Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yarım kalan lar insanın içini kemiriyor’

Başrollerinde Ayça Varlıer ve Gürkan Uygun’un rol aldığı ‘Kehribar’ dizisini oyuncuları anlattı. Ayça Varlıer: Hepimizin hayatında dizideki gibi yarım kalan lar olmuştur. Yarım kalan aşklar insanın içini kemirir. Ancak ben, hiç yarım kalan bir aşk yaşamadım

Giriş Tarihi: 15.4.2016
‘Yarım kalan aşklar insanın içini kemiriyor’
ATV ekranlarında cuma akşamları yayınlanan 'Kehribar' dizisi; hem oyuncu kadrosu, hem de konusuyla adından söz ettiriyor. Dizi; Gürkan Uygun'un canlandırdığı ' Yarımcalı'nın Almanya'dan 20 yıl sonra memleketine dönüşünü ve ardından yaşananları konu alıyor. Uygun'un yanı sıra dizide; Ayça Varlıer, Necip Memili, Özge Özder, Aslıhan Güner, Fırat Altunmeşe ve Yağmur Aydan da rol alıyor. Dizinin oyuncularıyla hem yeni projeyi, hem de dizide anlatılan yarım kalan Merve hikayesini konuştuk.

GÜRKAN UYGUN (Orhan Yarımcalı)

Dizide uzun süreli bir hasretlik var; bir yarım kalmışlık öyküsü... 20 yıl sonra bu aşkın bitip bitmeyeceğini hepimiz göreceğiz. Ama bence, insan içinde özenle yeşertip yaşattığı sevgiyi bir çırpıda silemez; içinde tutar. Aradan 100 yıl da geçse o sevgi sönmemişse aşk da bitmez. Almanya'dan dönüş, başta bütün Mudanya'yı etkiliyor.

İZLEYİCİ 'KEHRİBAR 'DA HAYATI GÖRECEK
Dizide yarım kalan aşkın haricinde aileler arasında süregelen bir toprak davası da var. Bu yüzden hem 'Orhan' ve ailesi, hem de '' ve ailesi etkilenecek. Herkesin içinde sonu gelmemiş bir öykü vardır mutlaka. Burada 'Orhan' yarım kalan hikayesini tamamlarken, izleyici de 'Orhan'ın hayatını en az kendi hayatı kadar özümseyecek, her bölümde kendinden bir parça bulacak. İzleyici, 'Kehribar'da hayatın içinden bir hikaye görecek.
Senaryonun özgünlüğü, çekimlerde ekipçe gösterilen özen ve başarılı oyuncu kadrosunu bir araya getirdiğinizde izleyicinin sonraki bölümünü merakla beklediği bir iş ortaya çıkıyor. Hikaye örgüsünün çok iyi kurgulandığı ve izleyiciyle özdeşleşen bir işin başarıldığına inanıyorum; hepsi birbirine bağlı.

AYÇA VARLIER (Leyla Bozoğlu)

'Leyla' ile 'Orhan', aileleri ilişkilerine izin vermediği için İstanbul'a kaçıp evlenmek istemişler. Kaçarken de 'Orhan' bir kaza sonucu, 'Leyla'nın abisi 'Musa'yı sakat bırakmış ve gitmiş. 'Orhan'ın gelmeyişi içini paramparça etse de, kırılsa da, kalbinde özenle taşıdığı aşk asla zarar görmemiş. Fakat 'Leyla', asla bu sönmeyen duyguyu kimseye belli etmez, edemez.
'Leyla', her ne kadar kırgın olsa da oğluna olan sevgisi ve yaşam enerjisi çok yüksek bir kadın. Toprakla iç içe yaşadığı için hayatı çok seven, kendisiyle barışık biri... Hepimizin hayatında yaşamış olduğumuz fakat bir sebepten ötürü devamını getiremediğimiz, içimizde yaşattığımız öykülerimiz olmuştur.

BU DİZİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ
'Orhan'ın dönüşüyle 'Kehribar'ın hikayesi de başlıyor. Hikayemizin duygusu çok ama çok yüksek. Yarım kalan hesaplar, yarım kalan aşklar, yarım kalan dostluklar, yarım kalan adaletsizlikler... Hepimizin hayatında yaşamış olduğumuz fakat bir sebepten ötürü devamını getiremediğimiz, içimizde yaşattığımız öykülerimiz olmuştur. Açıkçası ben hiç yarım kalan bir aşk yaşamadım; ama yarım kalan başka duygular yaşadım.
Yarım kalmak gerçekten insanın içini kemiren, hasta eden ve yaşam enerjisini tüketen bir durum. Bu dizide yarım kalan her şey beni etkiledi.
'Kehribar', çekim kalitesi yüksek olmasının yanısıra hikaye örgüsünün çok iyi kurgulandığı bir dizi.... En önemlisi de hikaye 'mış' gibi olmayan, gerçek bir öykü...

ÖZGE ÖZDER (Adile Genştald Yarımcalı)

İzleyicimiz hangi yaş grubu ya da kitleden olursa olsun, kendine yakın bir hikayeye tanıklık etme şansı buluyor. Dizide 'Orhan Yarımcalı'nın yani ana karakterin eşini oynuyorum. İyi bir senaryo, emek verilmiş, çok iyi çekilmiş bir iş ve güçlü bir oyuncu kadrosu var.

ASLIHAN GÜNER (Bahar Bozoğlu)

Ben özellikle okuduğum her senaryoda önce kalbime dokunan, sonra da seyircinin kalbine dokunacağına inandığım bir işle karşılaşmayı beklerim. 'Kehribar'ı bu yüzden sevdim, sahiplendim ve dahil oldum. Başından beri seyircinin sahiplendiği bir dizi oldu.

NECİP MEMİLİ (Musa Bozoğlu)

'Orhan'ın Almanya'dan dönüşü dizideki her karakteri etkiliyor. Dizide gördüğünüz 'Musa'nın da, 'Musa'nın ailesinin yaşadığı kayıp da bunların etkilerinden... 'Kehribar' için 'Önümüzdeki hafta neler olacağını merak edeceğim bir dizi' yorumunu rahatlıkla yaparım.

YAĞMUR AYDAN (Meltem Yarımcalı)

Her şeyden önce alışılmışın dışında çok vurucu bir hikâye var. Seyirci diziyi izledikçe 'İnanamıyorum, bu da mı böyleymiş!' diyecek. Dizide 'Meltem' karakterini canlandırıyorum. Kaderi, izleyicinin aklına amcası 'Orhan'ın ve 'Leyla'nın kaderini getiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yarım kalan aşklar insanın içini kemiriyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN