Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biraz yontuldum ve kıvama geldim!

Basketbolu bıraktıktan sonra oyunculuğa başlayan Barış Murat Yağcı: Biraz yontuldum ve kıvama geldim. Eskiden deneme çekimlerine saçımı başımı yaptırıp çok bakımlı giderdim. Artık öyle yapmıyorum

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Biraz yontuldum ve kıvama geldim!
Barış Murat Yağcı, profesyonel basketbolculuk kariyerinin ardından uluslararası modellik yaptı ve şimdi de Türkiye'nin yeni jönleri arasına adını yazdırmayı başardı. Son olarak 'Kiralık Aşk' dizisinin kadrosuna, 'Eymen' karakteriyle katıldı. Dışarıdan bakıldığında biraz soğuk ve mesafeli görünse de; tanıdıkça anlıyorsunuz ki, o duruş aslında korunmak için taktığı maskelerden kaynaklanıyor. Genç oyuncuyu ben de yakından tanımak ve tanıtmak istedim...
Sporculuktan modelliğe, modellikten oyunculuğa uzanan bir serüven; hepsi planlı mıydı?
Yaşadığım bir sakatlıktan sonra sporu bırakmak zorunda kaldım. Sonra modellik yapmaya başladım; o da iyi gidince, kendim için yeni bir yol açıldığını gördüm.
Diğer modellerden uzunsunuz ve bolca dövmeleriniz var. Bunlar dezavantaj olmadı mı?
Aksine avantaj oldu. Çünkü zaten Türk olduğuma inanmıyorlardı; uzun boylu, maskülen ve bolca dövmesi olan biri olarak işlerin hep olumsuz gideceğini düşünüyordum. Belki şans, belki de çok fazla uğraşmaktan mıdır bilmiyorum ama bir şekilde kapılar açıldı ve işlerim iyi gitti.
Artık daha mı evcimensiniz?
Evet, öyle diyebiliriz. Yaş ilerleyip yapacak bir şey kalmayınca 'Dünyayı gezelim' diyorsun. İlerde ne olur bilmiyorum ama arada yine modellik yapmak isterim.

RİSK ALMAYI SEVERİM

Anlaşılan özgüven çok ve hedefler büyük...
Bu özgüven meselesi değil, ben risk almayı severim. Kaybedeceğim şey sadece zaman olur. Benim en büyük hedeflerimden biri; düzgün birkaç projede Kenan İmirzalıoğlu ya da Kıvanç Tatlıtuğ gibi başrolde, 'jön' olarak yer aldıktan sonra Amerika'ya gidip İngilizce oyunculuk yapmak istiyorum. Piyasada birçok konservatuvar mezunu oyuncu işsizken, sizin görsel avantajlarınızdan dolayı iş almanız haksızlık değil mi?
Çok deneme çekimine girdim, hatta şevkim de kırıldı ama görsellikten dolayı olsaydı, beni daha önce birileri projesine alırdı. Şu an eski görüntülerimi izliyorum; ortada duran yontulmamış bir heykel var ve hiçbir şekilde rol kabiliyeti yok. Çok güzel görüntü veriyor ama sıfır. Ama sonunda oyunculuk konusunda kendimi o kadar çok geliştirdim ki, iş almaya başladım.
"Artık yontuldum" mu diyorsunuz?
Biraz yontuldum ve kıvama geldim. Şu an o heykellik yok. Eskiden deneme çekimlerine, saçımı başımı yaptırıp çok bakımlı giderdim. Artık öyle yapmıyorum ve oyunumla büyümeye çalışıyorum.

JÖN OLMAK, KENDİM OLMAK GİBİ

İlla 'Jön' olmak niyetinde misiniz?
Benim vücut tipimdekiler genelde kızların aşık olduğu yakışıklı çocuğu oynuyor. Benim istediğim bu değil. Kendimi geliştirip daha dramatik rollerde yer almak istiyorum. Jön rolleri zaten kendim olmak gibi ama başka rollerin altından kalkabilirsem, o zaman 'Başardım' derim.
Zirveyi mi hedefliyorsunuz?
Formula 1 yarışında birinci gitmek çok zordur; üç, dört, beşsen sorun yok ama giderken hep arkana bakıyorsun. Birisi arkadan hep geliyor, onun stresi daha büyük. Ben de yaşımın gerektirdiği şeyleri yapmayı biliyorum ama Ağustos ayından beri gece dışarı çıkmadım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biraz yontuldum ve kıvama geldim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN