Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İddiaların doğru olması için onun deli benim psikopat olmam lazım

Saruhan Hünel, gazeteci sevgilisine şiddet uyguladığı haberleriyle gündeme gelmişti. Hünel, "Basın o kadar üstüme geldi ki, düşürülen Rus uçağından daha fazla haberim çıktı, psikolojim bozuldu" diyor

Giriş Tarihi: 21.2.2016
İddiaların doğru olması için onun deli benim psikopat olmam lazım
Oyuncu Saruhan Hünel, geçtiğimiz aylarda gazeteci sevgilisi Eda Sönmez'e şiddet uyguladığı haberleriyle gündeme gelmişti. Ünlü oyuncu yaklaşık üç aydır Gaziantep'te süren dizi çekimlerine devam ederken, aynı zamanda hakkındaki iddiaları çürütmek için adeta bir dedektif gibi çalışmış. Kendisine adeta linç kampanyası uygulandığını söyleyen Saruhan Hünel, topladığı bütün delilleri GÜNAYDIN'a gösterdi.

Eda Sönmez'i dövdünüz mü?
Eda ile, çalıştığı gazete için röportaj yapmak için tanıştık. Sonra görüşmeye başladık. Ancak tavırları ve yalanları yüzünden ilişkimizi bitirmek istedim. Her ayrılıktan sonra telefonla ya da kapıma gelip taciz etti. Apartman çalışanları ve komşularım da bu yaşananlara şahit oldu.

Eda Hanım'ı yerlerde sürüklemişsiniz. Hatta "Seni dövmekten belimi incittim" demişsiniz. Doğru mu?
Yıllardır belimde fıtık var. Bu şikayetimi dayak olayıyla birleştirmiş. Öyle bir anlatıyor ki; sanki onu dövüp sonra eğleniyorum. Gazeteci olduğu için yazma yeteneği de fazla!

Sizi hep affettiğini dile getirmiş. Madem ilişkinizin kötüye gittiğini fark ettiğiniz, niye bitirmediniz?
Ben ayrılmak istedikten sonra sürekli evime geldi. Evinin güvenlik görevlisine sorulsun; bir kez evine gittim mi? Evinin çevresinde görüldüm mü? Hep o geldi evime. Hikaye hep benim evimde geçiyor.

Eda Hanım'ın yüzü gözü morarmış fotoğrafları var. Bunlarla ilgili ne söyleyeceksiniz?
Geçen yıl katıldığı kadına taciz defilesinde çektirdiği fotoğrafları basına "Dayak yedim" diye servis etti. Sonra da "Evet, o fotoğraflar defileden ama Saruhan bana aynısını yaptı" dedi. 30 Ekim'de çok ağır şiddete maruz kaldığını söylüyor. Bu şiddet sonrası kendisini gazeteye bırakmamı istemiş. Ben de onu gazeteye bırakıp arkadaşlarımla yemeğe çıkmışım.

Peki, savcılığa verdiği raporu ne zaman almış?
Altı gün sonra. Yolların krokisini çıkarttım. Ben Kuzguncuk'ta oturuyorum, o Göktürk'te oturuyor. Rapor için Okmeydanı Hastanesi'ne gidiyor. Ayağı ve göğsündeki hafif morluklar için rapor alıyor. Basına ise yüzüne şiddet uyguladığımı söylüyor. Şiddet gördüysen niye altı gün bekliyorsun? Acı olan ise herkese kendini inandırıyor.

BAŞLARDA MUTLUYDUK

Taksim'de de şiddet uyguladığınızı iddia ediyor...
Önce Taksim'de, sonra götürüp Etiler'de dövmüşüm. Böyle olayların yaşanması için önce onun deli olması, benim de psikopat olmam lazım. Ayrıca ne bir kamera kaydı, ne bir şahit, ne de bir rapor var.

Peki, bunlara neden sessiz kaldınız?
Gaziantep'te dizi çekiyorum. Herkes üstüme geldi, ne söyleyeceğimi bilemedim. Basın o kadar üstüme geldi ki; hakkımda düşürülen Rus uçağından daha fazla haber çıktı. Psikolojim bozuldu.

Birlikte sosyal hayatınız hiç olmadı mı? Hiç mi mutlu olmadınız?
Dışarıda birkaç kez yemek yedik. Bir kere de Kıbrıs'a tatile gittik. Onu iki arkadaşımla tanıştırdım, o ise beni kimseyle tanıştırmadı. Başlarda mutluyduk ama yaşamadığı bir hayatı anlatıp yalanlar söylemeye başlayınca benim için bitti.

Yalan söylediğini ilk kez ne zaman fark ettiniz?
Fransa'ya tatile gidiyorduk. Check-in işlemlerini yaptırırken "Pasaportumu unuttum" dedi. Fransız vatandaşı olduğunu söylüyordu ama değil. Ayrıca adı da iddia ettiği gibi Edda değil, Eda Sönmez. Gazeteci arkadaşlardan rica ediyorum; bu vatandaşlıkla ilgili belge istesinler.

Gelelim Whatsapp mesajlarına... Eda Sönmez'in elinde ne gibi deliller var da bu kadar iddialı konuşuyor?
Teknolojiyle her şey üzerinde oynanabiliniyor. Whatsapp'a başvurduk. Eğer mesajları verirlerse her şey ortaya çıkacak. İfadesinde iki şahit gösterdi; biri evime gelen temizlikçi kadın, diğeri apartman görevlisi. İkisi de "Ne şiddet, ne de bu kadının yüzünü mor halde gördük. Bu kadın eve gelip birçok kez apartmanı da taciz etti" diye ifade verdi

Eda Hanım, sizi gazeteciliğini kullanıp hayatınızı bitirmekle tehdit etti mi?
"Seni o kadar çok seviyorum ki kendi canımdan bile vazgeçebilirim, gururumu bile önemsemem" diyen kadın daha sonra "Sen bir gazeteciye bunu yapmayacaktın" diyerek beni tehdit etti.

200 bin lira mevzusu nedir?
Önce "Dekolte giydim diye beni dövdü" dedi, ardından "200 yüz bin lira istedi, vermeyince dövdü" dedi. Ben mafya mıyım? Ayrıca "Senden nasıl o kadar para isteyebilir; sen muhabir maaşı almıyor musun?" sorularına da "Benim babam Yapı Kredi Banka'sında yönetim kurulu başkanı" cevabını veriyor. Allah şifalar versin, babası Alzheimer hastası. Sigortası da başka bir şirketten yatırılıyor.

Eda Hanım daha önceki ilişkinizde de şiddette başvurduğunuzu iddia etti, doğru mu?
Eda Sönmez "Başka kızları da dövüyor. Bütün komşuları ile de davalık" diye iddia edince eski kız arkadaşım Nilay Cafer, Instagram hesabından yalanladı. Ayrıca apartman sakinleri de 'Hiçbir sorunumuz yok' diye ıslak imzalı bir evrak verdi.

Sevgilinizin dekolte giymesinden rahatsız olur musunuz?
Ben ataerkil bir insanım ama insanın kendisine yakıştırdığı ve düzgün durduğu her şeyi giymesine onay veririm. Eski karım da, eski sevgilim de dekolte giyerdi. Eda'yla ilk tanıştığımda zaten üzerinde dekolte bir kıyafet vardı. Sorun yapsam dekolte giyen bir kadınla baştan beraber olur muyum?

SAVCI UZAKLAŞTIRMA KARARI VERDİ

Bir dizide rol alıyorsunuz, işleriniz nasıl gidiyor?
Yapımcımız Şükrü Avşar'a yaşananları anlattım. O da "Savcı değilim, hakim değilim, yargıç değilim; ne karar vereceklerini göreceğiz" dedi. Kanıt yok; ispat edilene kadar herkes masumdur.

Size de, Eda Sönmez'e de uzaklaştırma kararı verildi. Davadaki son durum nedir?
Soruşturma devam ediyor. Mahkeme kendisinin de benden uzak durması için karar verdi. Böyle bir karar çıkması nadir.

Eda Sönmez'in meşhur olmaya çalıştığını iddia ediyorsunuz. Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz?
Bir kitap yazdığını ve ünlü bir gazeteci olmak istediğini söylüyordu. Kitabında benden bahsettiğini bile söyledi. Bence bu yaşanmayan olayı kullanarak kimsenin tanımadığı Eda Sönmez'i herkese duyurdu. Bu çok önemli bir reklam çalışmasıdır. Gazeteci kimliğini kullanıp benim üzerimden bir algı operasyonu uyguladı. Buradan rica ediyorum; suçluluğu ispatlanmamış kim olursa olsun, ön yargılı olmayalım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İddiaların doğru olması için onun deli benim psikopat olmam lazım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN