Şimdi tek yürek olma vakti

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Şimdi tek yürek olma vakti

Ankara'da önceki gün gerçekleşen ve 37 kişinin ölümüne sebep olan bombalı saldırıya, sanat dünyasından da lanet yağdı. Ekranın ve müziğin ünlü isimleri; herkesi teröre karşı birlik ve beraberlik içinde olmaya çağırdı: El ele verelim, bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek!

HÜLYA KOÇYİĞİT:
"Acımız çok büyük. Hayatlarını kaybedenlerin aile ve yakınlarının acılarını yüreğimde hissediyorum. Ailelerine sabır ve başsağlığı, tedavileri devam edenlere acil şifalar diliyorum. Bu menfur olaylarla birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize, demokrasimize kast eden ve bize bu acıyı yaşatan, insanların canına kıyabilen her tür zihniyeti ve terörü lanetliyorum. Herkesi yaşadığımız bu olaylar karşısında bir olmaya, tek yürek olmaya davet ediyorum."

ERHAN YAZICIOĞLU:
"Artık kelimelerin bittiği yerdeyiz. Kendimizi bir şekilde telkin ediyoruz ama özellikle terörü destekleyenleri anlamıyorum. Kandan, kinden kime ne fayda var? Böyle bir vahşeti kim isteyebilir, aklım almıyor. Terörü bitirmek isteyen Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nı da zor durumda bırakıyorlar. Eğer terör bitecekse, kendimi feda etmeye hazırım. 65 yaşındayım; yaşayacağım kadar yaşadım. 30 yaşında iki çocuğum var. Onlara evden çıkmayın demeye ne hakkım var? Umarım bu son olur."

AYDEMİR AKBAŞ:
"Biz eninde sonunda bu işi bitiririz. Bunun sonu yok. Tek vücut olmanın zamanı. Herkes birbiriyle olan problemi bırakıp birleşmeli. Bizi birbirimize düşürmek isteyenler, aradıkları ortamı ve fırsatı bulamayacaklar." Kaya Çilingiroğlu: "Türkiye Cumhuriyeti, güçlü bir devlettir. Bu hain saldırının ardından birlik ve beraberliğimizi korumalı ve sağduyumuzu kaybetmemeliyiz."

CENGİZ KURTOĞLU :
"Ülkemizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmak için karanlık bir oyun oynanıyor. Acımız çok derin. Fakat hiç kimsenin gücü birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve memleketimizi bölmeye yetmeyecek. Terörü yapana da, destekleyene de lanet olsun. Ülkemizin başı sağolsun." Ce m Davran: "En uygun cümleyi bulsak ne olacak sanki? Bu ülkeye bu acıları yaşatanlara lanet olsun. Başımız sağolsun."

SİBEL CAN
"Ülkemizin birliğine kast eden Türkiye düşmanlığını kınıyorum. Hiçbir güç büyüyen Türkiye'nin ilerleyişini durduramayacaktır. Din, dil, ırk farkı gözetmeden yapılan bu saldırıları kınıyorum."

MUAZZEZ ERSOY


"Tarifi zor bir acı. Masum insanlar evlerine giderken ölüyor. Ankara için, ülkem için çok üzülüyorum. Lanet olsun demek yetmiyor artık. Gün; birlik olup el ele verme günü, dayanışma günü. Böyle acı ve sıkıntılı günlerde birliğimizi korumalıyız. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen kötü niyetli insanlara Allah fırsat vermesin diye dua ediyorum."

ALİ ŞAN

"Biz üzerimizde oynanan oyunların hepsinin farkındayız. Ama bu oyunları oynayanlar ve bizi bölmek, ülkemizi karıştırmak ve kalleşçe masum canlara kıyarak üzerimize korku salmak isteyenler bilsin ki; ayyıldızlı bayrakta hepimizin dedelerinin şehit kanları var. Biz hep birlikte ayyıldızlı bayrak altında çok güçlü bir Türkiye'yiz. Söz konusu vatansa, her şey teferruattır."

ERHAN GÜLE RYÜZ

"Çok büyük bir üzüntü içindeyim. Ankara'da öğrenci olan yeğenim, patlamadan yarım saat önce o durakta bekliyordu. Yarım saat sonra patlama gerçekleşti. Sonrasında masum vatandaşlarımız, bu elim olayda hayatını kaybetti. Dün gece nefesim daraldı, uyuyamadım. Şunu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak söylüyorum; biz güçlü bir devletiz. Bugünler, Türkiye'nin bir olma günleri. Bu acı; sadece bir fikre, mezhebe, siyasi görüşe ait değildir. Türkiye'mizi sağduyuya davet ediyorum. Bugünler; bir olma günleri, birlik olma zamanıdır. Bunu göz ardı etmemeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir ve bu hain saldırının cevapsız kalmayacağına inanıyorum."

BİROL GÜVEN

"Masum insanlara saldırmanın adı kalleşliktir. Kalleşlikle mücadele etmenin tek yolu var; o da tek yürek olmaktır. Türkiye göründüğünden çok daha büyük ve güçlü bir ülke. Omuz omuza, dayanışma içinde olursak bizi yıkamazlar."

ORHAN GENCEBAY

"Terörün her türlüsünü lanetliyorum. Binlerce yıldır beraber yaşadığımız bu vatanın topraklarında; hepimizin sağduyusuyla ve devletimizin imkanlarıyla terörün yenileceğine inanıyorum."

HACI SABANCI

"Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah ailelerine sabır versin. Bu karanlık günleri atlatmak için birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Başımız sağolsun."

HANDE YENER

"Üzüntüm çok derin... Duygularımı kelimelerle ifade etmek kolay değil. Ancak şunu belirtmeliyim; bu hain saldırının ardından birlik olmalı ve sağduyumuzu korumalıyız."

OKTAY KAYNA RCA

"MAsuM insanlarımızı öldürdüler. Elinde silah olmayan birini öldürmek, onur yoksunluğudur. Üzüldük, canımız yandı ama korkmadık. Zamanı geldiğinde cevabını vermek için, bunu unutmayacağız. Bu dünyada ve öbür dünyada lanetlisiniz."

SELAMİ ŞAHİN

"Biz Adem ile Havva'dan kardeşiz. Ben Hataylıyım; bizde din, dil, ırk ayrımı yoktur. Acımız sonsuz. Televizyonu açıp hüngür hüngür ağlıyorum. Kin ve nefretle hiçbir şey elde edilemez. Asla pes etmeyeceğiz. Ülkemizi kimse bölemez, bölemeyecek."

EROL EVGİN

"Masum insanları hedef alan bu hain pusuya, alçak saldırıya, kalleş teröre bin kez lanet olsun! Bu büyük acıda birbirimize kenetlenmeliyiz. Tüm siyasiler, parti programlarını ve siyasi hesaplarını bir kenara bırakarak, güzel yurdumuzda güvenlik ve barış için bir araya gelmeli ve huzuru sağlamalı. Barış düşmanları yakalanıp cezalandırılmalı ve biz de bu süreçte sağduyuyu elden bırakmamalıyız. En büyük düşmanın, umutsuzluk olduğunu asla unutmamalıyız. Türk halkı, toplumda yaratılan bu travmayı ve kaos ortamını birlik ve beraberlikle aşacak. Aydınlık bir Türkiye yaratacak güçteyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi tek yürek olma vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN