Frig Vadisi’nde pedala kuvvet!

Giriş Tarihi: 10.5.2016
Frig Vadisi’nde pedala kuvvet!

Yerli ve yabancı 100 bisikletçiyi Afyon’da buluşturan Frig Vadisi Bisiklet Turu, büyük heyecana sahne oldu. Bölgenin görkemli manzarası eşliğinde gerçekleşen turda sporcular, 250 kilometre pedal çevirdi

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Frig Vadisi Bisiklet Turu, 6-8 Mayıs'ta Afyon'da gerçekleşti. Bugüne kadar hep termal turizmle gündeme gelen Afyon'u sporcuların yeni rotası haline getirmeyi amaçlayan organizasyon, NG Afyon'un desteğiyle gerçekleşti. Pek çok medeniyetin izlerini taşıyan 'ın en önemli tarihi zenginliklerinden olan Frig Vadisi'nde düzenlenen bisiklet turuna, yerli ve yabancı 100 sporcu katıldı. Sporcular, Afyonkarahisar Zafer Müzesi önünden başlayan ve üç gün boyunca süren bisiklet turunda 250 kilometre pedal çevirdi.

AYAZİNİ'DE KAMP YAPTILAR
Bisiklet tutkunlarını; Afyon'un gizli hazinelerinden Peribacaları, Ayvaz Kalesi, Aslanlı Taş, Büyük Yayla Göleti ve Kumbet Gölü'nün görkemli manzarası karşıladı. Spor keyfiyle birlikte kültür turu misyonu da bulunan etkinlikte; sporseverler, eşsiz bir deneyim yaşadı. Tur sırasında amatör ve profesyonel sporcular, her gün bitirdikleri etapların sonunda tapınaklarıyla ünlü Ayazini Kasabası'nda kamp yapma fırsatı buldu. Ayazini; MÖ 1200'lerde Trakya ve Boğazlar üzerinden Anadolu'ya geçerek, M.Ö. 750'lerde ortaya çıkan Frig Uygarlığı'nın, en yoğun yerleşimin olduğu bölge olarak biliniyor. NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Frig Vadisi Bisiklet Turu'nun Afyon bölgesinin ekonomisine katkı sağlayacağını belirterek şunları söyledi: "NG Afyon olarak dikkatleri Afyon'a çekecek etkinliklere evsahipliği yapıyoruz. Afyon'un coğrafi dokusunu da göz önünde bulundurarak, Frig Vadisi Bisiklet Turu gibi spor etkinliklerine destek veriyoruz. Sapanca'da Haziran ayında gerçekleşecek Ultra Maraton Dağ Koşusu'nun da destekçisiyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Frig Vadisi’nde pedala kuvvet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN