Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ayrıldık diye birbirimizden nefret etmemiz gerekmiyor’

’la evliliğini bitiren, ‘Evli ve Öfkeli’ dizisinin yeni oyuncusu Hakan Eratik, “Yeşim’le ayrıldık diye birbirimizden nefret etmek zorunda değiliz; hele ki ort çocuk varsa...” diyor

Giriş Tarihi: 12.5.2016
‘Ayrıldık diye birbirimizden nefret etmemiz gerekmiyor’
Oyuncu Hakan Eratik, atv'de pazar akşamları yayınlanan 'Evli ve Öfkeli' dizisine 'Komiser ' karakteriyle dahil oldu. Şarkıcı ile boşanan oyuncu, yeniden işlerine odaklandığını ve organik beslenmeye çalıştığını söylüyor. Eratik ile dizisini, biten evliliğini ve kızı ile ilişkisini konuştuk.

'Evli ve Öfkeli' dizisine 'Komiser Yıldırım' rolüyle dahil oldunuz. Daha önceki işlerinizden polis rolüne antrenmanlısınız. Sizin için yeniden bir polisi canlandırmak nasıl bir deneyim oldu?
Polis ve ajan rolleri oynadığım için biraz araştırma yapmıştım. Bu adamlar nasıl olur, silahı nasıl tutarlar; yaşadım ve gördüm. Dövüş sporları ve silah eğitimi aldım. Ayrıca babam Türk Hava Yolları'nın terörle mücadele bomba ihbar biriminin başındaydı. Bu nedenle bu tarz konulara çok uzak değilim.

HİÇ ZORLANMADIM

Diziyi takip ediyor muydunuz?
Bir dönem izleme fırsatım oldu, çok keyif aldım. Sonra işlerimden dolayı çok fazla izleme fırsatım olmamıştı ancak işe dahil olduktan sonra diziyi yeniden izlemeye başladım. Çok keyifli ve eğlenceli bir dizi. Kadın hikayeleri, her zaman dikkat çekicidir. Böyle dişi bir dizinin içinde olmak, benim için ayrıca keyifli. Diziye 27'nci bölümde girdim. Sonradan meseleye dahil olmak çok kolay değildir. Ama ben hiç zorlanmadım. Sarp Akkaya ile zaten eskiden beri tanışırım. Bu ekiple çalışmak çok keyifli oldu. Dostlarınızla çalışıyor olmak, adaptasyon sürecini azaltıyor.

'Yıldırım', dizideki dengeleri değiştirecek mi?
Sarp Akkaya'nın oynadığı karakterin okuldan arkadaşı. Birtakım hırsları ve politik oyunlarıyla öne geçmiş. Ayak oyunlarını, başarıya gitme yolunda her şeyi mübah görüyor. Otoriteye karşı kompleksli biri. İyi eğitimli, vücut dilini iyi kullanan, kurnaz bir adam. Okullu olduğu için detaylı eğitim almış. Benim için de bu rolü canlandırmak çok keyifli. Sevdiğim rollerden biri oldu.

KAVGA ÇOCUĞA YARAMIYOR

Eski eşiniz Yeşim Salkım ile çok medeni bir ayrılık süreci yaşadınız. Bu dengeyi kurmak zor oldu mu?
Ayrıldık diye birbirimizden nefret etmek zorunda değiliz. Hele ki çocuğumuz varken... En güzel yöntem, kavga etmemektir. Kavga ortamında büyüyen çocukların psikolojisi bozuk oluyor. Onlara ne kadar sevgi verirsek, onlar da ileriki yaşamlarında o kadar sevgi dolu oluyorlar. Ben bu konuda üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum.

Boşanmalarda en çok etkilenen çocuklar oluyor...
Kesinlikle öyle... Çocuğa karşı sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğu, herkes hissetmek zorunda. Aksi taktirde egoisttir. Çocuğunu düşünmeyen insana yapılacak bir şey yok.

ADA'YA SINIRSIZ SEVGİ VERİYORUZ

Ada ile iletişiminiz nasıl? Bir baba olarak doğru yaklaşımlarda bulunduğumu düşünüyorum. Ada'ya koşulsuz ve sınırsız sevgi veriyoruz.
Peki Ada, ayrılık sürecinizden etkilendi mi? Etkilenmemesi mümkün değil. Ama bu durum yaşamına güç olarak geri dönebiliyor.
Kendinize daha dikkat etmeye başlamışsınız. Bu konuda neler yapıyorsunuz? Yaş ilerledikçe bazı şeylerin farkına varmaya başlıyorsunuz. Eskisine nazaran daha çok güneşe çıkıp sebze yiyorum. Doğal beslenmeye çalışıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ayrıldık diye birbirimizden nefret etmemiz gerekmiyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN