Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuk Yöntem tost yedi 350 bin TL aldı

Selçuk Yöntem, Beyoğlu'ndaki bir kafeden dilli kaşarlı tost yedi, 350 bin TL kazandı..

Giriş Tarihi: 10.3.2016 09:42 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 09:45
Selçuk Yöntem tost yedi 350 bin TL aldı
Mahkeme kararı

Beyoğlu'ndaki meşhur bir kafe, Selçuk Yöntem'in dilli kaşarlı tost yerken çekilen fotoğrafını menüsünde kullanınca olanlar oldu. Bir ay menülerde Selçuk Yöntem'in fotoğrafını kullanan işletme, mahkemenin kararıyla neye uğradığını şaşırdı. Hemen dava açtı.

Selçuk Yöntem, Bambi Cafe'yi fotoğraflarını izinsiz kullandığı gerekçesiyle mahkemeye verdi. İstanbul 4. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, ünlü oyuncuyu haklı buldu ve işletmenin 350 bin lira ödemesine hükmetti.

Reklamdan ne kazandı

Fotoğrafını Selçuk Yöntem'den izin alarak kullandıklarını söyleyen kafenin sahibi Fatih Güner, 350 bin liralık tazminat miktarının çok fazla olduğunu ileri sürerek itiraz etti. İtiraz dilekçesinde Yöntem'in, Eti Karam reklamlarından ne kadar aldığının mahkemeye beyan edilmesini istedi. Mahkeme, Selçuk Yöntem'e reklamdan aldığı ücreti sordu. Ünlü oyuncu, yazılı olarak bu miktarın 200 bin TL olduğunu mahkemeye bildirdi. Son kararı Yargıtay verecek.

İşte o fotoğraf


Selçuk Yöntem'in dilli kaşarlı tost yerken çekilen bu fotoğrafı, Bambi Cafe'nin menülerinde bir ay yer aldı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuk Yöntem tost yedi 350 bin TL aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN