

ŞÖHRETİN ONU ETKİLEYECEĞİNİ SANMAM

Enişteyi artık herkes tanıyor; klipte görüp beğenen kadınlar olmuştur. Bu durum tedirginlik hissettirmiyor mu?
Hiç sorma ya, hayranları çoğaldı. Evet, baya hissediyorum. Ne kadar da 'Yok' desen, korkutmuyor değil. Çünkü içinde kaybetme korkusu oluyor bazen sevdiğini... Bazı tedirgin eden duygular, seven her insanda olur. Ama biz iyi bir dostuz ve birbirimizi de iyi tanıyoruz. İlişkimizde en önem verdiğimiz şey; güven ve huzur. Üzerimde, aşkın naifliği ve kırılganlığı var. Tanınır hale gelmesinin onu etkileyeceğini sanmıyorum çünkü sağlam bir karakteri var. Bu durum, sadece kendi içimdeki kaybetme duygusuyla alakalı veya yetersizlik duygusundan kaynaklanıyor diyebilirim.
Aile olmaya niyetiniz var mı?
İnşallah. Aile kurmak, anne olmak bana iyi gelecek. Şimdilik böyle bir planımız yok ama istiyorum. Annem ve babam, ben küçükken ayrıldıkları için sıcak bir aile ortamında büyüyemedim. Yıllardır hep aile olma arayışı içerisindeydim. O yüzden, ekibimde de hep aile ortamı olmasına özel gösterdim. Bu bana, çocukluğumdaki sevgi eksikliğini de tamamlıyorum gibi geliyor. Bu yüzden aile olmayı en çok ben isterim ama bundan en çok da ben korkabilirim. Ayrılmaktan ve bunun çocuğa yansımasından korkarım.

GÖZÜ KARA BİR AŞIĞIM

Sevgililer Günü'nü nasıl geçireceksiniz?
Çok özel bir plan yapmadık ama sürpriz bir şey bekliyorum ya da sevdiklerimizle birlikte, ailelerimizle bir arada yemek yiyebiliriz. Bize her gün Sevgililer Günü... Çünkü herkes, yanındayken aşkına sımsıkı sarılmayı bilmeli.
Böyle tutkulu aşık olmak, şarkılarınıza da sirayet etmiş, bu hissedilebiliyor...
Herhalde canım, ben gözü kara bir aşığım. Benim hayatımda aşka adanmışlık var.
İnsanlara kolay güvenebilir misiniz?
Her zaman doğallığım ve samimiyetimle bulunabileceğim ortamlarda olmayı seviyorum. Tanındığım için 'Burcu Güneş geldi' tavrı oluyor ya; acaba benimle mi, yoksa sanatçı tarafımla mı ilgileniyorlar? Bunu ayırt etmem zamanla kolaylaştı ama hâlâ bana karşı çok iyi oynayabilen insanlar var. (Gülüyor) Ben kalbimi herkese açarım ama onların içlerinde fitne, fesat varsa bumerang gibi kendilerine geri dönecektir. Çok suistimal edildim ama sevmekten hiç vazgeçmedim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile olmayı hem istiyorum hem bundan korkuyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN