Ruhsal ve bedensel keşfin adresi ’ye geliyor

yıllık deneyim ve bilgiyle, lı yaşamın dünyadaki öncülerinden Canyon Ranch, Arizona’daki merkezinden sonra ilk uluslararası projesini, Temmuz ayında ’nin Ege sahilinde yer alan Kaplankaya’da kuruyor

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Ruhsal ve bedensel keşfin adresi Türkiye’ye geliyor
Dünyanın en iyi lı yaşam merkezlerinden Canyon Ranch, Temmuz ayında Ege sahilinde yer alan Kaplankaya'da açılacak. Arizona ve Massachusets eyaletlerinde iki tam donanımlı sağlık merkezi bulunan Canyon Ranch'in hikayesi, bundan 38 yıl önce, merkezin kurucusu Mel Zuckerman'ın kendi sağlık sorunları için bir sağlık merkezine gitmesiyle başlıyor. O dönemde 50 yaşında, kendi deyimiyle 'az hareket eden, iyi beslenmeyen, fazla kilolu bir adam' olan Zuckerman, 10 gün kalmayı planlayarak gittiği merkezde, dört hafta geçiriyor ve Arizona'ya dönüşünde, eşi Enid ve ortakları Jerry ile birlikte 1960'lardan kalma bir dinlenme merkezi olan Double U Ranch'i gözüne kestirip bu merkezi satın alarak Canyon Ranch'in temellerini atıyor. Zuckerman, sağlıklı yaşam yolculuğundan edindiği deneyimleri verdiği seminerlerle paylaşıyor.

ANNE KARNINA YOLCULUK!
Canyon Ranch'te konaklanan süre boyunca yararlanabilecek onlarca masaj türü, seminer ve eğitim programı yer alıyor. Her konuk, özel danışmanlara sağlık durumundan kişisel alışkanlıklarına kadar pek çok konuda bilgi verdikten sonra yine danışmanlarının yardımıyla kişisel programını oluşturuyor. Varolan masajların arasında en popüler olanı Watsu... Suyun içerisinde yapılan Watsu masajı, ileri seviyede bir rahatlama ve gevşeme sağlıyor. Vücudun bloke olmuş enerji akışını açan ve sinir sistemini rahatlatan Watsu, ılık suda yumuşak ve akıcı hareketlerle uygulanıyor. Suyun içerisinde yapıldığı için kişiyi anne karnındaki döneme götürüyor, bu nedenle duygusal bir boyutu da bulunuyor.

YİYECEĞE DİKKAT!
'deki Canyon Ranch'te de bir detoks programı uygulanmayacak ama tüm yiyecekler, içerdiği muhteviyat ve kalorileriyle önünüze gelecek. Merkezin felsefesine göre; Alzheimer, kanser, kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklara yol açan vücut iltihaplarının önlenip kontrol altında tutulabilir. Hem bu hastalıkları önleme, hem de zayıflama gibi diğer sağlıklı beslenme konusu aynı temellere dayanıyor: Şeker, işlenmiş gıda, rafine un ve benzeri gıda tüketimini azaltmak gerekiyor. Bunun yanı sıra Omega 3 bakımından zengin; yeşil yapraklı sebzeler, ceviz, balık, keten tohumu, keten tohumu yağı ve kanola yağı; iltihap olasılığını azaltıyor ve kalp sağlığını koruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhsal ve bedensel keşfin adresi Türkiye’ye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN