Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşiyle kızı, ’ın yaşgününü ayrı ayrı kutladı

’ın eşi İpek Açar ile kızı Beste Açar, merhum sanatçının yaşgününde de bir araya gelmedi. Miras davaları devam eden ikili, iki ayrı anma gecesi düzenledi

Eşiyle kızı, Kayahan’ın yaşgününü ayrı ayrı kutladı
Geçtiğimiz yıl vefat eden 'ın eşi İpek Açar ile kızı Beste Açar, önceki akşam usta sanatçının yaşgününde iki farklı mekanda etkinlik düzenledi. Miras davası yüzünden araları açık olan ikiliden İpek Açar, Haliç Kongre Merkezi'nde ile birlikte konser verdi. Beste Açar'ın Zorba Taverna'da düzenlediği gecede ise Kayahan'ın kuzeni Erdinç Erişmiş sahneye çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla gerçekleşen konserde; Nilüfer'in yanı sıra Suat Suna ve Mustafa Ceceli gibi isimlerle birlikte sahneye çıkan İpek Açar, eşinin şarkılarını seslendirdi. Kayahan'ın gitarı sahnede mumlar arasına konulurken, fotoğrafları da sahneye yansıtıldı. İpek Açar, Beste Açar'ın da konsere davetli olduğunu belirterek "Beste Hanım'a protokolde yer ayırdık. İnşallah onların gecesi de güzel geçer" dedi. Usta sanatçının mirasıyla ilgili davanın devam ettiğini belirten Açar, şöyle konuştu: "Aramızdaki sorunlarla ilgili hiç konuşmadım çünkü bu Kayahan'a zarar verir. Konu mahkemede; herkesin susarak çıkacak kararı beklemesi lazım."

'HAKKIMI ALACAĞIM'
Zorba'daki gece öncesi soruları yanıtlayan Beste Açar ise sert açıklamalar yaptı. "O insanlarla yan yana gelmek istemiyorum" diyen Beste Açar, "Sahnede babamın şapkasını sattılar. Daha onlardan ne bekleyeyim ki!" dedi. Babasının mallarına tedbir koyduğurduğu haberleriyle ilgili de konuşan Beste Açar, "Sadece Acarkent'teki eve tedbir koydurdum; onu satamazlar. Açtığım davaları üst mahkemelere yollayarak zaman kazanıyorlar. Yasalara göre hakkım neyse onu alacağım" diye konuştu.

'NİLÜFER ABLASI TESELLİ EDER'
İpek Açar'ın sahneye çıktığı etkinliğe katılmamasının sebebini de açıklayan Açar, şöyle konuştu: "Katılacaktım ama sahnede birkaç cümle söylemek istedim. Önce 'Tabii ki olur' dedi, sonra beni arayıp 'Konuşma yapamazsın' dediler. O zaman orada olmamın bir anlamı yoktu. Gitmediğim için hanımefendi hüngür hüngür ağlamıştır ama üzülmesin, Nilüfer Abla'sı onu teselli eder."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşiyle kızı, Kayahan’ın yaşgününü ayrı ayrı kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN