Çocuklar yaşasın diye buluştular

Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği'nin İyilik Bebekleri adlı kampanyasına destek veren ünlü isimler birer bebek tasarladı

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Çocuklar yaşasın diye buluştular
Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği, bu yıl çocukluk dönemi organ nakillerinin önemine dikkat çekmek için İyilik Bebekleri projesini geliştirdi. 'Hayata iyilik kat' sloganından yola çıkarak gerçekleştirilen projeye; aralarında Deniz Akkaya, Selçuk Yöntem, Ediz Hun, Ebru Şallı, Haldun Dormen, Kerem Tunçeri, Nebahat Çehre ve Pınar Altuğ'un da bulunduğu 41 ünlü isim destek verdi. Ünlü isimler, önceki gün The Ritz-Carlton İstanbul Hotel'de gerçekleşen İyilik Bebekleri tanıtım programında buluştu.

1500 kişi organ bekliyor

Etkinlikte konuşan Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Yalçın Polat, şöyle konuştu: "Her yıl ortalama bin 500 kişi, organ beklerken hayatını kaybediyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre; Türkiye'de 22 bin böbrek, 3 bine yakın karaciğer, 3 bin 500 kornea, 600 kalp ile 60 akciğer hastası nakil olmak için bekliyor ve bu hastaların önemli bir oranını da çocuklar oluşturuyor." İyilik Bebekleri projesine katkı sağlayan isimlere teşekkür eden Polat, "Bu yıl bize destek veren değerli dostlarımızın katkıları ile hayat bulan 'İyilik Bebekleri', organ nakli olmak için bekleyen çocukların sağlıklı bir yaşam sürme hayallere katkı sağlayacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar yaşasın diye buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN