Yazı tura atıp oyuncu oldum

Giriş Tarihi: 23.4.2016
Yazı tura atıp oyuncu oldum

Atv’nin beğenilen dizisi ‘Kertenkele’nin ‘Ünsal’ı Gülener: Lise yıllarında tiyatroyla uğraşmaya başladım. Bir arkadaşımla tiyatroya devam edip etmemek hakkında konuşurken yazı tura atmaya karar verdik; üç kez yazı geldi. Tura gelseydi şimdi bambaşka bir yerde olabilirdim

Gülener, atv'de yayınlanan 'Kertenkele' isimli dizide 'Komiser Ünsal' karakterini canlandırıyor. Daha önce 'Ben Onu Çok Sevdim' ve 'Kurtlar Vadisi: Pusu' gibi dizilerde rol alan ünlü oyuncu, TV'de ilk kez bir komedi dizisinde oynuyor. Erdinç Gülener, 'Kertenkele' dizisini ve hakkında merak edilenleri anlattı...
'Kertenkele' dizisi ilgiyle izleniyor. Dizide canlandırdığınız 'Komiser Ünsal' karakteriyle nasıl tepkiler alıyorsunuz?
'Kertenkele' her şeyden önce izleyicisi kemikleşmiş, sevilen bir dizi. Böyle bir dizide olduğum için çok mutluyum. Tabii ki güzel tepkiler alıyorum. 'Kertenkele' ve 'Komiser 'Ünsal' ayrılmaz ikili oldular. Yolda yürürken insanlar bana 'Amirim, komiserim' diye sesleniyor. Bu da yaptığımız işin, insanlara doğru ulaştığını gösteriyor. Ben de bu karakteri canlandırdığım için çok mutluyum. Bence 'Kertenkele'nin bu kadar tutmasının sebepleri; dizinin komediyi ve dramı aynı anda barındırması, hayata daha yakın olması, oyunculukların içten olması ve izleyicilerin kendilerinden bir şeyler bulması. Bu yüzden dizinin çok izlendiğini ve sevildiğini düşünüyorum.
Bu rol sizin için nasıl bir deneyim oldu?
Her rolün bir yolculuk olduğunu düşünürüm. Genellikle oynadığım rollerin birbirine benzememesine dikkat ediyorum. TV izleyicileriyle ilk kez bir komedi dizisinde buluşuyorum. Benim için güzel bir deneyim oldu. 'Ünsal' gibi takıntılı bir adamı oynamak çok eğlenceli. Takıntılı insanların, hayatı kendilerine zorlaştırdıklarını düşünüyorum. Bu da bana komik geliyor.
'Ünsal' ve 'Kertenkele' arasındaki kaçıp kovalamaca hiç bitmiyor. Bir ara birlikte de çalıştılar. Ancak 'Ünsal' yine 'Kertenkele'nin peşine düştü. Bu kovalamacanın asıl sebebi ne?
'Ünsal', adalet duygusu çok yüksek bir insan. Kovalamacanın sebebi de bu aslında. Tamam, bir ara gerçekten birlikte çalıştılar, dost oldular; en azından 'Ünsal'ın, 'Kertenkele'ye olan nefreti bitmişti. Ancak 'Kertenkele' her suç işlediğinde 'Ünsal' dostlukları için bunu tolere etmeye çalışmıyor. 'Ünsal'ın bir bam teli var, o bam teline dokunulduğunda çıldırıyor ve ne olursa olsun, ne yaşarlarsa yaşasınlar 'Kertenkele'nin peşine düşebiliyor.
Sizce bir gün 'Ünsal', 'Kertenkele'yi yakalayabilecek mi?
'Ünsal', 'Kertenkele'yi tekrar yakalar mı, bilmiyorum. Ancak sonuçta 'Kertenkele' yakalansa da muhakkak kaçıyor. Aralarındaki bu ilişki de beni çok eğlendiriyor.

'KERTENKELE' CEZASINI ÇEKECEK

'Ünsal'ın, 'Kertenkele' ile olan macerası sizce nasıl son bulacak?
Bilmiyorum gerçekten, senaristler nasıl bir hikaye yazacaklar hep beraber göreceğiz. Umarım güzel bir şekilde son bulur. Oyuncu olarak benim tahminim şöyle: 'Ünsal', 'Kertenkele'yi yakalayacak ve 'Kertenkele' ne olursa olsun işlediği suçların cezasını çekecek. Görüyoruz ki; bu suçlar hep zorunda kaldığı ve birilerine yardım ettiği için işleniyor ama sonuçta bir suç işleniyor. 'Ünsal' için de önemli olan bu, adalet yerini bulmalı.
Sosyal medyada sizin ve ekip arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraf ve videolardan, sette çok eğlendiğiniz anlaşılıyor. Set arasında neler yapıyorsunuz?
Gerçekten sette çok eğleniyoruz. Çok güzel bir kadromuz var. Öncelikle cast direktörü Yelda Gürkan'a bizi bir araya getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir uyum yakaladık. Mizah yönü yüksek, zeki oyuncularla çalışıyoruz. Bu da işe yansıyor. Yapımcımız Yalçın Şen'in doğru bir projeye doğru bir ekip kurduğuna inanıyorum. Ayrıca çok iyi bir reji ekibimiz var. Sadece reji değil bütün çalışan arkadaşlarımız çok iyi. Sadece oyuncular değil, tüm ekip eğleniyor. O yüzden severek sete gidip çalışıyorum. Her şeyden önemlisi sette bir aile gibi olduk. Bu tabir çok sık kullanılır ama gerçekten bir aile olmak bu işlerde çok önemlidir. Çünkü ailenizden çok, o işte çalıştığınız ekip ve rol arkadaşlarınızı görüyorsunuz. Bu yüzden de çekimler güzel ve keyifli geçiyor. Sonuçta da zaten izleyicilerimizden güzel tepkiler alıyoruz. Ben şuna inanırım; eğer siz bir şeyi oynarken zevk alıyorsanız, izleyici de zevk alır.
Bir oyuncu olarak reytinglere takılıyor musunuz?
Reytingler çok enteresan bir konu. Oyuncu olarak tabii ki beni de ilgilendiriyor. Sonuçta reytingler iyi geldiği sürece bir projeyi devam ettirebiliyorsunuz. İyi gelmediği iki-üç bölümde kalkan işler oluyor. Bence önemli olan reytingler değil; düzgün senaryolar yazmak ve düzgün projeler yapmak. Eminim senaryo, cast ve proje düzgün olduğu zaman her iş çok daha iyi reyting alacaktır. Ama bir oyuncu olarak daha sağlıklı bir ölçüm sistemi gelmesi nin taraftarıyım.
Oyunculuk serüveniniz yazı tura atarak başlamış. Bu hikayeden biraz bahseder misiniz?
İlkokul yıllarında izlediğim bir çocuk oyunuyla oyuncu olmaya karar verip "İşte yapacağım iş bu" demiştim. Kararımdan vazgeçmedim. Lise yıllarında tiyatroyla uğraşmaya başladım. Bir arkadaşımla tiyatroya devam edip etmemek hakkında konuşurken yazı tura atmaya karar verdik; üç kez yazı geldi. Tura gelse belki de şu an bambaşka bir yerdeydim. Özel bir tiyatroyla Anadolu turnelerine çıktım ve bu işin okulunu okumaya bir kez daha karar verdim. Konservatuvar sınavlarına girdim. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne girdim.

ADRENALİNİ SEVİYORUM

Geçen sezon sette talihsiz bir kaza yaşamıştınız, kaburgalarınız kırılmıştı. Dublör kullanmıyor musunuz?
Tehlikeli sahneler muhakkak oluyor. Çünkü dizinin aksiyon ayağındayım. 'Komiser Ünsal' için devamlı kaçma kovalamaca söz konusu. Çoğu zaman akan trafikte hızlı araba kullanmak zorunda kalıyorum. Bu da biraz tehlikeli ama kesinlikle dublör kullanmıyorum. Çünkü adrenalini seviyorum.
Ortadoğu'da da hayran kitleniz oluşmuş. Bu ilgi için ne diyeceksiniz?
Tabii ki çok mutlu ediyor. Beğenilmek çok güzel bir şey.
Size ulaşmaya çalışıyorlar mı?
Evet; genellikle sosyal medyadan, menajerlik şirketimden ya da internet siteme mesaj bırakarak bana ulaşıyorlar. Ben ve ekibim; hepsiyle muhakkak ilgilenmeye ve herkese cevap vermeye çalışıyoruz. Bu çok güzel bir duygu.

MOTOSİKLET BENİM İÇİN BİR TUTKU

Motosiklet kullanıyormuşsunuz. Neden motosiklet?
kullanmak bir tutku, çok seviyorum motosiklete binmeyi. Motorun üstündeyken gerçek özgürlük ruhunu hissediyorum. Yüzüme ve bedenime çarpan rüzgarı seviyorum. Motosiklet kullanırken çok mutluyum. Ancak motosiklet güvenliğini çok önemsiyorum. Buradan motosiklet kullanan herkese sesleniyorum; düzgün ekipmanlarınız olsun, çünkü kaporta sizsiniz, sizin vücudunuz. Tüm taşıt kullananlara da şunu söylemek istiyorum: Motosikletler bir ulaşım aracıdır, lütfen dikkatli olun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazı tura atıp oyuncu oldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN