Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ana kucağından sıkıldım evlenmek istiyorum

‘Kelebek’ isimli bir single çıkaran Reyhan Karaca, artık bekarlıktan sıkıldığını söylüyor: Ben bir adamla aynı evde bile yaşamadım. Ana kucağında bir tipim yani... Ama bir senedir ‘Artık ben de evlenmeliyim’ diyorum

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Ana kucağından sıkıldım evlenmek istiyorum
Reyhan Karaca'nın geçtiğimiz hafta yeni single'ı 'Kelebek'i çıkarttığını duyunca hemen kendisiyle buluşmak istedim. En büyük hayalinin evlilik olduğunu bildiğim ünlü sanatçıyla eğlenceli bir röportaj yapalım istedim. Bu nedenle rol icabı evlenmeye karar verdik ve bir evlilikte olması gereken tüm ritüelleri gerçekleştirdik. İlk olarak gelinlik için Mori Lee'nin, damatlık için de Levon Kordonciyan'ın kapısını çaldık. Ardından gelin başı ve damat traşı için kuaförün yolunu tuttuk. Her şey olması gerektiği gibiydi... Nihayet hazırlıklar tamamlanınca kendimizi Nişantaşı sokaklarına attık. Neticede ünlü bir sanatçı, kendisinden daha genç biriyle evleniyordu; bu yüzden şaşkın bakışlara maruz kaldık. Ancak sokak çalgıcıları bizim düğün orkestramıza dönüştü, hatta gelinimiz, sokaktaki genç kızlara gelin çiçeğini bile attı! Gelinin gönlü olsun diye önünde diz çöken, centilmen bir damat oldum. Bunlar yaşanırken bizim dışımızda herkes bu evliliğin gerçek olduğuna inanmıştı. Nişantaşı halkı, bizi meraklı gözlerle ve coşkuyla kucakladı, bolca tebrik aldık ama arada beni kenara çeken yaşlı teyzeler; "Evladım, annen yaşında kadınla evlenmek istediğine emin misin? Elâlem ne der!" diye de nasihat vermekten geri kalmadılar. "Ayıp teyze ayıp! Gönül ferman dinmeliyor" dedim. Acı acı baktı baktı arkamdan. Biz çok eğlendik, umarım sizler de okurken keyif alırsınız…
Kadın popçular bir bir evleniyorlar, sizin evlenmeye niyetiniz yok mu?
90'lı yıllarda şarkıcıların evlenmesi kariyerlerini bitiriyordu, şimdiyse prim yaptırıyor. Ben de ilk çıktığım lar evlenmeye korktum ama artık istiyorum. Geç olsun, güç olmasın...
Kimlere prim yaptırdı mesela?
Gülben Ergen, Demet Akalın evlendi; Gülşen de evleniyor...
Sizin de zamanınız geldi...
Geçti bile; evde kaldım! (Gülüyor) Hayatımda bir sefer evlilik yolundan döndüm; uzun bir ilişkiydi, evlensem onunla evlenirdim ama olmadı. Ailem olsun diye ilk defa onunla düşünmüştüm ama 4.5 yıllık ilişki bir yere gitmiyor diye bitirdim. Bir daha da evlenmekle ilgili bir atılım yapmadım.
Neden?
Bana biraz ürkütücü geliyordu. Ben bir adamla aynı evde bile yaşamadım. Ana kucağında bir tipim yani... Ama bir senedir 'Artık ben de evlenmeliyim' diyorum. Herkes evlenmeli, çocuk sahibi olmalı. Çünkü bir noktadan sonra geleceğini düşünmeye başlıyorsun; hayatını geçirmek istediğin bir insan olmalı...
Benim dışımda aday var mı?
Çok komiğiz ya... Şu an yüzde 100 'Evet' diyebileceğim biri yok ama aklımda, kalbimde biri var. Tabii evlilikle alakalı demiyorum... Şu an araftayım.

İMKANSIZ BİR AŞK BENİMKİSİ


Platonik bir aşk mı bu?
Hayır, platonik değil ama biraz imkansız, biraz imkanlı gibi; biraz sevgi, biraz arkadaşlık gibi... Belki de hepsinden biraz olduğu için bana da cazip geliyor. O, daha çok Amerika'da yaşıyor. Zaman ne gösterir bilmiyorum ama saygı duyduğum ve sevdiğim biri var. Şu an birlikte miyiz, bunu bilmiyorum. (Gülüyor)
Gelinliği giydiğinizde ne hissettiniz?
İlk defa gelinlik giydim ve çok heyecanlandım. Meğer gelinlik seçmek ne kadar zormuş! Gelin saçı, makyajı, duvağın takılması da pek kolay olmadı. Zaten yazın evlenmemek lazım, en ideali ilkbahar bence... Düğün falan iyi güzel de; benim hayalimde yurt dışına gidip kendi başıma evlenmek var.
Gelinliği benim için giydiniz diye kesin terk edilirsiniz...
Haberi var; hatta sana çaktırmadan gelinlikli bir fotoğrafımı yolladım, "Güzel olmuşsun" dedi. Gelecek bana ne gösterir bilmiyorum ama herkes mutlu olsun, ben de olayım.
Ana kuzusu olup da evliliğe yeşil ışık yakmak zor bir karar mı?
Belli bir alışkanlığın olduktan sonra çok zor. Evde her şeyi annemle yapıyorum ama ben aile hayatı seviyorum. Evlilikte birbirini kasan çiftler gibi de olmam.
Peki, biraz da işten konuşalım. Son iki yılda üç proje yaptınız...
Benimle çalışan ekip çok hızlı olduğu için kısa sürede iyi işler çıkardık. Amerika'daki imaj direktörüm Isaac Angel, çok destek oldu. Hatta Hande Yener'in de ilk işini o yapmış. Beni yerden kaldırıp "Senin hak ettiğin yer burası değil, sana öyle bir iş yapacağız ki herkes konuşacak" demişti. 90'ların dışına çıkmam için büyük özen gösteriyorlar.
Yıllardır çözülemedi; 90'lar dediğimiz mevzu nedir? Tarkan, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal ve Gülşen gibi isimler de o dönemde çıktı. Bir de Yonca Evcimik, Harun Kolçak, Bendeniz ve Burak Kut gibi isimler var. Bu iki grup arasındaki fark ne?
90'larda da ikiye ayrılmıştık. Sivrilmişler vardı, bir de onların arkasından gidenler vardı. O sivrilmişler, aynı sivrilikte gidiyor. Ben de o furyada vardım ama hastalıklarla zaman kaybettim. Şimdi gençleri yakalayıp öne geçmeye çalışıyorum.

GENÇLERE ŞARKI YAPACAĞIM

Bu, daha piyasa işi şarkılar yapacağınız anlamına mı geliyor?
Hayır, daha çok onların dinleyebileceği şeyler diyelim. Daha genç ve dinamik bir tarzı kastediyorum. O yüzden 'Sobe'yle başladım, o daha kulüp tarzıydı. 'Sen bu değilsin' diyerek çok eleştirildim ama 2 milyon insan tarafından beğenildi. 'Şans' isimli şarkım 3 milyon kişiye ulaştı. Şimdi çıkardığımız 'Kelebek' şarkısıyla da daha yüksek bir geri dönüş alacağımızı düşünüyorum.
Nasıl bir şarkı çıktı ortaya?
'Kelebek'in sözlerini yazdı, müziğini de yine Berksan ve kardeşi Turaç Berkay Özer yaptı.
Berksan, Hande Yener'e de çok şarkı vermişti, şimdi size de vermiş. İki kadın şarkıcı arasında kalmak zor mudur acaba?
Bence arada kalmadı. Berksan besteci... "Sana bir şarkı yapacağım. 'Sevdik Sevdalandık' isimli şarkın gibi olmalı!" Üç sene önce bana bunları söyledi ve sonunda bana 'Kelebek'i dinletti. Sezen Aksu'nun stüdyosunda çalıştık ve üç saatte okumaları bitirdik. Hayatımın en kısa sürede hazırlanan, en hit şarkısını ortaya çıkarmış olduk.

'BEN ACIYLA ÇOK FAZLA BESLENDİM'

Hatırlatarak yarayı deşmek istemem ama kardeşinizin vefatı hayatınızda neleri değiştirdi?
Çok şey değiştirdi, insanları kolay kolay kıramıyorum. 'Hayat çok kısa ve hep mutlu olsunlar' diyorum. Eskiden 'Asla, hayır, olmayacak...' diyordum ama şimdi bu laflar ağzımdan çıkmıyor. Hayatta her şeyin mümkün olduğunu öğrendim. Mümkün olduğu kadarıyla hoşgörülü olmaya ve insanlarla küs kalmamaya çalışıyorum. Belki de bu yüzden çok kaybediyorum. 'Reyhan'ın yumuşak karnı buymuş' diyerek, beni üzmeye çalışanlar da oluyor.
Acılar mı insanı olgunlaştırıyor?
Acılar da olgunlaştırıyor ama sevinçler ve mutluluklar da olgunlaştırır. Ben çok fazla acıyla beslendim.
Kardeşinizi kaybettiniz, aile kuramadınız... Başka neler yaşadınız?
99 yılında babamı da kanserden kaybettim. Kariyer olarak çok dibe battığım zamanlar oldu.

ARTIK ŞARKI ÜRETİLMİYOR

'Sevdik Sevdalandık' şarkısıyla şöhret oldunuz ama hakkınızda "Tek şarkıyla şöhret oldu" diyenlerde hiçbir zaman eksik olmadı...
'Sevdik Sevdalandık' gibi bir şarkı çıkmadı ama çıksaydı, zaten bestecisi Feyyaz Kuruş şu an Los Angeles'taki malikanesinde şampanyasını yudumluyordu. Öyle şarkıdan bir tane yapılır, aynısından beş tane yapılmaz ki...
Ferda Anıl Yarkın'ın 'Aşkın Yetmez' klibinde Tarkan, Nazan Öncel, Fatih Erkoç... Zerrin Özer'in 'Paşa Gönlüm' klibinde ise Sezen Aksu, Nilüfer, Aysel Gürel, Kerim Tekin ve daha bir sürü yıldız isim yer almıştı. Şimdi böyle dostluklar yok, değil mi?
Zerrin Özer'in klibinde ben de vardım. Bu kıskançlık değil ama pastadan kimseye pay vermek istemiyorlar. Zaten şarkı yok piyasada, üretilmiyor ve şarkı çıktığı zamanda parası olan hemen alıyor. O yüzden kimse kimseye kendi ekmeğinden yedirtmek istemiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ana kucağından sıkıldım evlenmek istiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN