'den 12 kardeşe eğitim desteği

Jolie'nin film çekimi için gittiği 'da 12 çocuklu bir ailenin eğitim masraflarını üstlendiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 12.5.2016 15:37
Angelina Jolie'den 12 kardeşe eğitim desteği

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu ve yönetmen , 'da 12 çocuklu bir aileye yardım eli uzattı.

Ailenin tüm eğitim masraflarını üstlendi

"Daily Mail" gazetesinin haberine göre, yönetmenliğini yaptığı "First They Killed my Father (Önce Babamı Öldürdüler) filmi için ailesiyle geçen yıl Kamboçya'yı ziyaret eden Jolie, Siem Reap kentinde derme çatma bir kulübede yaşayan ailenin çocuklarının tüm eğitim masraflarını üstlendi.

Jolie'nin kızları Shiloh ve Zahara'nın, 16 yaşındaki Leida Shoun ve kardeşleriyle Siem Reap kenti sokaklarında dilenirken tanıştığı ve kısa sürede arkadaş olduğu belirtildi.Evlerini ziyaret etti

Jolie ve kendisi gibi oyuncu olan eşi 'in, Leida'nın yaşları 1,5 ile 19 arasında değişen 11 kardeşini evlerinde ziyaret ettiği ve hayır kurumlarının dağıttığı yiyecek yardımıyla yaşamaya çalışan aileye yardım etme kararı aldığı kaydedildi.

Çift, okul çağındaki 8 kardeşi ülkenin en iyi okullardan biri kabul edilen ve hem İngilizce hem de Kamboçya'nın resmi dili Khmerce eğitim veren New York Uluslararası Özel Okulu'na kaydettirdi ve tüm masraflarını üstlendi.

''Okula gitme hayalim gerçek oldu''

Hükümet okulunun hem evlerine uzak olduğu hem de çocuk başına aylık 5 dolar ücret istediği için okula gidemediklerini belirten Leida, "En büyük hayalim okula gidebilmekti. Şimdi bu hayal gerçek oldu. Jolie ve Pitt sayesinde her gün servisle okula gidiyoruz. Öğleden sonra okulda karnımız da doyuyor. Şimdi tek isteğim, çok çalışmak ve benim gibi yoksul insanlara yardımcı olabilmek." dedi.

''Bu çocuklara çok büyük fırsat verildi''

Adının açıklanmasını istemeyen bir okul yetkilisi de Shoun kardeşlerin kısa sürede okula uyum sağladıklarını ve başarılı olduklarını söyledi. Yetkili, "Bu çocuklara çok büyük bir fırsat verildi. Onlar da bunun farkında. Hepsi çok akıllı ve istekli çocuklar. Bu fırsat, gelecekleri için yeniden umut duymalarını da sağladı." diye konuştu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu (BMMYK) İyi Niyet Elçisi olan Jolie, 2002'de Kamboçyalı Maddox'u, 2005'te Etiyopyalı Zahara'yı, 2007'de de Vietnamlı Pax Thien'i evlat edinmişti. Jolie'nin 2014'te dünya evine girdiği Brad Pitt'ten de Shiloh, Vivienne Marcheline ve Knox Leon adında üç çocuğu bulunuyor.

ANGELİNA JOLİE HAKKINDA ACI İTİRAF

ANGELİNA JOLİE İLE BRAD PİTT ARASINDA DADI KRİZİ

ANGELİNA JOLİE: HİÇ ÇOCUĞUM OLSUN İSTEMEMİŞTİM
ANGELİNA JOLİE GÜNDEN GÜNE ERİYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Angelina Jolie'den 12 kardeşe eğitim desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN