Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bugün yapabiliyorsak bu bir çift göz sayesindedir’

27. Film Festivali’nin açılışında Türkan Şoray’ın elinden Kitle Özel Ödülü alan Yılmaz Erdoğan, sanatçıya iltifat etti: Bugün yapabiliyorsak bu bir çift göz sayesindedir

Giriş Tarihi: 1.5.2016
‘Bugün sinema yapabiliyorsak bu bir çift göz sayesindedir’
Dünya Kitle i Araştırma Vakfı'nın düzenlediği 27. Uluslararası Film Festivali'nin açılışı, önceki gün yapıldı. MEB Şura Salonu'nda gerçekleşen törenin sunuculuğunu Ceyda Düvenci üstlendi. Geceye; Türkan Şoray ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler katıldı.

'ÇOK KARIŞTIM'
Açılışta, festival bünyesinde her yıl verilen Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Özel Ödülleri de sahiplerini buldu. Aziz Nesin Emek Ödülü, ya katkıları dolayısıyla yönetmen Tomris Giritlioğlu'na verildi. Kitle İletişim Özel Ödülü ise, toplumsal iletişime katkıları nedeniyle Beşiktaş Kültür Merkezi'ne (BKM) verildi. Ödülü, BKM adına Yılmaz Erdoğan, Türkan Şoray'ın elinden aldı. Erdoğan, yaptığı teşekkür konuşması sırasında Şoray'a iltifat yağdırdı: "Ben çok karıştım. Bugün sinema yapıyorsak gerçekten bu bir çift göz sayesindedir. Ödülü Türkan Şoray'dan almak benim için büyük şereftir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bugün sinema yapabiliyorsak bu bir çift göz sayesindedir’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN