Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 milyon liraya tarihi ev satın aldı!

21 Mayıs'ta 'la Ayvalık'ta evlenecek olan Kenan İmirzalıoğlu, bu bölgenin sevdalısı oldu. Cihangir ve Marmaris'te birçok gayrimenkulü bulunan ünlü oyuncu, Küçükköy'de 1 milyon liraya tarihi taş ev aldı.

Giriş Tarihi: 30.3.2016 09:19
1 milyon liraya tarihi ev satın aldı!

Güzel oyuncu 'la 21 Mayıs'ta Cunda Adası'nda evlenecek olan Kenan İmirzalıoğlu'nun, Ayvalık sevdası bir başka... 2012'de 'Uzun Hikaye' filminin çekimleri için Küçükköy'e giden oyuncu, buraya deyim yerindeyse aşık oldu. Bölge halkının da sevgi seliyle karşılaşan Kenan İmirzalıoğlu, buraya yatırım yapmaya karar verdi. Cihangir ve Marmaris'te birçok gayrimenkulü bulunan yakışıklı oyuncu, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday olan Küçükköy'den tarihi bir taş ev aldı.

SİNEM KOBAL GELİNLİK PROVASI YAPTI

DÜNYA MİRASI LİSTESİ'NE ADAY

Kenan İmirzalıoğlu'nun 1 milyon liraya aldığı taş evin, önümüzdeki yıllarda büyük değer kazanacağı konuşuluyor. 1462'de Midilli Adası'nı fetheden Fatih Sultan Mehmet, adanın güvenliğini sağlamak için buraya 200 yeniçeri yerleştirmiş. Küçükköy'ün diğer adının Yeniçarohori yani Yeniçeri Köyü olması da buradan geliyor. Rumlar'ın da bir dönem yaşadığı köye 1893'te Karadağ'dan Boşnaklar, 1913'ten itibaren de Midilli ve Serez göçmenleri yerleştirilmiş. Köy bu nedenle birçok değişik kültürün izlerini taşıyor.

3 YAKIŞIKLI AYNI PROJEDE BULUŞUYOR!

Kaynak: Takvim

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyon liraya tarihi ev satın aldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN