‘Bazen kadın tuzdan daha değersiz’

Giriş Tarihi: 12.4.2016
‘Bazen kadın tuzdan daha değersiz’
Hande Yener, 15 günde bir yayınlanan Gazete Kadına Dair'e ilginç açıklamalar yaptı. Kadına şiddetten anneliğe kadar birçok konuya değinen ünlü şarkıcının sözlerinden çekici bölümler şöyle:
Bazen kadın, yemeğin tuzundan daha değersiz. Tuzu az olan yemek yüzünden kadınlar dövülüyor. Kimi da kadınlarımız sanayileştiriliyor ve çocuk fabrikası gibi görülüyor. Dinimizin ayaklarının altında cennetler vadettiği annelerimiz, kardeşlerimiz değersizleştiriliyor. Bu konuda daha fazla çaba sarf etmemiz gerekiyor.
Yakın zamanda başımdan bir olay geçti ancak bu konuyu fazla konuşmak istemiyorum. Yüce Türk adaletine güveniyorum. Kadınsanız elbette tacize uğrayabiliyorsunuz. Şiddete gelince... Asla şiddete maruz kalmadım. Eğer bir gün böyle bir durumla karşılaşırsam, kesinlikle altta kalmayacağıma emin olabilirsiniz. Hanımefendilik, yüzünüze inmek üzere olan bir elin havaya kalkışıyla biter! Sonra ortaya çıkacak canavardan kesinlikle ben mesul değilim.
Yeniden anne olacağımı sanmıyorum. Aslan gibi bir oğlum var; tuttuğunu koparan, zıpkın gibi bir delikanlı. Onun başarılarını gördükçe, onunla gurur duyuyorum.
Çalışmaktan fırsat bulup evlenemiyorum. İşkolik bir kadınım ve da (Öğüt) bunun farkında. Bu yaz için bir şeyler düşünüyoruz. Nasipse olacak inşallah.
Teli duvağı yerlere kadar olan bir gelinlik giymem. Yine de peşin konuşmak istemiyorum. O zaman gelsin, duruma göre bir şeyler düşüneceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bazen kadın tuzdan daha değersiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN