Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilçam sinemasını özleyenler dizimizde buluşuyor

Hem hüzünlü, hem de komik hikayesiyle dikkat çeken atv'nin yeni dizisi 'Aile İşi'ni oyuncuları anlattı. Can Bonomo, "Dizimiz, Yeşilçam sinemasını özleyen ve yeni tür komediden aynı tadı alamayan izleyici için heyecan verici. Akıllı bir mizah, sağlıklı dozda drama ve renkli oyuncular bir arada" diyor

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Yeşilçam sinemasını özleyenler dizimizde buluşuyor
atv 'de yayınlanan 'Aile İşi' dizisinde; bir çocuk için sahte aile kuran yedi kişinin yaşadıkları anlatılıyor. Yeşilçam tadında bir aile komedisi olan dizi, hem güldürüyor, hem de hüzünlendiriyor. Jale Atabey'in yönettiği dizinin oyuncuları Ufuk Özkan, Pelin Akil, Füsun Demirel, Can Bonomo, Murat Akkoyunlu ve Sait Genay 'Aile İşi'ni anlattı.

UFUK ÖZKAN


Münir Özkul- Adile Naşit filmleri gibi bir dizi...
Dizide benim oynadığım karakter, bir cast şirketinin sahibi. Şirket dememe bakmayın, ofisim kahvehanede bir masa. Ailesini kazada kaybeden kıza sahip çıkan insanların hikayesi çok cezbedici. Hayattan hep gol yemiş insanlar, bir çocuk için yalandan aile kuruyor. Çok sıcak, samimi ve komik aynı zamanda insanın içine fena oturacak hikayeleri var. Yeşilçam filmlerinde Münir Özkul-Adile Naşit'in olduğu filmleri hatırlayın; hem güler, hem ağlardık. 'Aile İşi' de öyle oldu.
Dizide başta bunu para için yapanlar için zamanla para ikinci planda kalıyor. Ancak hem Ece, hem de yalandan aile birbirine fena bağlanıyor. Aslında tek yalnız olan Ece değil, yalandan ailenin fertleri de Ece gibi aslında yalnız, kederli, dertli...

FÜSUN DEMİREL


Hayata umutla bakıyoruz
'Aile İşi' çok neşeli bir dizi oldu. Yer yer hüzünlü hikayeler olsa da hayata umutla bakan bir dizi. Bu dizi elbette kurmaca. Sanırım böyle bir şey benim başıma gelmezdi. Bu hikayeden neler doğacağını hepbirlikte izleyeceğiz. Belki sürpriz aşklar doğacak, belki kırgınlar barışacak.

Can BONOMO


Gerçekte böyle bir aile inandırıcı olmaz
Yeşilçam sinemasını özleyen ve yeni komediden eski tadı alamayan izleyici için heyecan verici bir iş olduğu kesin. Akıllı bir mizah, sağlıklı dozda drama ve birbirinden renkli oyuncular özlediğimiz masumiyet çatısının altında buluşuyor. Yönetmenimizin Jale Atabey olması da bütün bunları mümkün kılıyor.
Gerçek hayatta böyle bir şeyin yaşanması, oldukça güç. Bir ihtimal yaşanacak olursa da ben hiç kimsenin Ufuk Ağabey'in (Özkan) canlandırdığı 'Hakan' karakterinden daha sağlam bir aile toplayabileceğine inanmıyorum. Böyle bir durumda benim oyuna katılmam, kız açısından pek sağlıklı olmaz. Ekipteki diğer oyuncular için de aynı şey geçerli herhalde. Düşünsenize; kızın okula gidip ailesinin bir fotoğrafını gösterdiğini... Anne Hasibe Eren, baba Murat Akkoyunlu, ağabey Can Bonomo. Kısa ömürlü bir iş olur bu.
Dizi, özlediğimiz Türk aile portresi ve etrafında gelişen olayları işliyor. Romantik çatışmalar meydana gelirken mafya hesaplaşmalarına da yer verilmiş. Hafifletirilmiş bir aile dramı izlerken, mizzahın da ağır bastığını görüyoruz. Açıkçası olayların nasıl gelişeceğini ben de merak ediyorum.

PELİN AKİL


Türkan Şoray'ın oynadığı 'Azize' gibiyim
Senaryoyu ilk okuduğumda 'Müjde' karakterini Türkan Şoray'ın 'Kara Gözlüm' filminde canlandırdığı 'Azize' karakterine benzetmiştim. 'Müjde'nin cabbar, cıvıl cıvıl ve işveli yanı tam da Yeşilçam filmindeki 'Azize'yi andırıyordu. İşin genelinde de o Yeşilçam havası var. Oyuncu kadrosu da mükemmel.
Dizinin alt metninde 'Doğuran mı, yoksa ona bakıp büyüten mi annedir?' sorusu da var aslında. Çünkü o kıza bir aile sahip çıkıyor ve onu sevgiyle büyütmeye çalışıyor. Dizimiz izleyiciyi bazen güldürecek, bazen de hüzünlendirecek.

MURAT AKKOYUNLU


Televizyonda görülen gerçeğin yansıması
Hemen hemen hepimiz eski Yeşilçam filmleriyle büyüdük. Oyuncu olarak bu filmleri izlerken beslendik ve o naif duyguları hayat içinde de aradık. 2016 Türkiye'sinde bazı duygularımızın törpülenmiş, bazı duygularımızın da sivrilmiş olduğu su götürmez bir gerçek. Toplum neyse televizyon ve sinemada gördüğümüz şeyler de bunun yansıması. Biz bu duygunun adına ne dersek diyelim doğru ismi izleyici koyacaktır.
Yaptığımız iş bir senaryo da olsa böyle bir duruma dahil oldum. Dilerim ki, hayat hiçbir çocuğa böyle bir duygu yaşatmaz. Toplumun her kesiminden, örneklerle anlatılan bir hikayemiz var. Yüzümüzdeki tebessümü hiç kaybetmeden bütün zorluklara karşı koyan bir iş çıkarmak için elimizden geleni yaptık. Artık top seyircide.

SAİT GENAY


Para için aile oluyorlar
İzleyici, diziden ağırlıklı olarak komedi, biraz heyecan, biraz da duygusallık bekliyor. Bu diziyle o eski Yeşilçam duygusallıkları yaşanacak.
Gerçekte böyle bir durumla karşılaşsam; pedagog ve psikologların danışmanlığında bu işin içine girip girmeyeceğime karar verebilirim. Bu yedi kişi aile değil ve para için bu işi yapıyorlar. Ama çocuk o kadar içten ve o kadar sıcak ki, herkesi gerçek ailesi gibi görüyor ve ekipteki herkes de para için bu işi yaptıklarını unutuyor. Gerçekten böyle bir durumda izleyenlerin de kendince düşünmesi gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilçam sinemasını özleyenler dizimizde buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN