Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a iyi haber!

Sanatçı , geçen yıl Antalya-İstanbul seferini yapan uçakta emniyet kemeri takmaması nedeniyle hakkında açılan davada beraat etti.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 14:10
Bülent Ersoy'a iyi haber!
Sanatçı Bülent Ersoy'a, "kemer takma" davasından beraat

Antalya 18. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına, 'un avukatı Mustafa Işık, müşteki Hasan Gencer ve müşteki Akın Özkan'ın avukatı Osman katıldı. Duruşmada ifadesi alınan müşteki Gencer, yaşanan olayla ilgili şikayetçi olduğunu belirterek, sanığın uçağın içinde keyfi hareketlerde bulunarak yolcuları rahatsız ettiğini savundu.

Gencer, sanığın görevli personele bağırarak zorluk çıkardığını, kemer takmayı reddettiğini öne sürerek, "Kemer takmak istemeyince bağırdı, çağırdı. Biz de yolcular olarak tepkimizi verince bizim üzerimize yürümeye kalktı. Bizim tepkimiz aslında hava yolu şirketineydi. Doğrudan 'a bir tepkimiz yoktu." dedi.

Müşteki Akın Özkan'ın avukatı Osman , sanığın ara duruşmada verdiği savunmayı kabul etmediklerini dile getirerek, sanığın savunmasında müvekkili aleyhinde olumsuz şeyler söylediğini belirtti.

Ersoy'un duruşmada müvekkiline yönelik "Babasını mı öldürdük" şeklinde beyanlarının bulunduğunu anlatan Aydın, müvekkilinin babasının olay günü komada olduğunu ve daha sonra ise vefat ettiğini söyledi.

Aydın, sanığın üzerine atılı suçu gerçekleştirdiğini savunarak, gerekli cezanın verilmesini talep etti.

Ersoy'un avukatı Mustafa Işık ise tanık beyanlarında yolcuların agresif davranışlarda bulunduğunu ileri sürerek, "Müvekkilimiz bu agresiflikten rahatsız olduğu için kendisi polis çağırmıştır, şikayetçiyken sanık durumuna düşmüştür. Müvekkilimin meşru bir mazereti vardır, ameliyatlıdır. Özel kasıtla gerçekleşmemiştir, beraatini talep ediyoruz." diye konuştu.

Bunun üzerine kararını açıklayan mahkeme, Ersoy hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan açılan davada bu suçu işlediğine dair mahkumiyetine yeterli delil bulunmaması nedeniyle sanığın beraatine karar verdi.

Bülent Ersoy'un avukatı Işık, duruşma sonrasında beraat kararını Ersoy'a telefonla arayarak bildirdi.

Avukat Işık, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, beraat kararını beklediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Ersoy'a iyi haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN