Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İyi Türkçe konuşmaya takıntılıyım

Eski Türkiye güzeli Leyla Lydia Tuğutlu: Türkçe konuşmaya biraz takıntılıyım. Küçük yaşta buraya geldim ve Türkçem bozuk olduğu için insanlar hep yabancı olduğumu sanıyorlardı. Çok hırslıydım, Türkçe derslerim hep çok iyiydi, çok okurdum

Giriş Tarihi: 5.3.2016
İyi Türkçe konuşmaya takıntılıyım
Türk bir baba ile Alman bir annenin kızı olarak Berlin'de doğan Leyla Lydia Tuğutlu'nun hayatı 2008'de Miss Turkey seçildikten sonra değişti. Sunuculuk ve oyunculuk yapan 27 yaşındaki Tuğutlu, hakkında merak edilenleri Cosmopolitan dergisine anlattı...
Miss Turkey Güzellik Yarışması'ndaki birinciliğinizle güzelliğiniz tescillenmişti. Güzelliğinizden dolayı size hiç önyargıyla yaklaşanlar oldu mu?
Çok! İnsanlar öyle kişilere karşı biraz önyargılı oluyor. Dışarıdan bakınca soğuk ve snob olduklarını düşünüyorlar. O da biraz şundan kaynaklanıyor: Benim önce karşımdakini tanımam ve ona güvenmem gerekiyor. Ondan sonra içimi açabiliyorum. Beni tanımalarını sağlayarak aslında öyle olmadığımı göstermek istedim hep. Bu durumu böyle yendiğimi düşünüyorum.

KİMYASAL ÜRÜN KULLANMAM

Güzelliğinizi, neye borçlusunuz? Özel bakım kürleriniz var mı? Spor yapıyor musunuz?
Spor yapıyorum. Uzun zamandır pilates yapıyorum. Annem yoga eğitmeni. Onunla da yoga yaptım. Şimdi vakit buldukça evde yapıyorum ama pilates daha çok yapıyorum. Çünkü özel hocayla birebir çalışıyorum. Bu aralar işlerimden dolayı pek gidemiyorum. Onun dışında özel bakım kürlerim yok aslında. Çok fazla kimyasal ürün kullanmamaya, çok fazla makyaj yapmamaya çalışıyorum. Çünkü sürekli saçımla, yüzümle işlem yapılıyor. Bir de cilt bakımını atlamamaya çalışıyorum.
Küçük yaşlarda müziğe merakınız varmış. Hatta yarı zamanlı konservatuvara da gitmişsiniz. Sizi modelliğe yönelten ne oldu?
Beş yaşında piyano çalmaya başladım. Sonra kulağım iyi olduğu için konservatuvar sınavına girdim, kazandım. Sabah okula, akşamları konservatuvara gidiyordum. Piyano ve solfej dersleri alıyordum. Herhalde biraz da ergenlikten kaynaklanan bir şey bu. Yabancı modelleri çok takip ediyordum. Etrafımdakiler de sürekli "Boyun uzun, güzelsin, denesen mi acaba" diyordu. 15 yaşındayken bir tanıdığımız sayesinde Best Model yarışmasına girdim. Yarışmadan sonra iki-üç sene modellik yaptım. Defilelere çıktım.
Daha sonra Miss Turkey'e katıldınız, değil mi?
Miss Turkey'de aldığım birincilikten sonra her şey değişti. Bir sene sonrasında oyunculuğa başladım. Sonrasında modelliğe çok fazla ilgim kalmadı. Çünkü Türkiye'de modellik yapmak çok zor. Artık modellik yapmıyorum.

HAKKIMDAKİ YORUMLARI OKURUM

Sunuculuk nasıl devreye girdi?
Miss Turkey'nin yapıldığı kanalla, onlardan gelecek işleri değerlendireceğimize dair anlaşmamız vardı. Yarışmayı kazandıktan sonra sunuculuk teklifi geldi. O dönem Can Gürzap'ın okulu Dialog'dan sunuculuk ve spikerlik diksiyon dersleri aldım. Programın bu kadar uzun süreceğini düşünmüyorduk. 2009'dan beri devam ediyor.
Alman bir annenin kızı olunca konuşmanızın biraz bozuk olması bekleniyor ama hiç öyle değil...
Türkçe konuşmaya biraz takıntılıyım. Küçük yaşta buraya geldim ve Türkçem bozuk olduğu için insanlar hep yabancı olduğumu anlıyorlardı. Çok hırslıydım, Türkçe derslerim hep çok iyiydi, çok okurdum. Bunlar hep çok iyi olmak istememdendi. İyi ve doğru konuşabilmek istiyordum.
Çok fazla erkek hayranınız var. Bir hayranınızla yaşadığınız enteresan bir anınız, karşılaştığınız enteresan bir tepki var mı?
Bana çiçekler gönderen ve asla kim olduğunu öğrenemediğim birisi vardı. O hareketini çok tatlı bulmuştum. Sosyal medyadan "Benimle kahve içer misin?"den "Benimle evlenir misin?"e kadar çok değişik sorular geliyor. İlgiden dolayı çok mutluyum. Kötü bir şey yaşamadım şimdiye kadar.
Hakkınızdaki yorumları okuyor musunuz?
Hepsini okuyamıyorum ama arada takip etmeye çalışıyorum. Twitter'dan bakmak daha kolay. Instagram'daki yorumları kaçırabiliyorum. Fan Page'ler oluyor Facebook'ta, onları takip ediyorum ve paylaştıklarını beğeniyorum. Benim adıma çok güzel şeyler çalışıyorlar. Hepsine çok teşekkür ederek genel yorumda bulunmaya çalışıyorum, tek tek cevap veremediğimi söylüyorum. En azından yorumları okuduğumu göstermeye çalışıyorum onlara.

EVLİLİK HAYALİ KURMADIM

Evlilikle ilgili düşünceleriniz neler?
Evlilik hayalleri kuran bir kadın olmadım. Benim için önemli olan, gerçekten sevdiğim ve her şeyi paylaşabildiğim biriyle birlikte olmak. Hayattaki en önemli şey bence, hayatının sonuna kadar her şeyi paylaşabileceğin birisini bulabilmek. Birlikteyken kendin gibi olabileceğin, her şekilde güvenebileceğin birisiyle birlikte olabilmek... Çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. O yüzden evlenebilirim.
Sizin için nasıl bir sevgili derlerdi?
Aslında zor biriyim. Takıntılı bir sevgili derlerdi bana. Zor güvenen ama komik, esprili, çok şefkatli, anaç da denilebilir.
Romantik bir günün sizin için tarifi nedir?
Romantizmi çok seven birisi değilim. Romantik bir gün, sevdiğim kişiyle evde zaman geçirebileceğim, film izleyebileceğim, yemek yapabileceğim, baş başa kalabileceğim bir gün.
Bir ilişkide yaptığınız en büyük fedakarlık neydi?
Zaten ilişkinin içindeyken sürekli fedakarlık yapıyorsunuz. Birinin ihtiyaç duyduğu anda, çok uzakta da olsam kapısında bitivermek diyebilirim.
Hayatınızla ilgili neyinize karışılırsa rahatsız olursunuz?
Özel hayatıma. Hiç tahammülüm yoktur. Onu her şeyden ayrı tutarım.
Boş vaktinizde en çok ne yapmaktan hoşlanıyorsunuz?
Çok fazla olmadığı için, o boş vakit benim için çok değerli. Sporumu yapmaya, bir şeyler okumaya, film izlemeye, müzik dinlemeye çalışıyorum.
Kendinizi eleştirdiğiniz bir yönünüz var mı?
Keşke daha az takıntılı olsaydım diyorum. Aslında bu özellik bir yandan bana yarıyor da. Çünkü işim konusunda çok titizim, disiplinliyim ama bazen bir şeylere çok takıldığım için yoruluyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
İyi Türkçe konuşmaya takıntılıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN