Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkizlerim sayesinde daha dogal bir oyuncu oldum

Milat ve Melodi adında 10 aylık ikizleri olan Wilma Elles: İşim gereği iyi bir anne olduğumu düşünüyorum, onlarla yaratıcı oyunlar oynayabiliyorum. Onlar da benim mesleğime çok şey katıyor; bana her gün doğal olmanın yollarını öğretiyorlar

Giriş Tarihi: 8.5.2016
İkizlerim sayesinde daha dogal bir oyuncu oldum
atv'de yayınlanan 'Yeter' dizisinde 'Idil'i canlandıran Wilma Elles, bu yıl ilk kez 'nü kutluyor. Milat ve Melodi adında 10 aylık ikizleri olan Elles'le, Anneler Günü röportajı için bulustuk. Karsımda çok dikkatli bir anne vardı; ikizlerinden bir dakika bile ayrı kalmak istemiyor, onları gözünün önünden ayırmıyordu. Bütün hayatını da bebeklerinin üzerine kurmus. Bebeklerin dadıları da onlarla birlikte geziyor ama Elles her seye hakim. Güzel oyuncu, "Nereye gidersem ikizlerim yanımda. Sette de onlardan ayrılmıyorum" dedi. Elles ile anneligi ve yeni hayatını konustuk...

HAYATIM GÜZELLEŞTİ

- Ikizleriniz olduktan sonra hayatınız nasıl degisti? Hayatım her güzeldi ama bebeklerim dünyaya geldikten sonra daha da güzellesti diyebilirim. Bir saatim bile gülmeden geçmiyor. Her sabah uyandıgımda, iki güzel gülümseyen yüz bana bakıyor. Aksam uyumadan önce de mutlaka dört kolla bana sarılıyorlar. Çok tatlılar!
- Çocuklarla birlikte kendinizi nasıl programlamaya basladınız?
Çocuklarım hiçbir isime engel degil. Her seyi eskisi gibi yapabiliyoruz; bu kez onlarla birlikte, hem de daha keyifli bir sekilde. Sanslıyım çünkü oyunculuk bunun için gerçekten çok müsait bir meslek. Spor yapmak, müzikle ya da sanatın baska herhangi bir dalıyla ilgilenmek, çocuklarla da mümkün oluyor.
- Çok yogun bir tempoyla çalısıyorsunuz. Setteyken çocuklarınızla nasıl iletisim kuruyorsunuz?
Bütün gün sette olacaksam, çocuklarımı da yanımda götürüyorum. Ana mekanımızda bizim için hazırlanmıs çok güzel, küçük bir daire var. Orada çok rahat ediyoruz; yapımcılar sag olsunlar. Set bosluklarında onlarla oynuyoruz. Set arkadaslarım da çocuklarımı çok seviyor. Melodi ve Milat da sette olmaktan büyük keyif alıyor.
- Ikiz annesi olmanın zorlukları var mı?
Ikiz annesi olmak; hem iki kat is, hem de iki kat mutluluk demek! Çocuklarımla kesinlikle esit bir sekilde ilgilenmeye özen gösteriyorum. Bunu dengelemek ilk basta bana çok zor geliyordu. Birini kucagıma aldıgımda, digeri için üzülüyordum ama artık çocuklar da buna alıstılar galiba. Annelerinin ikisini de aynı oranda sevdiginin farkındalar. Yani birini kucagıma aldıgımda, öbürü de biraz sonra kucaga alınacagını biliyor. Artık birlikte de oynamaya basladılar. Aslında bence ikiz annesi olmak ileride daha kolay olacak çünkü okulda da hep birbirlerine bakacaklar.

DAHA BEREKETLİYİM

- Onlarla yeni bir hayata baslamak sizin için nasıl bir deneyim oldu? Onları ilk kez günesle, yagmurla, elmayla, armutla, bunlar gibi milyonlarca seyle tanıstırıyorsunuz. Bu benim için gerçekten heyecan verici. Gözlerim pırıl pırıl oluyor. Bence genç kalmanın sırrı da; çocuklarla vakit geçirmek.
- Anneligin sevdiginiz ve sevmediginiz yönleri neler?
Anne olmanın en sevdigim yanı; artık çok daha güçlü biri olmam. Ikizlerimle birlikte ailem büyüdü; ben onları koruyorum, onlar da beni. Onlar hâlâ iki melek oldugu için bize bereket de getirdiklerine inanıyorum. Sevmedigim sey ise belki ev islerinin çogalması olabilir ama bu da halledilebilir bir sey. (Gülüyor)
- Anneler, 'Anne olunca beni anlayacaksın' derler. Dogru muymus?
Tabii bunun gibi bir sürü söz var ama ben bir yandan da her seyi kendim kesfediyorum ve bunlara yeni düsünceler ekliyorum. Bazı zorlukları kendim asmak istiyorum. 'Anneligi zorluk olarak görmeyecegim; bundan keyif alarak bir seyler ögrenecegim' diyorum kendi kendime. Hayat karsımıza bunun gibi binlerce farklı durum çıkarıyor. Bizim onları zorluk olarak degil de, bir meydan okuma olarak görmemiz gerekiyor. Mesela biri bana "Çocuktan sonra artık eskisi gibi serbest degilsin" dedi ama ben aslında daha serbest oldugumu düsünüyorum. Onlar var oldugu için artık daha güçlüyüm ve daha bereketliyim.

ÇOCUKLARIMIN SANATÇI OLMASINI İSTERİM

- Hem çocuk, hem de kariyer yapmak zor mu?
Ben mesleğim dolayısıyla çocuklar için iyi bir anne olduğumu düşünüyorum çünkü iyi bir hayal gücüm var, onlarla hayali oyunlar oynayabiliyorum. Onlar da mesleğime çok şey katıyorlar; çocuklarım bana her gün doğal olmanın yollarını gösteriyorlar.
- Çocuklarınızın sizinle aynı mesleği yapmasını ister misiniz?
Evet, isterim. Melodi, zaten şimdiden sanata karşı çok yetenekli gibi görünüyor, küçük numaralar yapıyor. Milat'ın konuşma yeteneğinin iyi olduğunu düşünüyorum. Her şeyi çok dikkatli izliyor; belki yönetmen olabilir. Sevdikleri bir işi yapsınlar ki hep keyif alarak çalışsınlar. Zaten o zaman en iyi performansı gösterebilirler.
- Dizide sizinle aynı dönemlerde anne olmuş olan Pelin Karahan'la birlikte rol alıyorsunuz. Deneyimlerinizi paylaşıyor musunuz?
Tabii ki paylaşıyoruz. Bu hakikaten iyi bir tesadüf oldu; onun da küçük bir çocuğu var.
- Set dışında neler yapıyorsunuz? Mesela bir gününüz nasıl geçiyor?
Çocuklarımla farklı farklı aktivelerimiz var. Yüzmeye, SPA'ya, alışverişe, parka ya da deniz kenarına gidiyoruz. Mutlaka her gün dışarı çıkıyoruz. Birlikte hamur yoğurup yemekler hazırlıyoruz.

ANNEM BENİM HER ŞEYİM

- Sizin bebeklerinize çok düşkün bir anne olduğunuzu biliyoruz. Anne adaylarına tavsiyeleriniz neler?
Öncelikle korkmasınlar. Çocuklar öyle ya da böyle büyüyecekler; hem de çok hızlı! Çocuklarla birlikte yapabileceğiniz çok şey var.
- Sizden Anneler Günü mesajı alabilir miyiz?
Anneler Günü'nde aklıma ilk tabii ki annem geliyor. Ben ona hayatımı borçluyum. O benim her şeyim. İyi ki varsın; çok teşekkür ediyorum Veronika Elles.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkizlerim sayesinde daha dogal bir oyuncu oldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN