Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paranın değerini bilseydim Ali Ağaoğlu’na komşuydum

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Paranın değerini bilseydim Ali Ağaoğlu’na komşuydum

Hit şarkı fabrikatörü Serdar Ortaç, bu yıl da kuralını bozmuyor ve 2016 yazına yeni bir albümle girmeye hazırlanıyor. İsmini açıklamadığı albümü için stüdyo çalışmalarına devam eden Ortaç, yaşadığı MS hastalığının ardından bisiklet kullanmaya başlamış. Biz de bisikletlerimizi alıp her gün 30 kilometre pedal çeviren Ortaç ile Emirgan Korusu’nda buluştuk. Önce üç-beş tur attık, sonra çimenlere yayılıp hem sohbet ettik, hem de Ortaç’tan yeni şarkılarını dinledik. İşte dördümüzün gözünden bisiklet tutkunu Serdar Ortaç

Ömer KARAHAN

'Garajımda bir minibüsüm ve cipim var ama en güzeli bisiklet'

O albüm çıkardıysa yaz gelmiştir... Bugüne kadar yüzlerce hit parçaya imza atan Ortaç, bu yaz da bombaları sıralayacak gibi görünüyor. Geçirdiği MS hastalığından sonra her gün Emirgan-Bebek hattında pedal çeviren Ortaç; tam bir profesyonel bisikletçi olmuş. Hem kıyafeti, hem de ekipmanları bunu kanıtlıyor. Eşi Chloe'nin tavsiyesiyle bisiklet binmeye başlamış ve sağlığı için çok faydalı olduğunu görmüş. "Garajımda bir minibüsüm ve cipim var ama benim için en güzel ulaşım aracı bisiklet" diyor. Bu arada bisikletle Ortaç'ı takip ederken, onun enerjisine yetişemediğimiz için dördümüz de yamulduk!
Chloe Loughnan ile evliliğinin ardından Ortaç'ta gözüme çarpan en büyük değişim; çok fazla İngilizce kelime kullanması oldu. Eşi Chloe, çat pat Türkçe konuştuğu için onunla iletişim kurmak için İngilizce'ye muhtaç olan Ortaç, günlük hayatında da sık sık İngilizce kelimelerle konuşuyor.
Ortaç'ın evi Emirgan sırtlarında. Emirgan-Bebek hattında sürekli bisikletiyle turladığından, çevredekiler için onlardan biri haline gelmiş. Emirgan'daki tüm sokak köpeklerinin adlarını biliyor. Yanına gelen hiç kimseyi geri çevirmeyen Ortaç, hayranlarıyla tek tek fotoğraf çektirip sohbet ediyor.
Ünlü sanatçı; herkesin imrenebileceği bir hayata sahip olan, şöhret ve başarıyı yakalamış bir isim olmasına rağmen hayatta sağlıktan önemli hiçbir şey olmadığını söylüyor.

Merve YURTYAPAN

'Eşime çok aşığım, Adriana Lima gelse dönüp bakmam!'

Benim yaşımdakiler için Serdar Ortaç, 'Karabiberim'le çocukluğumuzun şarkıcısı olmuş bir isim. Yeni albümünün stüdyo çalışmalarına devam ederken, ondan en yeni parçalarını dinlemek heyecan vericiydi.
Bisikletlerimizle Emirgan'a vardığımızda, trafikte Ortaç'ı gördük. Bisikletiyle hızla yanımızdan geçti. Ona yetişmek için çok uğraştık!
Kendi tabiriyle 'ukalalık dönemi' geçmiş. Parkta, onlarca kişiyle bıkmadan tek tek fotoğraf çektirdi, hem de hiçbir karede yüzünü asmadan. Herkesin tek tek hatrını soran Ortaç'ın her yaştan hayranı olduğunu gördük. 7-8 yaşlarındaki çocuklar, 'Serdar Ortaç gelmiş, koşun!' diyerek etrafını sardı.
Çekimin en komik anı, parkta fotoğraf çektiren bir gelin-damat ile yaşandı. Düğün fotoğrafları için poz vermeyi bırakan çift, Serdar Ortaç'la selfie çekme derdine düştü.
Ortaç'ın yaşadığı MS hastalığı sonrası hayata bakışı değişmiş. "Her şeyden önemlisi sağlık. Starlığı sonuna kadar yaşadım ama benim gibi ünlü çok az görürsünüz. Her gün alıyorum bisikletimi, dolaşıyorum. Durup insanlarla tanışıyorum, sohbet ediyorum" diyor.
İki lafından biri, eşi Chloe ile ilgili; sürekli eşine duyduğu aşkı anlatıyor: "45 yaşına kadar bekledim. Herkes benim için 'Hiç evlenmez' diyordu ama onları yanılttım. Demek ki insanın karşısına aşık olduğu ve hiç ayrılmak istemediği kişi çıkınca gözü hiçbir şey görmüyormuş." Nasıl kararı aldığını ise şöyle anlatıyor: "Chloe ile bir klibimde birlikte çalışmıştık. Biraz flört ettik. Sonra Chloe, 'ya döndü. İşte o an, onu kaybetmişim gibi hissettim. Ondan hiç ayrılmak istemediğimi anladım ve hemen evlenme teklif ettim."
Eşi Miami'de bir modellik ajansına kaydolmuş ve artık bir ayağı Amerika'da olacak. Onu iki gün bile görmese, çok özlediğini söylüyor. O an yanımıza gelen bir çocuğu severken, "Çocuk yapmak için ikimiz de en doğru zamanı bekleyeceğiz" dedi.
"Artık sizi gece kulüplerinde göremiyoruz, evlilik sizi değiştirdi mi?" diye sordum. Evlendikten sonra daha sakin bir hayatı olduğunu, eşi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sevdiğini söyledi. Bir dönem sürekli etrafında güzel kızlar vardı ama Chloe ile tanıştıktan sonra gözü kimseyi görmemiş. "Chloe'ye çok aşığım, Adriana Lima gelse dönüp bakmam" diyor.

İlker GEZİCİ

'Babam 69 yaşında vefat etti insan biraz korkuyor'

MS hastalığıyla mücadele ettiği süreçte Ortaç'ın en büyük destekçisi, eşi Chloe olmuş. "Beni bambaşka bir adam yaptı" diyor eşi için. Bisiklete de yine Chloe sayesinde merak sarmış. Atak yaşama ihtimalini azaltmak için her gün 30 kilometre bisiklet sürüyor.
Eşi Chloe'ye duyduğu aşk hepimizi çok etkiledi. "En iyi arabaya, en iyi uçağa bindim, en iyi evde oturdum, her şeyin en iyisini yaptım. Rüzgar gibi esiyordum. Evlenmeyip ne yapacaktım? Chloe bana her şeyi unutturdu. O, dünyanın en iyi arkadaşı. Sadece o olsun yeter" diyor.
Hükümetin sanatçılara büyük değer verdiğini söyleyen ünlü şarkıcı, şöyle diyor: "Bu hükümetin vizyonu beni çok etkiliyor. İcraatları ve hizmetleri takdir ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın da bütün sanatçılara büyük değer verdiğini biliyorum. Bu durum beni mutlu ediyor."
Ortaç, bu yaz da ortalığı kasıp kavuracak şarkılar hazırlıyor. 12 şarkıdan oluşacak yeni albümünden 'Gıybet' ve 'Fakir' adlı şarkıları ilk kez dinledik. Konuşmasında sürekli 'abi' kelimesini kullandığı için, içinde 'abi' geçen bir şarkı yaptığını da söyledi.
1993'ten beri hayatımızda olan Ortaç, hızlı yaşantısıyla hep çok konuşuldu. Kazandığı ve kaybettiği paraları hiç saklamadı. "Paranın kıymetini hiç bilemedim. Bilseydim, şimdi Ali Ağaoğlu'na komşuydum!" diyecek kadar kendisiyle barışık.
O, her zaman çok samimi ve sıcak ama yaşadığı hastalık sanki biraz moralini bozmuş gibi. Onu daha mülayim biri olarak gördük. Hastalıktan sonra durulduğunu söylüyor: "Babam 69 yaşında öldü. Genlerimizde var demek ki. İnsan biraz korkuyor."

Özlem AVCI

'Chloe'nin lükste gözü yok'

O; ele avuca sığmayan, 90'lı yıllarda hayatımıza girmiş, sempatik popçumuz... Buluştuğumuz anda "Büyüdük, yaşlandık be Özlem" dedi. Olgunluk dönemine girmiş ve artık hayata farklı gözlerle bakıyor. "En lüks, en güzel şeyleri yaşadım. Ama nereye kadar? Bunun sonu yok" diyor.
Profesyonel bir bisikletçi gibi Bebek'ten Emirgan'a kadar pedal çeviriyor. Bu egzersizlerin, hastalığına çok iyi geldiğini söylüyor.
Mayıs ayında piyasaya çıkaracağı yeni albümünden şarkılar dinletiyor bize. Büyük bir heyecanla 'Gıybet' ve 'Fakir' isimli şarkılarına çok güvendiğini ve slow parçalarının da çok sevileceğini söylüyor. Geçmişte yakın arkadaşı olan Ebru Gündeş'le aralarındaki buzların eriyip erimediğini sordum. "Ebru'nun eşinin yaşadığı ilk olayda basiretim bağlandı ama bu son hadisede Ebru'ya mesaj attım. 'Sağol' diye cevap verdi" dedi.
Eşi Chloe'ye Coco diye hitap ettiğini söyleyen Ortaç'ın, güzel eşinden bahsederken gözlerinin içi parlıyor. Chloe hayatına girdiği için şükrettiğini ve sadece karı-koca değil, çok iyi arkadaş ve dost olduklarını anlatıyor. Eşinin alışverişle arasının nasıl olduğunu sorduğumda ise "Chloe müsrif bir kadın değil; öyle lüks markalarda gözü yoktur" diye cevap veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paranın değerini bilseydim Ali Ağaoğlu’na komşuydum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN