17 günlük çekim boyunca 14 gün uyuyamadım

Giriş Tarihi: 5.5.2016
17 günlük çekim boyunca 14 gün uyuyamadım
Daha önce Ufuk Özkan ve Özge Özberk'in başrolünde oynadığı 'N'apcaz Şimdi?' adlı komedi filmi çeken ama istediği gişeyi yakalayamayan Özberk, bu kez şansını korku filminden yana denedi. Özberk, yeryüzünde bulunan dört Mühr-ü Vekil'den birini deşifre edip onun hayatını beyazperdeye yansıttığı 'İfrit'in Diyeti: Cinnia' isimli filmin hem yapımcılığını üstlendi, hem yönetti, hem de oynadı. Film; Kütahya'nın Eskigediz, Gediz ilçeleri ve Gediz'in Erdoğmuş köyünde çekildi. Özgür Özberk, filmi ve çekimlerdeyaşadığı gariplikleri anlattı:
Askerlik arkadaşım sayesinde abisi ve arkadaş grubuyla tanıştım. Bana korku filmi çekmek istediklerini söylediler. Önce ciddiye almadım. İyi bir senaryo olursa, neden olmasın diye geçiştirdim. Üç ay sonra getirdikleri senaryoyu okuduğumda şaşırdım. Ardından kendimi 'İfrit'in Diyeti: Cinnia' filminin yapımcı, yönetmen ve oyuncusu olarak buldum.
Bir daha hem yönetip, hem de oynamam. Çünkü üç haftada sekiz kilo verdim. Bir daha böyle bir hataya düşmem sanırım.
Tek beklentim, izleyicilerin 'İşte aradığımız filmi bulduk' demesi.
Mühr-ü Vekil, Hz. Süleyman'ın mühür vekilliğini yapan seçilmiş kişidir. Bunlardan yeryüzünde dört tane var. Mühr-ü Vekil; fani gözlerle cinleri görebilen, onlarla iletişim kurabilen ve bu özelliğini kullanarak insanlığa faydalı olmaya çalışan, bir nevi aramızda dolaşan gizli kahramanlardır. Senaristimiz bu kişiyi bir şekilde deşifre edip onunla iletişime geçti. O da iki şartla bu isteğimizi kabul etti. İlki doğal olarak kendisinin gizli kalmasıydı. Diğeriyse kendisini, yani Mühr-ü Vekil'i oynayacak oyuncunun farklı bir dine mensup olması. Biz de seve seve kabul ettik.
Filmimizi çektiğimiz evlerden birinde ekip olarak garip olaylar yaşadık. Bunun üzerine seti terk edenler bile oldu.
Bir ayda çekilebilecek bir filmi ekibin özverisi ve biraz da korkudan 17 günde tamamladık. Elbette sıkıntılar yaşadık. Ancak sonuç olarak filmimizi istediğimiz gibi kazasız belasız sonlandırabildik.
Çekimler sırasında dehşet olaylar yaşadık. Kendimle ilgili konuşmam gerekirse, 17 günlük çekim sürecinde 14 gün kadar uyumadım ve ruh sağlığım bozuldu. Gördüğüm ya da gördüğümü zannettiğim siluetleri aşırı yorgunluğa, film sürecinde yaşadığım psikolojik sıkıntıya bağlasam da, en sonunda pes ettim ve 1 Aralık 2015'te evimi değiştirdim. Mühr-ü Vekil hocamızın da yardımıyla ayakta durabildim. Şu an çok şükür iyiyim ama zaman yaşadıklarım aklıma geldikçe ürpermiyor değilim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 günlük çekim boyunca 14 gün uyuyamadım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN