Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dertleşsen kimse dinlemez bu yüzden şarkıcı oldum

‘Mağlubiyet’ isimli yeni single’ını çıkaran oyuncu Oğuzhan Uğur: Dertleşsen kimse dinlemez, oynarken bir şeyden yakınınca alkış bile tutuyorlar. İşte ben de bu yüzden şarkıcı oldum

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Dertleşsen kimse dinlemez bu yüzden şarkıcı oldum
En son 'Bizans Oyunları' isimli filmde rol alan Oğuzhan Uğur, 10 parmağında 10 marifet olan isimlerden. Yazarlık, yönetmenlik ve oyunculuk yapan sanatçı, geçtiğimiz günlerde 'Mağlubiyet' isimli bir single çıkardı. Oğuzhan Uğur, hakkında merak edilenleri anlattı...

Yazarlık, yönetmenlik, oyunculuk, şarkıcılık... Pek çok işi aynı anda yapıyorsunuz. Neden?
Yaşadığım ya da şahit olduğum olayları, parodilerle kendi gözümden başka insanlara aktarmaya bayılıyorum. Bu yüzden yönetmenlik yapıyorum. Olayları yorumlamayı seviyorum; bu yüzden yazıyorum. Hayatın karşıma çıkartmadığı travmaları ve o travmalar karşıma çıksaydı ne tepki vereceğimi düşünüyorum, 'mış' gibi yapıyorum; oyunculuk bu yüzden. Herkes kendine hak verilmesini ister, anlamak ve anlaşılmak ister. Ben yaptığım melodilerin üzerine hem dert yanıp kendimi anlatıyorum, hem de 'Sizi anlıyorum' diyorum. Dertleşsen kimse dinlemez, oynarken bir şeyden yakınınca alkış bile tutuyorlar. İşte bu yüzden şarkıcı oldum.

ALBÜM ÇIKARACAĞIM

Yeni single'ınız 'Mağlubiyet' hayırlı olsun. Murat Dalkılıç ile düet yapmak kimin fikriydi?
; tecrübelerinden yararlandığım iyi bir müzisyen ve samimi bir dostum. "Aynı anda konuşalım, adı düet olsun" dedik. Sağolsun şarkıya ve klibe destek oldu.

Farklı isimlerle düet yapmaya devam edecek misiniz?
Evet, ekip olarak düet projelerine bayılıyoruz. İşini ciddi icra eden isimleri kendi mizahımızın içine çekip kendi deliliğimize alet etmek çok zevkli.

Albüm çıkaracak mısınız?
Tabii ki. Kendi tarzımızda aynen devam.

Kendinize has bir stiliniz var. Bu şarkılar nasıl oluşuyor?
Yaşadıklarımı, çevremdeki yaşanmışlıklarla pekiştirip günlük dilimizden destek alıyorum. Sizlerin dedikodusunu sizlere yapıyorum ama buna 'tarz' diyorlar.

20'Lİ YAŞLARDA MÜZİSYEN OLDUM

Müzik hayatınız nasıl başladı? İlk yazdığınız şarkının adı neydi?
Müziğe, yazdığım tiyatro oyunlarında yer verilen şarkılarla başladım. İlk, 'Terbiyesizim' isimli şarkıyı besteledim. Sağ olsunlar çok ilgi gördü. Ben de ilginin peşini bırakmadım ve yazıp bestelemeye devam ettim. Sonra konserler ve albümler başladı. Ben müzisyenliği 20'li yaşlarımda keşfettim.

Hayat sizin için de monoton mu?
Olmaz mı? Bazen sergilediğimiz eğlence bile rutine bağlıyor kendini. Onun bunun gibi değil ama bizim de kendi stilimizde sıkıştığımız monoton dönemler oluyor. Her şeyin fazlası monoton.

Sizi en son 'Bizans Oyunları' isimli filmde izledik. Yeni bir film projesi var mı?
Öncelikle Gani Müjde mizahının içinde yer almak müthişti. Kendisi örnek aldığımız bir kalem; mürekkebini sizin için akıtıyorsa, bu tarifsiz bir mutluluk verir insana. Oyunculuğu seviyorum. Bu yaz için sinema teklifleri de var ama kendi projemizi hayata geçirip yeni bir film sahibi mi olacağım yoksa başka bir proje içinde yalnızca oyuncu olarak mı yer alacağım henüz bilemiyorum.

Yönetmenlik mi, oyunculuk mu, şarkıcılık mı?
D şıkkı, yani hepsi

En büyük hayaliniz nedir?
Hayallerim sürekli güncelleniyor. İnsan en büyük hayaline de ulaşsa, ulaştığı an yeni bir hayal kurmaya başlar. Benim hayalim; bedenen değil ama fikren uzun yıllar yaşamak.

DEVİR MEVSİMLİK ŞARKILAR DEVRİ

Şu sıralar kimleri dinliyorsunuz?
Yerini sağlamlaştırmış ve kalitesini kanıtlamış büyük isimleri zaten saymayacağım. Ama bu dönem Pera grubunu, Esin İris'i, Kılınçer ve Melis Kar'ı yakından takip ediyorum.

Son zamanlarda şarkılarda çok hızlı bir tüketim var. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
İnsanlar artık radyoların bizim için belirlediği şarkılarla, internet sayesinde hiç popüleritesi olmayan şarkıları kıyaslayıp dünyayı takip ediyor. Bu durum rekabeti ve üretimi hızlandırıyor. Tek şarkıyla yıllara meydan okuma devri; yerini mevsimi kurtarmaya bıraktı. Tüketim acımaz ama iyidir. Yeter ki üretim olsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dertleşsen kimse dinlemez bu yüzden şarkıcı oldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN