Timur bana 'Kertenkele'nin hediyesi

Temmuz'da 'Kertenkele' dizisinin başrol oyuncusu Timur Acar'la evlenmeye hazırlanan Eda Özerkan: 'Kertenkele'nin bana en güzel hediyesi Timur oldu. Timur adam gibi adam

Giriş Tarihi: 27.2.2016
Timur bana 'Kertenkele'nin hediyesi
Eda Özerkan, atv'nin sevilen dizisi 'Kertenkele'nin setinde tanışıp nişanlandığı Timur Acar'la evlilik hazırlığında. İkili, Temmuz ayında Çubuklu Hayal Kahvesi'nde evlenecek. Eda Özerkan'la, kariyer planlarını ve evlilik hazırlıklarını konuştuk...

Timur Bey'in sizin için doğru erkek olduğuna nasıl karar verdiniz?
Timur gerçekten iyi bir insan, adam gibi adam. Benim için fiziksel özelliklerden çok insanın kalbi önemlidir. Bence dış görünüş vitrindir. Karşımdaki insanın da önce benim fiziki özelliklerime bakmasını istemem. Karakter çok önemli.

Nişanlınız Timur Acar'la 'Kertenkele' dizisinin setinde tanıştınız, değil mi?
Evet, 'Kertenkele'nin bana en güzel hediyesi Timur oldu. İlişkimiz arkadaşlıkla başladı.

Romantik bir evlilik teklifi mi aldınız? Parmağınızdaki tek taş dikkatimi çekti.
Bunlar önemli değil benim için. Önemli olan niyet. Özel bir andı, özel kalması daha doğru. Evlilik teklifinin kötüsü olmaz bence. Timur'un teklifi de güzeldi. Beklemediğim anda, beklemediğim bir mekanda olması beni çok şaşırttı.

Evlilik hazırlıkları başladı mı?
Telaşlı bir şekilde mağaza mağaza dolaşmaya başlamadım. Kafamda kurduğum düşünceler var. Ona göre hareket edeceğim. Allahtan biraz daha zaman var.

Peki, neyi bekliyorsunuz?
Ben garanticiyimdir. Hiçbir şeyi riske atmam. Mesela bugün bu röportaja sizden önce geldim. Çünkü her şeyi hesap ederim. Fazla disiplinliyim.

Timur Bey de çok yoğun. İkinizin yoğunluğu aranızda sorun olur mu?
Yok olmaz. Başka bir sektörde olsam anlayamayabilirdim ama onun ne iş yaptığını ve hangi şartlarda çalıştığını gayet iyi biliyorum. Timur da gerçekten çok yoğun. Dizinin yanı sıra tiyatrosu ve reklam film çekimleri de var.

Hayalinizde nasıl bir düğün var?
Önemli olan mutlu olmamız. Hayal kırıklığı yaşamamak için çok fazla hayal kurmamak lazım. Daha yavaş, sakin ve temkinli ilerlemek gerektiğini düşünüyorum.

Balayı için bir düşünceniz var mı?
Yok hayır. Benim için yok en azından. Timur'un var mı bilmiyorum.

SAYGI BİTİNCE HER ŞEY BİTER

Bu sektörde evlenen insanların çoğunun boşandığına şahit oluyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Özel hayatınızla ön planda değil, biraz geride durunca ilişkiniz daha sağlıklı oluyor bence. Aksi halde herkes müdahale etmeye başlıyor. Bu da ilişkiye zarar veriyor. Özel hayata üçüncü şahısları sokunca sorun orada başlıyor bana göre. Sevgiden ziyade saygı önemli. Çiftler arasında saygı bitince her şey biter.

Sizce evlilik ve çocuk, kariyerinizi ne yönde etkiler?
Yaşamadan bilemem ama umarım olumlu etkiler. Şu an evlenecek olsam; çocuğumu da yaparım, kariyerimi de yaparım. Çocuğum olduğu zaman belli bir yaşa gelinceye kadar kendim bakmak isterim.

Kariyerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ben modellikle başladım. Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra farklı karakterleri canlandırdım. Hedefime ulaştım, insanlar beni tanıyor.

Timur Bey'in oyunculuğu için ne söylemek istersiniz?
Timur'la aramızda hiçbir şey yokken bile onun oyunculuğunu çok beğeniyordum. Tiyatroda 'Hamlet'i oynarken izlemiştim. Kendisinin oyunculuğu gerçekten tartışılmaz. Dizilerde, tiyatrodaki performansını gösteremiyor.

TATLIYA ZAAFIM VAR

Anne olmayı ister misiniz?
Tabii ki, her kadın anne olmayı ister. Zaten aile olabilmek için evleniyorsunuz. Aile olabilmek için de çocuk sahibi olmalısınız.

Ev işleriyle aranız nasıl? Yemek yapabiliyor musunuz?
Ben çok güzel yemek yaparım. Anne tarafım Adanalı, baba tarafım ise Malatyalı. İki yörenin de yemeklerini bilirim. Mantı, börek; kısacası hamur işlerinde çok iyiyimdir.

Timur Bey yaşadı desenize...
O da çok güzel yemek yapar. Tek başına yaşadığı için o da yemek konusunda çok yetenekli. Biz yemek yemeyi de, yapmayı da çok seven bir çiftiz. Özellikle benim tatlıya karşı zaafım var, tatlı yemeyi çok severim.

AŞKIN NEREDEN GELECEĞİ BELLİ OLMAZ

Dans dersleri almaya başlamışsınız. Düğün için hazırlık mı yapıyorsunuz?
Hayır. Pilates dersleri almaya başladığımda da düğün için kilo vermek istediğimi söylemişlerdi. Kaslarımı güçlendirmek ve formumu korumak için 1.5 yıldır pilates yapıyorum. Dansı da oyunculuk anlamında kendimi beslemek için öğrenmek istedim. Dans etmeyi çok seviyorum. Mert Ülger'den dans dersleri alıyorum. Salsayla başladık, diğer dan türleriyle devam edecek.

Set arkadaşlığının evliliğe doğru giden ilişkiye dönüşmesini nasıl yorumluyorsunuz?
Olabilir. Hayatınızda kimse yoksa ve zamanınızın büyük bir kısmını sette, arkadaşlarınızla geçiriyorsanız; hoşlandığınız ve fikirlerinizin uyduğu kişiyle yakınlaşmanızdan daha doğal ne olabilir. Etkilenirsin, aşık olursun. Ayrıca aşkın ne zaman nerede geleceği hiç belli olmaz; çok insani bir duygu. Hayatında biri varken sette partnerine aşık olanlar oluyor. Bu ise hiç tasvip ettiğim bir şey değil. (Tahtaya vuruyor)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timur bana 'Kertenkele'nin hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN