Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hürriyet yazarları kadına tacizi böyle savundu

Giriş Tarihi: 28.3.2016 11:36 Güncelleme Tarihi: 28.3.2016 11:46
Hürriyet yazarları kadına tacizi böyle savundu

Geçtiğimiz Cumartesi günü, Hürriyet gazetesinin magazin eki Kelebek büyük bir skandala imza atmıştı. Hürriyet Yazarları Cengiz Semercioğlu ve Ömür Gedik, Hande Soral'ın kadınlık haklarını hiçe sayarak yayınlanan fotoğrafı savundu! Semercioğlu “dünyanın her yerinde var” diyerek bu çirkin fotoğrafı savunurken, Ömür Gedik ise “ünlüysen kıyafetine dikkat edeceksin” diyerek maço erkek jargonu ile gazetesinin arkasında durdu!

Ünlü oyuncu Hande Soral'ın rüzgarda açılan eteğini manşetten veren Kelebek, Hande Soral'a büyük bir zarar vermişti. Bu skandaldan sonra Soral ve birçok oyuncu arkadaşı Hürriyet'i ve Kelebek'i topa tutmuştu.

ÜNLÜLER OLAYA İSYAN ETTİ!

HÜRRİYET YAZARLARI KADINA TACİZİ SAVUNDU

Hürriyet yazarları Cengiz Semercioğlu ve Ömür Gedik olayı normalleştirmeye çalışarak dünyadan ve erkeklerden örnek vererek, kadına tacizi savundular:

İŞTE O YAZILAR:

CENGİZ SEMERCİOĞLU: KADINA ŞİDDET VE TACİZLE NE İLGİSİ VAR!

Bu fotoğrafın bu kadar abartılmasına anlam veremiyorum... Editoryal olarak eleştirin, gazetecilik, magazin anlayışı olarak tartışalım. Ama bunun kadına şiddet olduğunu, taciz olduğunu söylemeyin lütfen. Erkek ünlülerin de benzer fotoğrafları çekiliyor. Dünyada böyle fotosu çekilmeyen ünlü yok gibi... Buna Merkel de dahil.

ÖMÜR GEDİK: ÜNLÜYSEN KIYAFETİNE DİKKAT EDECEKSİN!

Ömür: Bu olay bu kadar konuşuluyor ve gündeme oturuyorsa tabii ki haberdir. "Doğru mu değil mi"yi bir kenara bırakalım. Sadece Türkiye değil tüm dünyada bu tip haberler yapılıyor. Ama bir kadın olarak aynı şeyin başıma gelmesini istemezdim. Buradan şöyle bir ders çıkarılabilir: Ünlüysen sokakta, dışarıda her an tetikte olacaksın. Yoksa kimse acımıyor.

HİLAL KAPLAN: HÜRRİYET'İN TACİZKAR MANŞETİ

KELEBEK'E BÜYÜK TEPKİ

'KADINI AŞAĞILAYAN BU ANLAYIŞA YAZIKLAR OLSUN'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet yazarları kadına tacizi böyle savundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN