14 yaşımda yaptığım şarkılara şimdi çok gülüyorum

Giriş Tarihi: 12.3.2016
14 yaşımda yaptığım şarkılara şimdi çok gülüyorum

'Ne Zamansız' isimli şarkısı dijital platformlarda 500 bin kez tıklanan Tarık Tırıl: 14 yaşımda gitara merak saldım. O zamanlarda da kendimce şarkılar yazıyordum. Şimdi baktığımda onlara çok gülüyorum

Hukuk fakültesi öğrencisi olan Tarık Tırtıl, ilk albümü 'Ne Zamansız' ile müzik piyasasına girdi. Tırıl; hem başarılı bir hukukçu, hem de iyi bir müzisyen olmak arzusunda... Genç şarkıcı idolünün Neşet Ertaş olduğunu söylüyor. Tarık Tırıl, hakkında merak edilenleri anlattı...
Sizi tanıyabilir miyiz?
1995 Giresun doğumluyum. Babamın işi nedeniyle çocukluğum Anadolu'nun çeşitli ilçelerinde geçti. Yaklaşık 10 sene önce İstanbul'a geldik. Lise yıllarımda okulun yanı sıra müziğimi geliştirmek için konservatuvar kurslarına gittim ve TRT Türk Halk Müziği Gençlik Korosu'nda iki sene çalışmalara katıldım. Şu anda ise İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyim.
Müziğe ilginiz ne zaman ve nasıl başladı?
Müziğe henüz 6 yaşlarındayken, babamın beni bağlama kursuna yazdırması ile başladım. Ardından çeşitli Türk halk müziği korolarına korist ve enstrümanist olarak eşlik ettim. 14 yaşımda gitara merak sardım ve kendi kendime çalışmaya başladım.

KONSERVATUVAR KURSLARINA GİTTİM

Beste yapmaya ne zaman başladınız?
Konservatuvar kursları ile kendimi geliştirmeye çalıştım. O zamanlarda da kendimce şarkılar yazıyordum. Şimdi baktığımda onlara çok gülüyorum. Ancak bu sayede enstrüman çalmaya ilgi duymam şarkı yazarken bana çok yardımcı oldu. Baktım ki çalıp söylediğimde bir şeyler çıkıyor, artık ortada somut bir şeyler bulunmalı diyerek bazı şarkılar üzerinde stüdyo ortamında çalışmaya başladım. İlk profesyonel stüdyo çalışmam olan 'Ne Zamansız' isimli single şarkım bu çalışmalar sonunda ortaya çıktı.
İlk şarkınız olan 'Ne Zamansız'a nasıl dönüşler alıyorsun?
İlk profesyonel stüdyo çalışmam olan 'Ne Zamansız' isimli şarkım, 'Ben müzik yapıyorum' diyebilmem için somut bir delil oldu. Tahminlerimizden daha iyi yürüdü ve çok güzel dönüşler alıyorum. Şarkım, 500 bine yakın tık almış durumda. Hâlâ bunun heyecanını yaşıyorum desem yeridir. Güzel dönüşlerin yanı sıra bana ilerideki çalışmalarımda yol gösterecek eleştiriler de aldım. Şimdilik her şey yolunda ve önümüzdeki aylarda çıkacak olan yeni single çalışmam için stüdyo çalışmalarına devam ediyorum.
Müzik dünyasında idolünüz kim?
Tek bir idolüm yok. Ancak her zaman çalışkan, üretken ve hissiyatını derin gördüklerimden etkileniyorum. Bu insanlar da genelde eski topraklar... Eğer ki ilerde bir gün gerçek bir sanatçı gibi hissedebileceksem, bu yolda Neşet Ertaş üstadımız gibi mütevazı ve yürekli, tatlı hırsını ve güzel yüreğini yazdıklarına, söylediklerine bırakan birisi olarak yürümek isterim.
İlerleyen günler için hedefleriniz neler?
En büyük hedefim dürüstçe mutlu olabilmek. Müziğimi yaparken aynı zamanda hayatımı ve müziğimi idame ettirebilecek imkanlara ulaşabilmek. Hiçbir zaman başka telaşlara kapılıp hissiyatlı olmayı göz ardı etmek istemiyorum.

YENİ ÇALIŞMALAR YAKINDA

TARIK Tırıl'ın, 'Ne Zamansız' isimli single çalışması geçtiğimiz Kasım'da dijital ortamdan dinleyenlerin beğenisine sunuldu. Dinleyicilerin olumlu dönüşlerinden ve ilgisinden memnun olduğunu söyleyen sanatçı, müzik camiasına adım attığı bugünlerin heyecanını yaşamakta olduğunu belirtti. Stüdyo çalışmalarına devam eden Tarık Tırıl, önümüzdeki günlerde yeni çalışmalarıyla karşımızda olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
14 yaşımda yaptığım şarkılara şimdi çok gülüyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN