Dalkılıç o davayı kazandı

Giriş Tarihi: 12.5.2016 12:09
Murat Dalkılıç o davayı kazandı

Ünlü şair ’ün, 1997’de yayınlanan “Kırk Yılda Bir Gibisin” kitabının adını izinsiz olarak şarkı sözünde kullandığı gerekçesiyle Dalkılıç’a açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme Dalkılıç’ın itirazını haklı buldu.

'Bu çok ucuz fikir hırsızlığıdır'

, Nilgün Marmara'ya ithaf ettiği "Kırk Yılda Bir Gibisin" kitabının adının, Dalkılıç tarafından şarkı sözü olarak kullanıldığı ve bunun kendisinden izin alınmadan yapıldığını söyleyerek ünlü şarkıcıya dava açmıştı. Ersöz, "Haklarımın kazanımı için maddi ve manevi tazminat davası açtık. Çünkü o, arkadaşım Nilgün Marmara'ya ithafen yazılmış bir kitaptır ve çok büyük bir anısı vardır. Bu çok ucuz bir fikir hırsızlığıdır" demişti.

Şarkıyı eşi için yazdı

Hürriyet'te yer alan habere göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Fikri ve Sanat Hakları Bürosu'nca incelenen dava, geçtiğimiz gün karara bağlandı. Mahkeme, şarkıyı eşi için yazdığını ve hiçbir yerden alıntı yapmadığını söyleyen Dalkılıç'ı haklı buldu. Ünlü şarkıcının avukatı Tolga Yurda, kararın açıklanmasının ardından şu açıklamayı yaptı: "Bu yersiz şikayet, hukuki dayanaktan yoksun bulundu. hakkında eleştiri sınırını aşan Cezmi Ersoz hakkında tüm yasal haklarımızı kullanacağız."

MURAT DALKILIÇ VE MERVE BOLUĞUR'UN BEBEK HEYECANI!
MURAT DALKILIÇ O İDDİALARI DOĞRULADI

MURAT DALKILIÇ'TAN BİR İLK!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Dalkılıç o davayı kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN