'Öcüler' DİZİSİ CNR'I BASTI

Giriş Tarihi: 10.3.2016
'Öcüler' DİZİSİ CNR'I BASTI
Turkuvaz Medya'nın ana basın sponsorluğunu üstlendiği 3. CNR Kitap Fuarı'nda, Lacivert Dergisi'nin düzenlediği 'Lacivert Konuşmalar' isimli bir panel yapıldı. 'Öcüler CNR'ı Bastı' başlıklı panel kapsamında önceki gün ana kahramanları başörtülü olan iki kadının gündelik yaşam eleştirisini anlatan 'Öcüler' isimli dizi masaya yatırıldı.

'ERGENKEN ÜZDÜLER'
Lacivert Dergisi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Akar'ın yönettiği panelde dizinin yönetmeni Elif Eda Karagöz ve uygulayıcı yapımcı Belkıs Bayrak dizi hakkında bilgi verdi. Panelde; Esma Özel ve Melek Arslanbenzer'in rol aldığı dizinin ilk üç bölümü de gösterildi. Projenin yaratıcısı ve yönetmeni olan Elif Eda Karagöz, konuyla ilgili şöyle konuştu: "Ben 14 yaşından beri kapalıyım. Yıllardır başı kapalı olanlara o kadar ilginç yakıştırmalar yapılıyor ki... Ben 'öcü' yakıştırmasına birebir maruz kaldım. Ergen olarak bunları yaşayınca daha da üzülüyorsun. O yüzden dizi için 'Öcüler' ismini seçtik."

'4 BÖLÜM ÇEKTİK'
Amerika'da kısa filmler çeken ve İstanbul Medya Akademisi'nde yönetmenlik dersleri veren Karagöz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu, eksikliğini hissettiğimiz bir projeydi. Ana akım dışındaki farklı kimliklerin de bir mecra bulması gerekiyordu. Başörtülülerin de temsiliyeti çok az. Bu nedenle ana kahramanları başörtülü iki kadın olan gündelik hayat eleştirisi yaptık. Bunu da internetten yayınlıyoruz. Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Şimdiye kadar dört bölüm çektik, üç bölüm yayınladık. Youtube videosu olarak iyi izlenme oranları yakaladık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Öcüler' DİZİSİ CNR'I BASTI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN