Demet ve Hande iki sevgili gibi didişiyor

Hande Yener ve Demet Akalın’a verdiği hitlerle tanınan, ilk maksi single’ını çıkaran Ersay Üner: Hande ve Demet sevgili gibiler; didişmeden duramıyorlar. İkisini de tanıyorum; atışmalarında art niyet olmadığını biliyorum

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Demet ve Hande iki sevgili gibi didişiyor

Ebru Gündeş, Demet Akalın, Hande Yener, Murat Dalkılıç ve Gülben Ergen gibi isimlere verdiği şarkılarla tanınan Ersay Üner, 'Yürüdüm' adlı maksi single'ı ile müzikseverlerin karşısına çıktı.
'Kızıl Mavi', 'Bebek', 'Söyleyin', 'Sebastian' ve 'Dans Et' gibi şarkıların yaratıcısı Üner, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...

Maksi single çıkarma kararını nasıl aldınız?
Bir yola çıktık; önümüzdeki günlerde inşallah bir albüm de çıkaracağım. Ben göz önünde olmak isteseydim, 10-15 yıl içinde çok fırsatım vardı. Hatta bu işin bu kadar uzaması, 'Göz önüne çıkayım mı çıkmayayım mı?' kararsızlığındandı. Uzun yıllardır şarkı söylüyorum. Mutfakta olmaktan çok mutluyum. Müzikle olmayı çok seviyorum. Ama ön plana çıkmam için düşünmem gerekiyordu. Bana sürekli 'Çok güzel şarkı söylüyorsun, mutlaka albüm yapman gerekir' diyorlardı. 12 senedir sahnede çalıştığım için arz vardı bana. Üstümde bu konuda ağır baskı vardı. 'Yapayım' dedikten sonra da aradan dört yıl geçti.

'DEVAM ET, ARKANDAYIZ' DEDİLER
Neler yapıyorsunuz bu aralar?
Her şey çok güzel gidiyor. Sabahtan akşama kadar müzikleyim, bütün gün stüdyodayım. Konserlerim oluyor.

Bu kadar yoğunlukta üretiminiz azalıyor mu?
Durduruyorum kendimi. Ben çok sosyal biri değilim; sadece çalışmaya konsantre oluyorum. Telefonumu bile kapatıyorum. Üretirken ortadan kayboluyorum. Çok yoğun günlerimde bile iki-üç ay kendimi hayattan çekip üretmek isterim. Ancak tabii yaşamadan da yazamazsınız. O dengeyi kendi içinizde sağladığınız zaman her şey yolunda olur. Ne insanlardan kopuyorum, ne de hayattan...

Sanatçı arkadaşlarınızın da size büyük desteği var. Albüm çıkardıktan sonra tepkileri ne oldu?
Hepsi arayıp destek vermeye devam ettiler sağ olsunlar. Çok mutlu oldum. Hande Yener ve Demet Akalın bana "Çok iyi bir şey yaptın. Arkandayız, devam et" dediler. Üretime kendimi kaptırmaya müsait olduğum için "Lütfen devam et. Dört yıl bekledik, sakın ara verme" dediler.

Hande Yener ve Demet Akalın arasındaki atışmalarla ilgili ne söyleyeceksiniz? Onları hiç bir araya getirmeyi düşündünüz mü?
Ben ikisinin bir arada çok güzel şeyler yapabileceğini biliyorum. Reklamları bile ne kadar başarılıydı... İkisi de çok iyi insanlar. İkisinin de kendine göre hayatları, çizgisi var. Sevgililerde olur ya; birbiriyle didişmeden duramazlar. Ben onları iki sevgiliye benzetiyorum. İkisini de çok iyi tanıyorum. Aralarında geçen o diyaloglarında art niyet olmadığını biliyorum. 16 yaşındaki komşu kız çocuklarını düşünün; bana göre onlar kadar tatlı ve sempatikler. Çok isterim ikisinin bir araya gelip bir şey yapmasını. Bir şarkı yazıp birlikte okumalarını isterim. Eminim bunu dinleyiciler de çok ister. Düşman değiller, tatlı atışmaları var. Hepimizin kendi kulvarları var ama sanat birlikte yapılınca çoğalır. Sanatçılar yaptıkları düetlerle birbirlerinin kitlesini de kendilerine çekerler.

Tarkan'ın albümünü dinleyebildiniz mi?
Dinledim. Tarkan muhteşem bir yorumcu. Özü Türk sanat müziği. Eserler de çok özenle seçilmiş. Bazıları 'Neden bu kadar bilindik şarkıları söylemiş?' dedi. Çok eskiye gitse herkese o kadar ulaştıramazdı Türk sanat müziğini. Zaten bu yüzden Türk sanat müziği çok geri plana itildi. Sahnelerde yine Türk sanat müziği şarkıları dinleyeceğiz; çok güzel bir albüm. Ben de farklı albümler yapmak isterim ileriki yıllarda; türkü, Türk sanat müziği, taverna albümü gibi konsept albümler yapabilirim.

Hiç şarkılarınızı verdiğinizden dolayı pişman oldunuz mu?
Olmadım ama 'Biraz daha şöyle yazsaydım, şöyle okusaymış' dediğim oldu. Ben şarkıyı bitirdikten sonra da düşünmeye devam eden bir adamım.

İkimiz de çok dominantız ama dengeyi kuruyoruz
Bu arada Büşra Pekin'le güzel giden bir birlikteliğiniz var. Bu aşk size nasıl yansıyor?
Aşk her şeye kadirdir. Aşkı bulduğunuzda; aşkla ilgili söylenen tüm klişe sözlerin aslında ne kadar gerçek olduğunu anlıyorsunuz. Çok güzel bir güç. Yan yana olmaktan ziyade manevi olarak büyük bir güç veriyor bana. Biz sevgiliyiz, dostuz, arkadaşız Büşra ile. Her şeyimizi konuşuyoruz. İnsanın tek başına kaldığında manevi olarak o insanı hissetmesi gerçek aşktır.
Kıskançlık oluyor mu aranızda?
Yok, bizim aramızda olmuyor. Biz her zaman karşılıklı konuşan bir çiftiz. Fikirlerimizi net söyleyen insanlarız. Dominant karakterleriz ama her zaman dengeyi kuruyoruz. Karşılıklı saygı ve dengeyi kurduğun zaman her şey güzel gidiyor. 3.5 sene oldu; maşallah, her şey yolunda. Sevgi var işin içinde.
Evlilik ne zaman olur peki?
Bu çekindiğimiz bir şey değil, biz her şeyi paylaşacağız. Ama ne zaman ben de bilmiyorum. Ama yarın evlenirsem de kusura bakmayın çünkü evlilik öyle bir şey; bir günde karar verilebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demet ve Hande iki sevgili gibi didişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN