Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bülent Ersoy: Deri giyeni parçalarım!

Bülent Ersoy, gerçek kürk giydiği için kendisini eleştirenlere yanıt verdi: Artık kürk giymeyeceğim; bundan sonra deri ve kürk giyeni parçalarım!

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Bülent Ersoy: Deri giyeni parçalarım!
Giydiği gerçek kürkler nedeniyle hayvanseverler ile karşı karşıya gelen Bülent Ersoy, dün sabah telefonla bağlandığı 'Söylemezsem Olmaz' programında sert açıklamalar yaptı. Ersoy, bir TV programında kendisini eleştiren ve "Tüm hayvanseverler, sizin kürk giymenize karşı çıkıyor" diyen Ömür Gedik'le ilgili de şunları söyledi:
Artık kürk giymeyeceğim. Kürk giyiyorum diye yumurta atacaklarmış; yumurta değil, taş atsınlar. Ben Allah'tan başka kimseden korkmam.
Bu savundukları konunun gerçek olduğuna inanmıyorum. Ben de hayvanları çok severim. Yıllar önce terzi Mualla Abla bana bir köpek getirdi, köpek hasta oldu ve öldü. Sonra kendim iki köpek aldım; onları da çok severdim ama zatürre olup öldüler. Buna dayanamayıp bir daha hayvan almadım. Bu, benim hayvansever olmadığımı göstermez. Ağzı var dili yok hayvanların; sadece sevgi ve şefkat bekliyorlar.
Bundan sonra kürk giymeyeceğim ama başkaları da deri ayakkabı giymesin, çanta takmasın, deri koltuklarda oturmasın. Gerçek kürk giyiyorum diye yapılan şey bana ihanet değil mi? Bundan sonra herkes yalın ayak dolaşsın, ayakkabı giymesin.

'ÇUVALLA PARA VERDİM'

Bana kimse zorla bir şey yaptıramaz ama artık beni kimse kürkle göremez. Sahip olduğum kürklerimi de bir yere bağışlayacağım. Bundan sonra kimseye deri ayakkabı giydirmem; giyenin ayağını parçalarım! Balık restoranına ve kebapçıya gidenlerin de boğazına çiğ balıkları sokarım.
Fikirlere saygı duyuyorum; hayvanlara acıyor olabilirler. Ben de oturduğum yerdeki tüm hayvanlara mama ve su verdiririm. Bunu kimse bilmez. O kadar uç seviyede bir starım ki, beni örnek aldıkları için üstüme bu kadar geliyorlar. Sanki kürk giymesem, Bülent Ersoy değil miyim?
Çinçilla kürküme 250 bin lira verdim. Leopar kürkümü de Sophia Loren'in kürkçüsü dikti. Parasını çuvalla verdim.

'KAPI GICIRTISI SESLİ KIZIM!'
Bülent Ersoy, kürk polemiğiyle ilgili GÜNAYDIN'a özel açıklamalar yaptı. Ünlü sanatçı, kendisini eleştiren Gedik'e hitaben şunları söyledi: "Vitrine gelmek, haber olmak için bir şeyleri kullanıp birilerinin omuzlarına basan, hatta sırtlarına çıkan bu içler acısı haliniz ne olacak? Geçenlerde bir kanalda gördüm ve halinize acıdım. Sanki şarkı söylemiyor da can çekişiyor gibi sesler çıkarıyordunuz. Ah benim kapı gıcırtısı sesli kızım; yazık sana, haline pek üzüldüm. O detone, sürtone ötesi, hiçbir sesi doğru basamadan, haddini bilmez bu çırpınışlarınız; stüdyolardaki son teknolojik aletlerle, yanlış basılan sesleri düzeltme makineleriyle dahi düzelemeyecek kadar içler acısı. Kapı gıcırtısı sesinizle üçüncü sınıf mekanlarda dahi solist altı bir seviyede sahne almaya razı olduğunuz halde, oralarda dahi üç gece ancak okuyup işine son verilir konumdaki, içler acısı haliniz ne olacak kızım ha? Yandın evladım yandın!"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Ersoy: Deri giyeni parçalarım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN