Yap bi’ orta kahve neşemizi bulalım

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Yap bi’ orta kahve neşemizi bulalım

ve Pelin Akil’in başrollerini oynadığı ‘Aile İşi’ dizisinin Çengelköy’deki setine GÜNAYDIN konuk oldu. Dizinin setine tam bir ev ortamı hakim. Haftanın altı günü çalışan 70 kişilik çekim ekibi, çalışmaktan arta kalan zamanda Türk kahvesi ve çay tüketerek yorgunluk atıyor

Çarşamba akşamları atv'de yayınlanan 'Aile İşi' dizisinin Çengelköy'deki setine konuk olduk. Dizide hikayenin büyük bir bölümünün geçtiği ve ana mekan olarak kullanılan ailenin yaşadığı köşkte oyuncularla bir araya geldik. Yapımcılığını NTC Medya'nın, yönetmenliğini ise Cem Tabak'ın üstlendiği dizide , Pelin Akil, , Can Bonomo, Murat Akkoyunlu, Baltacı, Sait Genay, Osman Wöber ve Bülent Çolak gibi isimler rol alıyor. Yaklaşık 70 kişilik bir ekip, dizi için haftanın altı günü hummalı bir şekilde çalışıyor. Ekip, sadece bir gün izin yapabiliyor.

BENİM DE KALABALIK BİR AİLEM VAR
Dizide 'Hakan' karakterini canlandıran Ufuk Özkan, gerçek hayatında da senaryodaki hikayeye benzer bir durum yaşadığını söylüyor. Almanya'da geçirdiği çocukluk yıllarında üç teyzesi ve kuzenleriyle kalabalık bir ailede büyüdüğünü anlatan Özkan, şöyle konuşuyor: "Yetim kalan iki kuzenim, bizimle birlikte büyüdü. Aile eksiği hissetmemeleri için elimizden geleni yaptık. Herkesin birbiri için aynı olduğu, ana-babanın, bir olduğu güzel ve geniş bir ailede büyüdüm." Genellikle 'evin çocuğu' olarak izleyicinin sevgisini kazanan Özkan, kendisine benzer projelerin geldiğini ancak farklı tarzlarda da oyunculuk yapabileceğini belirtiyor.

KARAVANDA VAKİT GEÇİREN YOK
'Aile İşi'nin set arkası da dizi kadar eğlenceli. Çekim sırasında sürekli gülen ekip yüzünden çokça kayıttan çıkıyor. Ekibin sinerjisinin yüksek olması ve dizinin seyirci tarafından benimsenmesi de bu eğlenceli çekimlerin dışavurumu sanırız. Sette karavan olmasına rağmen oyuncular, karavanda vakit geçirmiyor. Oyuncular, karşılıklı ezberlerini gözden geçirmek için bile köşkü kullanıyor. Bu arada oyuncular ve teknik ekip, sete gelen yemeklerden oldukça mutlu... Ana mekan olan Çengelköy'deki köşkün arkasında kurulan masalarda oyuncular dahil herkes, kendisi yemeğini alıp sofraya oturuyor. Dışarıdan başka sipariş gelmiyor. Tüm ekip, catering yemeği yiyor. Oyuncu Pelin Akil'in zeytinyağlı yemekler yemesini de notlarımıza ekliyor ve düzgün fiziğinin sırrını öğrenmiş oluyoruz. Akil ayrıca çoğu kez hazırlık aşamasında makyajını da kendisi yapıyor.

SETE NEŞE HAKİM
Dizide 'Leman' karakterini oynayan Gülay Baltacı ile 'Ziya' karakterini canlandıran Sait Genay; dizide olduğu gibi sette de birbirleriyle şakalaşıp atışıyor. 'Emel' karakterini canlandıran Hasibe Eren ve çekim ekibi, Türk kahvesini yudumlamaktan keyif alıyor. Dizide hikayenin baş kahramanı 'Ece'yi canlandıran 6 yaşındaki Naz Ar'ın annesi de sette hazır bulunuyor. Pedagog desteği alan Ar; evde çarşamba akşamları diziyi izliyor, ertesi gün de oyuncu ağabey ve ablalarına yorumda bulunuyor. Bu arada dizinin kadrosuna, ünlü oyuncu Bülent Çolak da katıldı. Çolak, bu akşam yayınlanacak olan bölümde 'Cemali' karakteriyle herkese eğlendirecek.

GÜNDE 900 BARDAK ÇAY, İKİ ÇEŞİT ÇORBA
'Aile İşi' dizisinin setine gittimizde en çok dikkatimizi çeken şey; sette çay ve kahve seçeneklerinin bolluğu oldu. Yeşilçay, adaçayı, ıhlamur ve papatya gibi çeşit çeşit bitki çayı vardı. Set ekibinden günde 900 bardak çay, 150 bardak da kahve tüketildiğini öğrendik. Bu arada set yemeklerinin de çok sağlıklı ve çeşitli olduğunu belirtmekte fayda var. Bizim 'Aile İşi' dizisinin setini ziyaret ettiğimiz günkü set mönüsünü sorduk. Çeşit çeşit yemeğin bulunduğu mönü şöyleydi:

İki çeşit çorba (Domates ya da mercimek)
Köfte ya da tas kebabı
Pilav
İki çeşit tatlı (Kemalpaşa ya da kadayıf)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yap bi’ orta kahve neşemizi bulalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN