Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Esra ve eşine kin besliyorlar’

’la’ programının sunucusu Zuhal Topal, yapımcısı Zeynep Peker ve Fatih Portakal’ı savcılığa şikayet eden damat adayı Zekeriya Atak: Esra ve eşi Ali Özbir’e kin besliyorlar. Onlardan intikam almak istediklerini söylediler

Giriş Tarihi: 16.4.2016
‘Esra Erol ve eşine kin besliyorlar’

Fox TV'de yayınlanan ''la' programını karıştırması için Seda Sayan'dan para aldığı iddia edilen damat adayı Zekeriya Atak, GÜNAYDIN'a konuştu. Geçtiğimiz günlerde Zuhal Topal, eşi ve Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal tarafından silahla alıkonulduğunu söyleyerek savcılığa başvuran Atak; bu üçlünün zorla kendisinin videosunu çektiğini de öne sürmüştü. Atak'ın şikayeti üzerine; Zuhal Topal, Korhan Saygıner, Fatih Portakal ve program yapımcısı Zeynep Peker hakkında, tehdit, alıkoyma ve şantaj iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. Olayın iç yüzüyle ilgili GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtlayan Zekeriya Atak'ın açıklamaları şöyle:
'Zuhal Topal'la' programında, canlı yayında şehit protestosunu yaptığım gün, yayından sonra ekipten birisi bana elini kaldırdı. Ben de "Delikanlıysan vur" dedim. Ondan sonra Zuhal Topal, ekibine işaret yaptı. Bana "Bekle burada" dediler. Sonra odaya çektiler beni, "Bu olayı düzeltelim, halktan tepki alacağız" dediler. Ben de stüdyodan çıkıp gittim.

'TOPAL HATALIYSA ÖZÜR DİLESİN' DEDİM
Cebimde 1 lira para yoktu. Paramın olmadığını söyleyerek metrobüse bindim, havalimanına gittim. Sonra da memleketim Kahramanmaraş'a döndüm.
Birkaç gün sonra beni Zuhal Topal'ın eşi Korhan aradı. Bana "Sosyal medyadaki paylaşımlarını sil, halkı linçe teşvik ettiğin için seni Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet ettik" dedi. İstanbul'a gelip bu durumu düzeltmem gerektiğini ve bana uçak bileti aldığını söyledi. Annem-babam, "Oğlum gitme, sana oyun oynuyorlar" dedi. Ben de gitmedim.
Sonra Korhan tekrar aradı. Tehdit edildiklerini ima ederek "Evimin önünde silahlar patlıyor, benim küçük bir kızım var. Gel bu işi düzeltelim" dedi. Kızından bahsedince, "Tamam, yayına çıkarım ama hatam varsa Türk halkından özür dileyeyim, Zuhal Topal'ın varsa o özür dilesin" dedim.
Ardından Kahramanmaraş'ta çalıştığım yere birisi gelip "Korhan seninle görüşmek istiyor" dedi. Korhan'ın adamıyla İstanbul'a döndüm. Bizi havalimanından aldılar, stüdyoya gittik. Korhan'ın asistanı, beni bir odaya aldı. İki saat orada bekledim. Beni odadan çıkarmadılar, adaylardan sakladılar, kimseye göstermediler. İki saat sonra odaya Korhan, Zuhal Topal, Fatih Portakal, Zeynep Peker, yapım ekibinden bir kız ve kameraman girdi.

'KAĞITTA YAZANLAR İFTİRAYDI'
Korhan bana "Abi sen ne yaptın, rezil ettin bizi. Ne yapmaya çalışıyorsun, sen kimsin!" diye çıkıştı. Zeynep Peker, "Sen kimsin?" diye bağırmaya başladı. Fatih Portakal da "Sen beni bitirdin. Ne yapmaya çalışıyorsun? Senin yüzünden haber yapamıyorum" diye bağırdı. Ben de ona "Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, askerimizi, polisimizi, hakimlerimizi, savcılarımızı eleştiriyorsun. Yaptığın haberlerle halka fitne sokuyorsun" dedim. Bana bağırdı ve "Kes lan sesini, ne konuşuyorsun!" dedi. O sırada hepimiz odadaydık.
Korhan Saygıner, Zuhal Topal, Fatih Portakal ve Zeynep Peker, beni bir odaya çekti. Suriyeli olduğunu sandığım iki silahlı adam girdi odaya. Silahlarını masaya koydular. Masada bir kağıt vardı. Kağıtta, Esra ve ekibinin beni havalimanında kameraya çektiği yazıyordu. "Bu ne? Benim Esra Erol'la bir sorunum yok ki!" dedim. Kağıtta Esra Erol ve Seda Sayan'la ilgili birçok iftira yazılıydı. Zeynep Peker'e sordum, "Esra Erol'un eşi Ali Özbir, burada bize ahkam kesti. Bunun intikamını ondan ve eşinden alacağız" dedi.
Korhan bana, "Konuş bakalım, bu silahın kafanda patlamasını istemiyorsan, kağıdı çevir ve yazılanları ezberle" dedi. Kağıttaki her şey tamamen iftiraydı. Bu olayın başından sonuna kadar Fatih Portakal da odadaydı.
Ali Özbir ve Esra Erol'a kin duyuyorlar. Bana bugüne kadar ne Esra Erol'un, ne de Ali Özbir'in bir yanlışı oldu.
Sizi bir odaya kilitleseler, cüzdanınızı alsalar, kemerinizi çıkarsalar, kendinizi nasıl savunursunuz? Size bağırsalar, masada silah dursa, hakkınızı nasıl savunursunuz?

CANLI YAYINI TERK ETMİŞTİ
Fox TV'de yayınlanan 'Zuhal Topal'la' programının damat adaylarından Zekeriya Atak, geçtiğimiz Şubat ayında "Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız" diyerek canlı yayını terk etmişti. Ardından rakip kanalda program yapan Seda Sayan'ın, damat adayı Atak'a Topal'ın programını karıştırması için para verdiği iddia edilmişti. Sosyal medyada Atak'ın; 'Zuhal Topal'la' programında olay çıkarması karşılığında Seda Sayan ve nişanlısı Erkan Çelik'ten 4 bin 350 TL aldığını söylediği bir video kaydı da yayınlanmıştı.

ESRA EROL'DAN ZUHAL TOPAL'A TEPKİ FOX TV'DE HAMİLE GELİN ADAYI REZALETİ

MÜGE ANLI'YA ÖZENEN ZUHAL TOPAL REZİL OLDU!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Esra Erol ve eşine kin besliyorlar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN