Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sevgisiz ve barışsız hiçbir şey olmaz'

Memleketi Mut'ta adına barış heykeli dikilen Musa Eroğlu: Kanla, savaşla ve öfkeyle kimse bir şey kazanamamış bugüne kadar. Sevgisiz ve barışsız hiçbir şey olmaz. Her şeyin başı sevgi

Giriş Tarihi: 22.3.2016
'Sevgisiz ve barışsız hiçbir şey olmaz'

Musa Eroğlu'nun heykeli, önceki gün doğup büyüdüğü Mersin'in Mut ilçesinde adına yaptırılan Musa Eroğlu Sevgi Parkı'na törenle dikildi. Üç metre yüksekliğindeki heykelinin açılış törenine; Musa Eroğlu'nun yanı sıra Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Güler Duman, Latif Doğan, Yüksel Didikoğlu ve Mustafa Özarslan gibi isimler de katıldı. Heykel, Selçuk Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Mutluhan Taş'ın proje yöneticiliğinde yaklaşık dört ay süren çalışmanın sonucunda tamamlandı.

'YAŞARKEN ONURLANDIRILMAK GÜZEL'
Açılışta duygusal anlar yaşayan Eroğlu, şöyle konuştu: "Bu ülkede o kadar değerli insanlar var ki... Bu heykel sadece bana değil, o değerler yaşarken onlara da yapılsaydı, 10 kat daha mutlu olurdum. Sanatsız insan topluluğu olmaz. Sevginin olduğu yerde insanlık yeşerir. Yaşarken onurlandırılmak çok güzel bir şey. Ayrıca adımın sevgiyle özdeşleştirilmesi ve anılması daha da güzel. Babam, dedem ve atalarım hep burada yaşamışlar. Ben de buradayım artık; mezarımın da burada olmasını istiyorum." Yaşanan terör olaylarına değinen Musa Eroğlu, barış mesajları verdi: "Artık barışa ihtiyacımız var. Her gün insanlarımızı, canlarımızı kaybediyoruz. Madem ki barışın simgesidir güvercin; biz de bu topraklardan güvercini ülkeme ve tüm dünyaya göndermek istiyoruz. Kanla, savaşla ve öfkeyle kimse bir şey kazanamamış bugüne kadar. Sevgisiz ve barışsız hiçbir şey olmaz. Her şeyin başı sevgi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sevgisiz ve barışsız hiçbir şey olmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN