da seyirciler emniyet kemeri taktı

Giriş Tarihi: 14.5.2016 14:06
Tiyatroda seyirciler emniyet kemeri taktı

Gelim Sanat tarafından 81 ilde sahnelenen 'Kazasız Kul Olmaz' adlı oyun seyircilerden tam not aldı. Dünyada bir ilke imza atılan oyunda, da seyirciler emniyet kemeri taktı.

Gül KİREKLO- SABAH

Oyun için koltuklarda özel olarak tasarlandı. Anons geldikten sonra seyirciler emniyet kemerlerini taktı ve oyun öyle başladı. severler, çocuklarıyla ilk defa böyle yararlı bir etkinlikte bulunmalarından çok memnun olduklarını belirterek, bu tarz projelerin çoğalmasını istedi.

Dünyada bir ilke imza atan Gelim Sanat, kazalarına ve ilk yardım kurallarına dikkat çekmek için 81 ilde ''Kazasız Kul Olmaz'' adlı oyunu seyircilerle buluşturdu.

Zahrettin Çelik'in yazdığı ve yönettiği oyunun sanat danışmanlığını Vatan Şaşmaz, Cem Kılıç, Mehmet Ali Nalbant yapıyor. Proje Danışmanlığını ise Avukat Adnan Tüzün , Pedagog Öznur Simav Yaşar Karaaslan üstlendi. Proje, Uluslararası Radyocular Birliği tarafından 'Yılın Alkışı Hak Edenler' ödülüne de layık görüldü.

7' den 70'e seyirciyle buluştu !

Ülkemizde kanayan yarası haline gelen iş ve trafik kazaları ile ilk yardım kurallarına vurgu yapılan oyunda, tiyatroda seyirciler emniyet kemeri bile taktı. 'Kazasız Kul Olmaz oyununu yazan ve yöneten Zahrettin Çelik, "Keşkeler olmaması için 'Kazasız Kul Olmaz' oyununu 2009'da kaleme aldık. Bilindiği üzere istatistikler ve kaza oranlarına baktığımızda iş ve trafik kazaları pek iç açıcı değil. Ülkemizde yılda 8 bin kişi sadece trafikte hayatını kaybediyor. Dünyada 3'ncü. Avrupa'da ise 1'nci sıradayız. Dünya genelinde 1.6 milyon insan yaşamını trafik kazalarında yitiriyor. Rakamlar çok yüksek. Hal böyle iken bizde bu hassas konuları sahne sanatlarına taşıyarak bilinçli, duyarlı birey ve toplum modeli oluşturma amacındayız. Oyunumuzu yurdun her tarafında halka sunacağız. Oyunun içinde tek bir mesaj değil birçok konuya değinmek istedik. Eğitsel nitelik taşıyan bu oyun 7' den 70'e seyirciyle buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatroda seyirciler emniyet kemeri taktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN